Как избирате гинеколог който да следи бременността ви???

  • 2 765
  • 7
Здравейте момичета!

След първоночалната еуфория от положителниа тест за бременност съм изправена пред въпроса за избор на гинеколог който да следи бременността ми. Аз не съм от София или Варна /а виждам че повечето от вас са от тези градове/, така че препоръки за конкретни лекари в тези градове няма да ми свършат работа.
Решила съм когато дойде време да раждам да се уговоря с лекар, а не при който се падне. Чудя се обаче дали да избера същия този лекар да следи бременността ми. Тъй като той в повечето време е в болницата, а в кабинета приема през по малкото време се опасявам да не претупва прегледите. Опасявам се също да не се отлагат често прегледите ако той има раждания точно в това време, а аз не работя в града който живея и много ще съм затруднена в такъв случай.
Другата алтернатива е да избера лекар, за когото знам че е добър и прегледите при него ще бъдат обстойни и в удобно за мен време, тъй като той само провежда консултации в кабинета си и винаги е там. Той обаче не изражда.
И така имам две възможности и не мога да реша Neutral Face

Споделете вие как избрахте кой да ви следи бременността? Какви изисквания имахте и какви компромиси направихте?

Много се надявам да ми помогнете и предварително ви благодаря Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Виж целия пост
# 1
Здравей, Valka !!!
Моят съвет е да си избереш , този гинеколог, който и изражда...Няма нищо по хубаво от това , един и същ доктор да ти следи бременността и после да те изроди...така си спестяваш много главоболия...защото когато са различни докторите винаги има разногласия...а ти се чудиш на кого да вярваш...А в началото консултациите са на 1 месец, (при безпроблемна бременност) , така че ще успяваш...за което небива да се притесняваш....
Виж целия пост
# 2
Валка, честита бреченност и всичко най-добро ти пожелавам.
Аз избрах моят гинеколог по следните причини:
- известна е като добър професионалист в града
- кабинетът й е близо до дома ми - важно, защото в началото имах болки, трябваше да ходя често, а не мога с кола - друса
- работи на половин ден в поликлиниката - ЖК - при нея си направих й картон
А за раждането мисля да се обърна към предишната ми гинеколожка - тя работи в болницата, АГ-отделение
Виж целия пост
# 3
Valka,

аз избрах гинекологът, при който си ходех по принцип на профилактика, защото съм сигурна в него като специалист, има добра апаратура, занимава се и с бременни по принцип и вече ме познаваше като пациент. Освен това реших, че ако отида към 7-ми месец при лекар, който ще ме изражда, няма да е късно той да се "запознае" с бременността ми. Мисля, че ако ходиш от 7-ми месец  по 1-2 месечно и при израждащия гинеколог, ще бъде добро решение. Тъкмо ще имаш и две мнения.

Но ти ще си решиш най-добре Sign Exclamation

Леко бременеене Grinning
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви stpetrova и Anita_79!

И двамата гинеколози между които се колебая са известни като много добри гинеколози в града.  Аз просто си мислех дали не е по-добре този при когото ще раждам да ми е следил бременността, особено ако има някакви усложнения или особености /да не дава господ/ или това е без особено значение Neutral Face

Anita_79 наистина ли е опасно това друсане в началото на бременността? Това много ме притеснявам защото аз пътувам всеки ден по 100 км и при това при доста друсащи условия Sad
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Mery
реших, че ако отида към 7-ми месец при лекар, който ще ме изражда, няма да е късно той да се "запознае" с бременността ми. Мисля, че ако ходиш от 7-ми месец  по 1-2 месечно и при израждащия гинеколог, ще бъде добро решение. Тъкмо ще имаш и две мнения.


А може ли така???

Не се ли попълват разни бумаги /забравих как се казват/ през цялата бременност, които накрая се носят в болницата за инфо на израждащия? Кой ще ги попълва тогава?
Виж целия пост
# 6
Всички бумаги се попълват от личния лекар + направлението  за болницата, в която ще родиш. Преди около две години обаче прегледите т.н. консултации при личните се свеждаха да мерене на кръвно, килограми и албумин в урината и. А и слушат тоновете на бебето с някаква измислена тръба - не знам как се казва. При тази техника днес е направо смешно. Имаш право на 1 безплатен ултразвук в 4-ти месец само. Иначе по преценка на GP- то. Освен това периодично се пуска кръвна картина и урина. Това според мен е крайно недостатъчно. Така че, е хубаво да си ходиш на гинеколог и да си пазиш всички изследвания и снимки на бебо.

Трябва да се регистрираш при личния, че се праявт разни картони, бумаги и т.н.
Виж целия пост
# 7
Valka,
Мен много ме беше страх от пътуването с кола в началото на бременността, тъй като се оказа че имам ретрофлексия /т.е. прегъната или обърната матка, не знам точно/и четох някъдя, че в такива случаи има по-голяма опасност от спонтанен  аборт.Не искам дате плаша разбира се. Ако се чувстваш добре, не виждам причина да се страхуваш да пътуваш.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия