Хрема ли е?

  • 1 131
  • 10
Привет
Проблема при моето бебе е че от 3 седмици има сополки в носа
По точно той си хрипа откакто се е ходил а сета е на 2 месеца
Отначало го лекуваха с капки за нос но понеже не е запушен преминахме на физиологичен раствор
После доктора реши че са стафилококи и назначи Бактробан назал за мазане в носа
Но се оказа че и това не е и остана само хрема- според него.
Пробвах какво ли не - витамин це в нослето физиологичен раствор някяква щура хомеопатия от която съвсем нищо не излезе- абе ужас ooooh!
Какво е и аз не знам а и никой не ми казва- хремичка било ще отмине с физиологичен разтвор?!?!
Ама детето се дави и не може спокойно да спи- вечер направо е ужас- гадните сополи са някъде на гърлото му и миличкото не може да ги преглътне.
Ами това е- нека някой който е имал такъв проблем да ме посъветва какво да правя- при Ники проблема е не че му тече нослето- просто има храчки от сополи на гърлото и не може да ги преглътне а вечер му дразнят и нослето
Виж целия пост
# 1
Нека лекаря да вземе секрет от нослето и да го изледва. Така ще видите какво е!
Аз имах позната дето детето й постоянно беше хремаво.
Наскоро направи това изследване и после й приготвиха лекарство специално за нея - и се оправи детето.
Виж целия пост
# 2
Каков значи щура хомеопатия? Кои ти я назначи и какво по-точно и как го пи детето?
И как така ти изписаха Бактробан без изследване на секрет?
Виж целия пост
# 3
На мен също ще ми бъде интересно да разбера опита и мнението на другите, как са се справили с хремата. Знам, че има много теми по въпроса, но става дума за бебетата във възрастовата граница 4-5 месеца до 1 годинка.
Моето бебе /на 6 месеца е/ в момента е с хрема, взехме секрет от носа, откриха малко количество стафилококи, мазахме с Бактробан по съвет на педито, не помогна, дори сгъсти секрета и хриповете се увеличиха, спряхме го пак по съвет на педито, сега сме на Стеримар и ще взимаме отново секрет, за да го нося в друга лаборатория. Хремата е вече 3-та седмица. Никакви други симптоми няма.
Педито предложи по антибиотикограмата от първото лаб изследване да даваме антибиотикот вчера, но засега не го правим(цялото ми семейство са лекари и те бяха категорично против да се дава антибиотик, докато не се установи със сигурност причината за хремата), нищо че антибиотика е пречистен - аугментин.
Забравих - преди да направим изследването в лаболатрията и да мажеме с Бактробан, ни изписаха капки, които ни направиха в аптеката /адреналин+физиологичен разтвор/. И от тях нямаше полза.
Виж целия пост
# 4
Ами и ние сме така - все си хрипа. От време на време се появява някакъв секрет, но през по-голямата част от времето само се чува, но не се вижда. Също така варира през различните часове на денонощието. Педито колкото пъти го прегледа , твърди че няма хрема, но аз си имам един сополанко в къщи и съм спец по носове. Изследване не ми се пуска, 100% ще излязат стафилококи, и като ги излекуваме какво, баткото веднага ще довлачи нещо от градината и пак ще се върнем на изходна позиция. Ще ни остане антибиотикът като бонус. Това е моят "опит". Песимист съм по отношение на хремата.
Виж целия пост
# 5
Венета - Все едно си описала нашия случай. Дави се,  даже кашля от време на време. От нослето нищо не тече, а като почне да хрипти, направо ми е мъка. Особено лошо е нощем. И нашия педиатър каза физиолог. разтвор да му капя, ама не минава, а и не го облакчава. Утре сме на консултация - да видим дали няма да ни даде нещо. Ще пиша пак.
Виж целия пост
# 6
Аз имам абсолютно същия проблем и съм се притеснила страшно много. Ползвам едно фъскало HUMEX, което е подобно на Стеримар. Смегчава сегретите и ги вадя, но има нещо като хрипове навътре, които го мъчат горкото и се дави като яде и диша с "глас". Моля, дайте съвет какво да правя
Къде се дава секрет за изследване и как се взима секрет. Опасно ли е това????
Много съм притеснена. Обадих се на педиатърката, която ми каза пръскай Стеримар и почиствай добре. Ама те не се виждат тези сополи.... Confused
Виж целия пост
# 7
Здравейте,
и ние сме със същия проблем и започвам да си мисля, че това идва още от родилния дом, което ме плаши да Ви кажа честно.Хъркаме, давим се, ядем на гооолеми почивки, а да не казвам, че чак ме е страх да заспивам, скачам като луда като го чуя.Много Ви моля, ако разберете или намерите лек, пишете тук за да можем да се оправим всички.Ще бъдем благодарни и аз и синът ми!  bouquet
А колкото до въпроса как, къде се взима и къде се носи, ще отговоря, че при нас беше така:
- педиатъра ни взе секрет от носа като ни каза, преди това да не сме го почиствали, нито да сме слагали каквото и да било
- как взимат секрет - с едни шпатолки, приличат на ушички за почистване на уши, но много по-дълги, бъркат така по надълбоко в нослето, докато извадят секрет - предполагам не боли, но все пак е неприятно, моят син се разплака доста, че даже и изпищя, но той и много мрази май да го пипат по лицето, все още не мога да преценя.
След което се носи в ХЕИ и след 3 дена е готов резултата - в нашата поликниника/Х п-ка/ трябва да си го занесеш сам и съответно да си го вземеш или пък срещу сумата от 2лв. го даваш на регистратура имало куриер който го носи и връща.Е това е моето инфо което мога да ти дам, надявам се да съм ти била полезна.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ МАМИ ДА ПИШЕТЕ АКО ОТКРИЕТЕ ЛЕК ЗА НОСЛЕТАТА НА НАШИТЕ ЗЛАТЦЕТА newsm07
Виж целия пост
# 8
Ох,и при нас е долу-горе така. От както са ги изписали все вадим пилци. Педито казваше, че им няма нищо. После направо си получиха хрема и ни предписа Виброцил капки и мазило Низита. Мина им, но не съвсем. Пак старата песен, все хърка някое носле и по малко пилци.
Виж целия пост
# 9
Боже, колко много бебчета и техните майки се мъчат като нас! Вече цяла седмица е така, но само вечер преди да си легне и неможе да спи- постоянно се буди, докато нещо все пак подейства и заспива! Опитах ксилометазолин, мукосептонекс, физ разтвор, вит С, лайка и сега сме на коларгол. От там зъ евентуално алергия тъй като аз съм много алергична - ериус и зитек, та да видим тази вечер какво ни чака! Вие намерихте ли спасение в нещо? Помогнете нир моля ВИ!
Виж целия пост
# 10
Бяхме 5 седмици с такава хрема.  Ползвах само физ. разтвор. Накрая мина от само себе си. Педито ни изписа антибиотик, който аз отказах категорично. Когато беше на 2 месеца беше в същото положение, давеше се, кащляще. Много трудно го кърмих. Един ден докато се храни се задави зверски, кашля, повърна и се оправи, защото с повръщането изхвърли сополите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия