имуностимулант за ДГ

  • 12 247
  • 84
Мислили ли сте да давате нещо на децата си, на които предстои да посещават  ДГ. Аз никога не съм давала нещо подобно, дъщеря ми е боледувала два пъти, никога не е пила антибиотици ... опасявам се, че сега ще бъде по-податлива. Много майки дават коластра , но след споровете около нея вече съм с резерви..... Моля, да споделите своя избор...
  bouquet
Виж целия пост
# 1
И дъщеря ми не беше боледувала почти година, но с тръгването на яслата нещата се промениха. За 3 месеца(ходи от 1 юни) незнам колко пъти боледува и изпи 4 АБ. Преди давах коластра,но мисля че няма ефект. Сега давам Изопринозин, след това мисля да пробвам с Герисан, но ако някои родители продължават да си водят децата сополиви и гореливи на ясла(но това е друга тема) май няма да има смисъл от нищо.
Виж целия пост
# 2
Скоро един лекар УНГ ми каза да давам за укрепване на имунната система клеева тинктура - по 5 капки на ден, разтворени във водата или чая на детето (за малката, която е на 2,8 г.). Също така при хрема страхотно действие имат 5 капки клеева тинктура, разтворени в 10 капки дестилирана вода, които се капят в нослето 3 пъти на ден. Това и аз го пробвах, пресича веднага секретите от носа. Ужасно е гадно, но много ефикасно. Понеже моите и двете ходят на "заведения", постоянно се борим със сополи и кашлица, съжалявам, че не съм разбрала по-рано за тази клеева тинктура. Дано да има ефект и за имунната система, защото сега за първи път ще им давам. 
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми е на 6 г. и вече не боледува толкова в градината, но мисля да започна да й давам рибено масло.
Виж целия пост
# 4
И аз мисля да пробвам Изопринозин...
Виж целия пост
# 5
На дъщеря ми давам Есберитокс,обикновенно започвам септември 10 дена давам-20 почива,профилактично и така изкарваме зимата почти без боледуване.
Виж целия пост
# 6
Мислили ли сте да давате нещо на децата си, на които предстои да посещават  ДГ. Аз никога не съм давала нещо подобно, дъщеря ми е боледувала два пъти, никога не е пила антибиотици ... опасявам се, че сега ще бъде по-податлива. Много майки дават коластра , но след споровете около нея вече съм с резерви..... Моля, да споделите своя избор...
  bouquet

Явно нещо съм пропуснала и това е спора около коластрата.  Laughing Не знам какви са коментарите и къкво е писано, но знам, че бебета, които се кърмят боледуват по-малко и по-рядко. А коластрата е първата течност преди кърмата и е наситена с антитела.  Simple Smile И лично аз съм доволна. Предпочитам я пред химията.

Знам, че има няколко фирми, които предлагат. Може пък там да е проблема.
Виж целия пост
# 7
izwinete za latinicata  Praynig 6te buda kradka 1
iskah da dawam kolastra , no na6ata lekarka kaza , 4e ne q preporu4wa i se obosnowi , 4e... ne se znae to4no ot kakvi kravi e vzeta kolastrata , a pri nali4ieto i na luda krava ... i az ostanah s rezervi kum tozi produkt
Виж целия пост
# 8
Не зная кравите дали са луди,ама със сигурност са стимулирани хормонално. Аз давам респивакс.
Виж целия пост
# 9
Репивакс е много добър препарат.
Виж целия пост
# 10
Като по-добра алтернатива на кравешката коластра е препарата Биозин,съдържащ лактоферин,инозитол,ехинацея и цинк.Около 30 лв е ,канадски продукт,намира се в аптеките.Става и за малки деца.
Виж целия пост
# 11
На мен ми се наложи да дам Изопринозин след безкрайни хреми и кашлици пролетта. Не знам дали беше стечение на обстоятелствата или действително подейства, но малкият цели 2 месеца беше здрав. Сега се разболя още преди да тръгне на ясла и док предписа Биозин. Давам го, но все още нямам впечатления.
Само да поясня, че като тръгваше пролетта на ясла бях много против даването на имуностимуланти, а вижте ме сега  ooooh!.
Виж целия пост
# 12
Аз съм давала Изопринозин , но без никакъв ефект. Също така съм пробвала със Саностол и ФорКидс, но пак без резултат.

Но по препоръка на моя близка лекарка започнах да давам Имунобор Кидс и не знам дали беше съвпадение с това, че времето се постопли , но от тогава детето ми не е боледувало.

Всяко дете е индивидуално и различните препарати /имуностимулатори или витамини/ им действат по-различен начин.
Виж целия пост
# 13
Като по-добра алтернатива на кравешката коластра е препарата Биозин,съдържащ лактоферин,инозитол,ехинацея и цинк.Около 30 лв е ,канадски продукт,намира се в аптеките.Става и за малки деца.




Как може да се даде на 5 годишно диване като моето ,което даже и витамин ц на хапче не може да глънтне.
пс иначе 2 пъти съм пила биозин и съм много доволна Peace
Виж целия пост
# 14
izwinete za latinicata  Praynig 6te buda kradka 1
iskah da dawam kolastra , no na6ata lekarka kaza , 4e ne q preporu4wa i se obosnowi , 4e... ne se znae to4no ot kakvi kravi e vzeta kolastrata , a pri nali4ieto i na luda krava ... i az ostanah s rezervi kum tozi produkt

Производителя гарантира качеството на продуктите. То по тази логика и млякото дето го пием не е ясно дали не е от луда крава. Като не я познаваме!  Laughing Laughing Laughing

За коластрата знам, че е внос от Нова зеландия, а там няма луда крава и е екологичен район. И досега никой не е полудял.  Simple Smile Както и да е! Всеки може да избере.
Виж целия пост
# 15
Започнах да давам инфлуцид 3х1 за 1 месец, след това рибено масло.Предстои ни ходене на градина.
Виж целия пост
# 16
izwinete za latinicata  Praynig 6te buda kradka 1
iskah da dawam kolastra , no na6ata lekarka kaza , 4e ne q preporu4wa i se obosnowi , 4e... ne se znae to4no ot kakvi kravi e vzeta kolastrata , a pri nali4ieto i na luda krava ... i az ostanah s rezervi kum tozi produkt

Производителя гарантира качеството на продуктите. То по тази логика и млякото дето го пием не е ясно дали не е от луда крава. Като не я познаваме!  Laughing Laughing Laughing

За коластрата знам, че е внос от Нова зеландия, а там няма луда крава и е екологичен район. И досега никой не е полудял.  Simple Smile Както и да е! Всеки може да избере.

tuk vseki izkazwa mnenie i az kazah kakvo e mnenieto na na6ata doktorka otnosno tozi medikament - ne iskam da vlizam v spor - da vseki sam izbira   bouquet
Виж целия пост
# 17
Малката ми дъщеря ще е първа група. Настроила съм се, че ще хване някои вирози, докато посвикне с вирусите в градината. Голямата ще е трета група и от пролетта не се е разболявала.
От първата им година давам Цитросепт, веднъж по 8-10 капки. От миналата година клеева тинктура профилактично 1 по 2-3 капки. Правя почивки между двете. Сега съм купила и рибено масло. Като усетя около нас вирус (някои близък болен) започвам с Инфлуцид 3 по 1 . Малката ми е с трета сливица. Не нея съм започнала профилактика с Тонзилотрен 3 по 1.
Ами това е. За справка - голямата е пила веднъж АБ (на 3 години), малката още не е.
Предписвали са им и Изопринозин и Бронховаксон. Но аз след прочетеното в нета, прецених, че не са за мойте деца.
Виж целия пост
# 18
Давала съм най-различни продукти на малката/след като лекарите направо отровиха голямата с антибиотици/, най много съм доволна от пчелния прашец и от едни капки с алое за нослето.
Виж целия пост
# 19
Клеева тинктура  Peace
Виж целия пост
# 20
Тази година ни изписаха за каката Бронховаксом. Още не сме решили дали ще й даваме, но след прочетено тук определено мисля да пробваме клеевата тинктура...
Иначе като се започне някакво вирусче й даваме веднага Цитросепт и като цяло доста помага. о като цяло каката ни е здраво дете. Не боледува много. Пила е АБ два пъти досега.
Виж целия пост
# 21
Моята дъщеричка е на 2г и 2 месеца и след два дена тръгва на ясла. От днес и давам имунобор кидс +вит.С (бях много доволна от него с баткото). Мисля и за някакви витамини в месеца по 10 дена, но се чудя още какви. Някой ако знае витамини за малки деца с по-малко химия да са на билкова основа или нещо такова, моля да пише.
Когато почива от имунобора мисля да й давам клеева.
Чай от лайка всекидневно. А имало и чайове от ехинацея.
Виж целия пост
# 22
В момента давам витамини на "Вижън". Като усетя, че има признаци на разболяване давам "Умкалор". Клеевата тинктура също вече е на дневен ред Wink.
Виж целия пост
# 23
Миналата година давах клеева тинктура ,рибено масло,  вигантол,много фрешове ,моркови,ябълки,банани,балансирано хранене.И всеки ден разходки на вън.Ефект имаше и то доста добър.
Тази година ще повторя, пък ще видим.
Виж целия пост
# 24
 Рибено масло за деца!Давайте само по 1 от изброените неща!Като са много организма се обърква и става каша с нулев ефект!!!
Виж целия пост
# 25
Рибено масло за деца!Давайте само по 1 от изброените неща!Като са много организма се обърква и става каша с нулев ефект!!!

Много глупаво изказване Naughty

Виж целия пост
# 26
Какво лошо виждаш в даването на рибено масло на деца?
Аз също давам и не виждам причина да спра. Зехтин не ползвам, нито ядем много риба, още повече мазна, така че предозиране няма как да стане.
Виж целия пост
# 27
Рибено масло аз също давам.По препоръка на детски УНГ. Давам 15-20 дена и после толкова дни почивка.
Виж целия пост
# 28
Рибено масло за деца!Давайте само по 1 от изброените неща!Като са много организма се обърква и става каша с нулев ефект!!!

Много глупаво изказване Naughty




И защо????Значи е по-добре да тъпчеш детето с всякакви витамини и...а не е по.добре да даваш 1 и то точното,а??????????? Crossing Arms
Май твоето излезе глупаво!!!!
Виж целия пост
# 29
Рибено масло аз също давам.По препоръка на детски УНГ. Давам 15-20 дена и после толкова дни почивка.


На колко годинки е твоето детенце?За да знам и аз как да процедирам? Peace
Виж целия пост
# 30
На 5г и 8 месеца.
По принцип съм против даването на витамини, без причина.Гледам да яде разнообразни плодове и уж да се набавят от там.Но детския УНГ ,на който много вярвам настоява за даване на рибено масло,особено пролет и есен.
Виж целия пост
# 31
На 5г и 8 месеца.
По принцип съм против даването на витамини, без причина.Гледам да яде разнообразни плодове и уж да се набавят от там.Но детския УНГ ,на който много вярвам настоява за даване на рибено масло,особено пролет и есен.
PeaceПодкрепям, обаче рибеното масло е толкова гадно. Как успявате да го давате без да повърнат?
Виж целия пост
# 32
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.
Виж целия пост
# 33
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

И го дръжте в хладилник. Sunglasses
Виж целия пост
# 34
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

Аз давам по 1перличка сутрин и по 1 вечер/ние сме на 4г./Поглъща ги без проблем и не миришат така лошо.И да-съхранявам на вратата на хладилника! Peace
Виж целия пост
# 35
Привет,мамчета!
Аз съм доволна от Ескимо кидс/Омега-3 и Омега-6/Давах го пролетта,сега започвам пак да го давам.Ох,имам голям проблем.Дали някои от вас са го имали.Става въпрос за следното-на 1 септември синът ми тръгна на градина и оттогава нямаме мира в къщи.3 дни е на градина,после боледува 1 седмица,пак на градина-докарахме до 4 дни тоя път  и изведнъж една отвратителна кашлица,даже сигаме до инхалации,защото кашлицата е ларингиална.Това боледуване нормално ли е?От доста отдавна давам клеева тинктура,започнах Респивакс,има и витамини.Споделете вашия опит!
Виж целия пост
# 36
А, третата сливица как ви е ?
При дъщеря ми го има този проблем.Когато се възпали третата сливица се възпалява и ларингса и става страшно,сега мислим да я вадим.
Виж целия пост
# 37
victoria76970 , разкажи моля те за Ескимото, как го даваш, има ли мирис, може ли да се маскира в чаша сок?
И аз миналата година се бях видяла в чудо, дъщеря ми беше постоянно болна, има месеци с 3-5 присъствени дни в градината. Отделно от това отслабна доста, там въобще не се храни. Сега започва втора група в понеделник, дано тази година е по-добре. Това лято давах някакви витамини Вигор с форма на животинки и се пооправи с яденето, а и през цялото време без градина от юни до сега, не е кихнала дори. Повечето дечица около нас прекараха летни вируси, а тя си остана незасегната. Сега естествено се притеснявам като тръгне пак дали ще боледува много. Връщам се да ви чета.
Виж целия пост
# 38
 На нас личната лекарка ни беше изписала ЦИГАПАН. Пихме го миналата и поминалата години и нямахме проблеми. Пие се от август за три месеца после се почива, за да хванеш период когато е здраво детето. Тогава беше във втора и трета група. Тази година не сме и ще видим.
Виж целия пост
# 39
Досега не е ставало въпрос за третата сливица и не знам дали е от нея,но никой лекар не е акцентирал върху нея.
Vennie,Ескимото го давам сутрин точно преди попарата.Има мирис на плодове/искам да кажа,че не е отблъскващ/,на вкус е мазно,но не мисля че е чак толкова неприятно.Моя син пие много трудно лекарства,и аз не знам как го накарах да го пие това.Иначе се храни абсолютно еднообразно-сутрин само и единствино попара/то това му е и най-качественото ядене/,на обяд и вечер редуваме кебапче,риба пържена и някаква шунка/гледам да е от най-безвредните уж,макар че такива няма/.Никакви зеленчуци,никакви плодове/само плодови сокове/,никакви манджи.В чудо съм се видяла с него,в градината стои по цял ден гладен,ако хапне малко хляб е добре.Много съм притеснена как ще я караме така...  Sad
Виж целия пост
# 40
Да ви попитам нещо за клеевата тинктура. С мъжът ми имаме сенна хрема, лекатите ни казаха, че дъщеря ни /на 4 години е/ носи алергиятъа генетично в себе си. Дали е добре в такъв случай да давам клеева тинктура? Благодаря за отговорите предварително  bouquet
Само да допълня, че миналата година по препоръка на педиатър давахме Бронховаксом по схемата - 3 последователни месеца по 10 дни.
Виж целия пост
# 41
Синът ми ще бъде първа група в ДГ. Не е ходил на ясла.
Ще започна по схема Ад Ликуид фор кидс и Ескимо Кидс.
Силно се надявам да се размине само с хреми.
Виж целия пост
# 42
Да ви попитам нещо за клеевата тинктура. С мъжът ми имаме сенна хрема, лекатите ни казаха, че дъщеря ни /на 4 години е/ носи алергиятъа генетично в себе си. Дали е добре в такъв случай да давам клеева тинктура? Благодаря за отговорите предварително  bouquet
Само да допълня, че миналата година по препоръка на педиатър давахме Бронховаксом по схемата - 3 последователни месеца по 10 дни.
И аз не смея да давам клеева тинктура заради алергии. Правих един опит миналата есен - направи ларингиална кашлица за пръв път . Давам бронховаксон по същата схема от 5 години, бактериална инфекция не е имала.
Виж целия пост
# 43
здравейте и на нас ни предстой да ходим на ДГ.Моля за отзиви за АД ЛИкуид  фор кидц сироп.Смятам с него да по4на по схема.Благодаря ви. Grinning
Виж целия пост
# 44
здравейте и на нас ни предстой да ходим на ДГ.Моля за отзиви за АД ЛИкуид  фор кидц сироп.Смятам с него да по4на по схема.Благодаря ви. Grinning

Давах го миналата есен, по схема за 2 месеца.
Доволна съм, много.
Изцяло растителен произход - и да не помогне, няма да навреди.
Виж целия пост
# 45
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-200-Softgels/323?at=0

Какво мислите за това рибно масло?Някой ползвал ли го е?
Виж целия пост
# 46
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

Аз давам по 1перличка сутрин и по 1 вечер/ние сме на 4г./Поглъща ги без проблем и не миришат така лошо.И да-съхранявам на вратата на хладилника! Peace

Какъв продукт ползваш.

В момента на малкта давам Ескимо течно, но е ужасно. Бърках го със сока и сега не ще да види и сок. Накрая пробвах директно една лъжица в устата с награда бонбон. Така е по-склонна. Да видим до кога.
Баткото като беше малък му давах АД ЛИкуид  фор кидц сироп. Бях изключително доволна, но цената му беше много висока. Пробвах с Имунобор кидс (една капсула разтварях в данонино всяка сутрин) и имаше същия ефект, а и цената си беше доста по-приемлива.  Peace
Виж целия пост
# 47
И ние сме на течно Ескимо, но  не мога да накарам децата да го погълнат по никакъв начин. Опитвам се аз да го изпия, но ми се повръща от него и май ще се наложи да го изхвърля. На капсули или перли  рибеното масло  излиза 3-4 пъти по-скъпо, но явно е за предпочитане. На вкус прилича на рициново масло...просто няма по-гадно нещо. Дали пък да не го прибавям към шопската салата вместо слънчогледово олио. newsm78
Виж целия пост
# 48
Какви са тези перлички. Аз все се натъквам на едни огромни капсули.
Виж целия пост
# 49
Ако децата мога да гълтат хапчета с големина на антибиотичните капсули, може да опитате да вземете Омега 3 на капсули. В началото давах на сина си по 2 перлички от Омега 3 на "АБО фарма"(по 500мг. е капсулата), сега даже пие и по-големите капсули на "Фортекс"(по 1000мг. капсула).  Сравних съдържанието на перлите и това на 5мл. от течното на Ескимо и така излезе, че трябва да пие по 2 перли на АБО фарма или по 1 от Фортекс. Като цена излиза по-изгодно според мен и се избягва неприятния вкус на сиропа. Стига детето да може да пие капсулите де. Иначе има и едни малки перлички, съдържанието на рибено масло в тях е нищожно и не знам колко трябва да пие на ден за да достигне това в 5мл. сироп Ескимо.

Сега като гледам и "Ескимо 3" на капсули би могло да се даде на детето, пак по 2 на ден. Малки трябва да са щом са по 500мг.
Виж целия пост
# 50
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.
Две прерлички от по 150мг. едната ли? Понеже се чудя по колко мг. да давам на големия и по колко на малкия. Това което взех днес едната перличка е по 37,5мг. На опаковката пише 3*3, Преди месец бях купувала едно друго, едната капсула беше по 150мг.  Thinking
Виж целия пост
# 51
Аз от  няколко дни давам " Цигапан " - детския вариант!
За първи път давам на сина си ( на 9г  е ) от този имуностимулатор!  newsm78
Виж целия пост
# 52
Аз давам от това рибено масло.Течно изключено да накарам да пие.
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … b55b9e1b3e31cb8d2
Виж целия пост
# 53
Аз давам от това рибено масло.Течно изключено да накарам да пие.
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … b55b9e1b3e31cb8d2
Да и аз от това взех. По колко перлички даваш?
Виж целия пост
# 54
Давам 2 перли сутрин след храна 15 дена, после 15 почивка.
Виж целия пост
# 55
Давам 2 перли сутрин след храна 15 дена, после 15 почивка.
Благодаря.   bouquet
Виж целия пост
# 56
Ако давате витамини Центрум, имайте в предвид това.
Виж целия пост
# 57
Давам 3 години вече Бронховаксон и Есберитокс по 10 дни и 20 почива. Тази година педиатърката каза че вече е голяма /5г. и 8м./ смени схемата- целият октомври 1Бронховаксон и 2 Есберитокса , почива 10 дни 20 дни също - 20 почивка и още 10 дни да пие.
Виж целия пост
# 58
nia 7 би ли споделила кой УНГ ви го препоръча и защо ?
Виж целия пост
# 59
По- добро от естествено придобития имунитет няма. Първоначално ми беше трудно и ми се обръщаше сърцето, но пък е за доброто на децата.

След изписването, малкия го водя в група с други бебета и деца. Сополи три реда. В къщи умишлено пода се мие мнооого рядко, нищо гадно не му измъквам от ръката, ръце не се мият.

Вече сме и една седмица на ясла, а там е мнооооооого мръсно. Бебетата лазят по коридорите, големите и възрастните газят с обувки, а и улиците минирани със сочни кучешки лайна (ако не ги виждам, знам че са размити от дъжда и покриват 100 от тротоара). Пускат ги в локвите навън, кой лапнал клон, друг пясък. Навън е 8 градуса, а вратата вечно отворена.

Не знам дали ще има вирус, който да го тръшне. Големия не е боледувал, най- много нослето да потече за ден два.

Практиката показва, че най- добрия имуностимулатор е мръсотията, боклука и чревните бактерии.
Виж целия пост
# 60
VL7, незнам дали ще ти е от полза, аз съм от Русе и д-р е Наков.Бяхме при него преди години по повод подути лимфни възли по вратлето и главата.Беше изкарала поредния ларингит.Тогава той ме посъветва да оставя детето на мира и да давам единствено рибено масло и да не се шашкам,че гарантира че ще отшумят.На тръгване ми каза, че и пролет и есен мога да правя по 1-2 курса с него за подсилване на организма.И от тогава редувам рибено с инфлуцид.
Преди няколко дена изкара вируса с повръщане.За няколко часа повърна 8 пъти.Не вдигна температура.На другия ден все едно нищо й е нямало.Само 1-2 изхождания и спряха и те.Незнам дали от инфлуцида или просто съвпадение, че се възстанови толкова бързо.
Виж целия пост
# 61
VL7, незнам дали ще ти е от полза, аз съм от Русе и д-р е Наков.Бяхме при него преди години по повод подути лимфни възли по вратлето и главата.Беше изкарала поредния ларингит.Тогава той ме посъветва да оставя детето на мира и да давам единствено рибено масло и да не се шашкам,че гарантира че ще отшумят.На тръгване ми каза, че и пролет и есен мога да правя по 1-2 курса с него за подсилване на организма.И от тогава редувам рибено с инфлуцид.
Преди няколко дена изкара вируса с повръщане.За няколко часа повърна 8 пъти.Не вдигна температура.На другия ден все едно нищо й е нямало.Само 1-2 изхождания и спряха и те.Незнам дали от инфлуцида или просто съвпадение, че се възстанови толкова бързо.

А какво рибено масло даваш?
 Peace
Виж целия пост
# 62
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … b55b9e1b3e31cb8d2
Виж целия пост
# 63
И аз бях взела такова,на в една др.тема споделиха,че е прекалено малко като количество р.масло/демек  даваш нещо,а получаваш - нищо/,също не е обогатено с Омега 3 и 6 мастни киселини,които са мн.полезни за развитието на децата.Та затова го зарязах и купих Ескимо кидс - на сиропче.Давам сега него!
Виж целия пост
# 64
Тандонова, как даваш Ескимото ?Питам те,защото в листовката пише по време на ядене,а като е на детска трябва да му давам на гладно или след обяд.
Виж целия пост
# 65
Тандонова, как даваш Ескимото ?Питам те,защото в листовката пише по време на ядене,а като е на детска трябва да му давам на гладно или след обяд.


Ами вечер като вечеряме...или малко след това,ако забравя! Wink
Виж целия пост
# 66
По- добро от естествено придобития имунитет няма. Първоначално ми беше трудно и ми се обръщаше сърцето, но пък е за доброто на децата.

След изписването, малкия го водя в група с други бебета и деца. Сополи три реда. В къщи умишлено пода се мие мнооого рядко, нищо гадно не му измъквам от ръката, ръце не се мият.

Вече сме и една седмица на ясла, а там е мнооооооого мръсно. Бебетата лазят по коридорите, големите и възрастните газят с обувки, а и улиците минирани със сочни кучешки лайна (ако не ги виждам, знам че са размити от дъжда и покриват 100 от тротоара). Пускат ги в локвите навън, кой лапнал клон, друг пясък. Навън е 8 градуса, а вратата вечно отворена.

Не знам дали ще има вирус, който да го тръшне. Големия не е боледувал, най- много нослето да потече за ден два.

Практиката показва, че най- добрия имуностимулатор е мръсотията, боклука и чревните бактерии.


Рила, това в Германия ли? Shocked
Виж целия пост
# 67
благодаря nia7
Виж целия пост
# 68
Аз писах в другата тема вече, но и тук ще препоръчам коластра в комбинация със зелени водорасли. Една година вече няма такова спокойствие. Като знам колко беше зле и само да кихне веднъж, цяла нощ не спях от ужас, че ще му стане нещо сериозно и го слушах и треперех. Толкова болнаво дете беше, само антибиотици, антиобиотици, а откакто давам тези двете - н и щ о !
Виж целия пост
# 69
А ние точно от коластра и зелена енергия на дете 2 год. откачихме.Детето престана да заспива спокойно а от 20 часа не е спало и щурее като демон из нас.Направо се шашнахме и нощес го заведохме в Токуда -решиха че е от тези продукти-давам ги от 2 седмици.Такава енергия такъв бяс че не може да се укроти направо незнам къде да го водя.
Виж целия пост
# 70
Личната ме посъветва да започвам Саностол по една чаена лъжичка на ден.На другите вяра не можело да им се има.
Виж целия пост
# 71
В момента давам АД Ликуд фор кидс. Дано да има ефект Praynig!
Виж целия пост
# 72
здравейте мами!
да ви попитам някой ползвал ли е имунокинд?нашата педистърка го препоръча,но в момента сме болни и мисля като оздравеем да започнем да пием нещо
Виж целия пост
# 73
А ние точно от коластра и зелена енергия на дете 2 год. откачихме. Детето престана да заспива спокойно а от 20 часа не е спало и щурее като демон из нас.Направо се шашнахме и нощес го заведохме в Токуда -решиха че е от тези продукти-давам ги от 2 седмици.Такава енергия такъв бяс че не може да се укроти направо незнам къде да го водя.

 Shocked

Това не може да е от коластрата и водораслите. Изобщо няма нищо, което да тонизира или влияе на нервната система в тях. А в Токуда да са заключили това изобщо пък не ми се вярва. Такива идиоти за лекари не вярвам да са назначили. Децата имат различни промени в настроението и държанието поне до 3 години. Това е част от развитието и растежа. Съвпадение е и не може да има каквато и да било връзка между двете неща.
Виж целия пост
# 74
първо аз няма да си измислям а тази теза я потвърди и личната лекарка.Вече ги спрях и детето се поуправи много по спокойно е- на нас така ни действат просто.
Виж целия пост
# 75
Познавам много деца , на които коластрата е подействала точно така - превърбуждащо. Ама все пак коластрата на кравите е предназначена за едно 100 килограмово теле, а не за 15 килограмово детенце. За възрастни може и да е добър продукт, но не и за малки деца.
Виж целия пост
# 76
Познавам много деца , на които коластрата е подействала точно така - превърбуждащо. Ама все пак коластрата на кравите е предназначена за едно 100 килограмово теле, а не за 15 килограмово детенце. За възрастни може и да е добър продукт, но не и за малки деца.
Ако детето няма къде да изразходи натрупаната енергия, наистина ще му действа по този начин коластрата.  Peace
Виж целия пост
# 77
Коластрата не става дори и за възрастни. Тя е само за теленцата. Тези , които купуват ампули с коластра, трябва добре да знаят, че заради тях някое теленце някъде е останало недохранено  без  коластра.
Виж целия пост
# 78
Много съм доволна от цитросепт. Давам го 3 години вече.
Виж целия пост
# 79
И аз съм давала цитросепт, даже съм лекувала с него, но като по малко и по лесно я залъгвах.Слагах с прясно мляко да се усеща възможно най малко.Признавам си и аз трудно го изпивам това чудо.Сега има и детски вариант на Цитросепт, но незнам как е на вкус.
Виж целия пост
# 80
писах в 1 друга тема, но да питам и тук за ЦИТРОСЕПТ-а, каква му е цената, за колко време ви стига 1 опаковка и каква доза давате , четох че се дава и за профилактика и за лечение, колко дълго може да се дава за профилактика?
аз сега давам ехинацея на малката -лекарката каза че мога да я давам и 2 месеца, но на мен и се иска след 1 месец даване да я сменя с нещо друго.
и мнение за ГЕРИСАН ако някой даде ще съм мн благодарна.  Praynig Praynig

вече купих опаковка цитросепт от 20мл за 22лв, сега ми остава въпроса за дозировката  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 81
вече купих опаковка цитросепт от 20мл за 22лв, сега ми остава въпроса за дозировката  Rolling Eyes
За малки деца дозировката е - профилактично по формулата на Фуше - капка на кг. телесно тегло, разпределено по 3 приема на ден. Пример, ако детето е 10 кг., значи 10 капки на ден, разпределени на 3 приема по 3, 4 капки. Аз давам веднъж дневно по 10 капки в млякото вечер, профилактично, когато са здрави. Когато са болни не им давам, защото четох за взаимодействието на грейпфрута с други лекарства и  не ми се рискува. Ето два линка: http://www.citroseptbg.com/
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=11240
Виж целия пост
# 82
barfly мерси за отговора. тази информация че не се дава със лекарства не я бях срещнала, малко се обърках защото в официалния сайт на цитосепт пише това:
... Цитросепт не предизвиква подобен ефект и може да се приема едновременно с всякакви лекарствени препарати и хранителни добавки....
но за всеки случай няма да го давам когато пие лекарства.
Виж целия пост
# 83
за сока от грейпфрут
Виж целия пост
# 84
момичета мерси, то че няма да го давам с лекарства е ясно, но да ви питам понеже правим още инхалации само с физиологичен разтвор, това дали е проблем ? Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия