Фиброаденом- да се оперираме ли?

  • 187 502
  • 739
# 15
Бързо запис, че и аз съм в кюпа. С една операция и предстояща втора. В момента с общо три фб на гърдите. Може ли да ми резюмирате какъв е изводът до тук от форума - трябва и да се режат или не. Чувала съм, че ако се режат се разпръскват и стават повече. Личният ми опит показва, че има нещо вярно. А вашият?
Мамологът ми - доктор Свещаров постоянно ми повтаря, че няма шанс да изчезнат от само себе си. Но защо трябав да му вярвам? Преди половин година имах бучка, за която той твърдеше, че е фиброаденом и следователно не може да изчезне. Е, изведнъж се изпари! Тогава той каза - ами значи е била аденом! Странно - как тогава да съм сигурна, че и другите ми бучки са фиброаденоми и няма да изчезнат никога?!
Това са само част от въпросите, които си задавам!
Знам една бабина рецепта за налагане на прясно приготвена извара върху бучките. В момента я правя. Много се надявам да има резултат!
Моля ви, ако има жени, на които фиброаденомите са изчезвали от само себе си - да пишат тук, за да вдъхнат кураж, че това е възможно!
Виж целия пост
# 16
Fox, за подобни процедури не съм чувала. Знаеш, че нововъведенията в някои сфери пристъпват бавно в границите на държавата ни. Успех, дано намериш най-доброто решение за себе си.   bouquet
Iida , възможно е да се редуцира или съвсем да изчезне. Ноо рядко се случва. Колкото и да ни се иска оперативното премахване засега е единствения начин. А това. че рецидивират  е така. Много момичета са оперирани няколко пъти. Аз заради това все отлагам. Пий масло от вечерна иглика. Успех и на теб   bouquet
Виж целия пост
# 17
И аз в кюпа, оперирана веднъж през 2003 година, сега отново напипах бучка, този път в другата гърда и казват, че пак е фиброаденом и се налага операция  Sad Лошото е , че кърмя, а след оперативно премахване ще ми спре кърмата, не разбрах защо толкова е спешно да се оперира  Thinking
Виж целия пост
# 18
Iida , възможно е да се редуцира или съвсем да изчезне. Ноо рядко се случва.  bouquet

Думите ти много ме обнадеждават, защото реално за първи път чувам, че е възможно да изчезват. Ти от къде го знаеш? Казвал ли ти го е доктор, защото моя постоянно ми набива в главата, че това не е възможно? Бих се радвала, ако тук се включи някой доктор да ни каже как е.
Четох в предната тема, че момичета пият някаква гъба и други неща - дали са помогнали? Какви са отзивите? А това масло от вечерна иглика от къде се купува и за какво точно е? А опитвали ли сте хомеопатия? Сори за хилядите въпроси, но за първи път срещам момичета с моя проблем, а мислех, че съм сама.
Исках да споделя и друго - на мен ми остана грозничък белег от операцията, който се вижда дълги години след нея. А уж ми обещаха, че ще е естетически. Сега след втората не знам как ще е. Трябва ли да кажа нещо специално на лекаря или да пия нещо, за да подготвя кожата, за да не остане грозен белег?

Виж целия пост
# 19
Ида, мамолози, и то не един са ми го казвали. Особено по време на бременността може или да изачезне или да се увеличи. Прочети и чуждестранни сайтове, там също може да има инфо по въпроса. А относно дали нещо е навъзможно, как да ти кажа, всеки лекар си има мнение, има практика. Всеки един от тях, ще ти каже различно нещо, тъй като по принцип невъзможни неща няма. Възможно е и да се превърне в злокачествено, но това е 1 на не знам колко милиона.
Компетентен лекар тук няма. Освен Докси, но той все още се обучава, но и той говори от свой собствен опит.
Маслото от вечерна иглика съдържа омега 6 ненаситени мастни киселини. Помага при нарушения МЦ, облекчаване на неразположенията по време на ПМС, резорбиране на кисти на яйчници, гърди и много други. Прочети в интернет има подробно описание на продукта. Скъпичък е, но има ефект.
Кожата мажи с масла разни, можеш да направиш консултация с дерматолог. Все пак това е деликатна област  Peace
Виж целия пост
# 20
Много ми е неприятно, че трябва да се запиша и в новата тема!   Sad След операция 2008 и бременност и раждане през миналата година, то аз пак съм тук! Този път фиброаденомът е на другата гърда! Много тъпо ми стана, но този път реших да изчакам и след 6 месеца, като видя какво е положението, тогава да реша да предприемам ли действия или не!
Аз също моля да не се всява излишна паника в темата! Не трябва да си затваряме очите, но ако НАИСТИНА става въпрос за фиброаденом, то операцията е много лека, а възстановяването-бързо! Обратното е по-скоро изключение!
Виж целия пост
# 21
Здравей WIne ! Най-добре послушай лекарския съвет кога да се оперираш. Ако нараства бързо при теб, пречи и те боли, не чакай 6 месеца. Това не е шега работа, всички знаем, а и с напредване на възрастта, всяка бучка в гърдите не е за подценяване. Ако е била толкова лека при теб операцията, махни го пак. Аз стискам палци да вземеш най-правилното решение за себе си ! Все пак това е твоя живот, знай само, че нищо излишно в организма ни няма място там  Peace
Виж целия пост
# 22
Здравей WIne ! Най-добре послушай лекарския съвет кога да се оперираш. Ако нараства бързо при теб, пречи и те боли, не чакай 6 месеца. Това не е шега работа, всички знаем, а и с напредване на възрастта, всяка бучка в гърдите не е за подценяване. Ако е била толкова лека при теб операцията, махни го пак. Аз стискам палци да вземеш най-правилното решение за себе си ! Все пак това е твоя живот, знай само, че нищо излишно в организма ни няма място там  Peace
Сега открихме бучката, но кога се е появила незнам! По време на бременността и кърменето не бях ходила по лекари! Разбира се, че ако нараства на есен ще й видя сметката! При мен вероятно е фамилна обремененост, сестра ми има също няколко операции!
Виж целия пост
# 23
Ужас, милата. Ами в крайна сметка, важното е да си здрава, за да се радваш спокойно на малкото си щастие - бебето. Предполагам имаш доверие на мамолога си, така че не го мисли. Пожелавам успех !  Hug
Виж целия пост
# 24
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=573790.45

Това ми помогна на мен, четете, ровете, интересувайте се!
Виж целия пост
# 25
Здравейте ,момичета!!!Миналата седмица бях на преглед - напипах си бучка,всъщност май отдавна я имах,но се появи болка,която трая 5 дена и после изчезна така както се и появи,та на прегледа се видя че има изменение в тъканта.Диагноза не ми се постави.Лекаря ми предложи два варианта - или правим биопсия,или изчакваме 3 месеца и нов преглед.Но от думите му останах с впечатление,че каквото и да реша сега рано или късно ще трябва да се махне,независимо какво ще покаже биопсията,ако реша да направя такава.Честно казано,не съм притеснена,но съм объркана и не знам какво да правя!!!На някои места четох,че е по добре да се махне и тогава да се изследва и се чудя защо е нужна първо биопсия като така или иначе трябва да се махне?
Виж целия пост
# 26
И аз съм против биопсиите, така или иначе трябав да се оперира. Никой не ти дава 100 % гаранция, че няма да се изроди в злокачествено. То като се замисля нищо сигурно в този живот няма... Потърси задължително и друго мнение !
Зилозавър, благодаря за инфото, но ако ставаше при всеки, никой нямаше да оперира вече  Peace
Виж целия пост
# 27
И аз съм против биопсиите, така или иначе трябав да се оперира. Никой не ти дава 100 % гаранция, че няма да се изроди в злокачествено. То като се замисля нищо сигурно в този живот няма... Потърси задължително и друго мнение !
Зилозавър, благодаря за инфото, но ако ставаше при всеки, никой нямаше да оперира вече  Peace
Дадох го, поради запитвания за алтернативни методи.
Виж целия пост
# 28
Мерси  Embarassed
Виж целия пост
# 29
Здравейте ,момичета!!!Миналата седмица бях на преглед - напипах си бучка,всъщност май отдавна я имах,но се появи болка,която трая 5 дена и после изчезна така както се и появи,та на прегледа се видя че има изменение в тъканта.Диагноза не ми се постави.Лекаря ми предложи два варианта - или правим биопсия,или изчакваме 3 месеца и нов преглед.Но от думите му останах с впечатление,че каквото и да реша сега рано или късно ще трябва да се махне,независимо какво ще покаже биопсията,ако реша да направя такава.Честно казано,не съм притеснена,но съм объркана и не знам какво да правя!!!На някои места четох,че е по добре да се махне и тогава да се изследва и се чудя защо е нужна първо биопсия като така или иначе трябва да се махне?
Отноно биопсията на мен ми правиха тогава, преди първата операция. Докторът я направи с цел да се убеди, че това НЕ е просто дебелостенна киста, която може и да се спука и разсее. Просто биопсията показа, че не е киста, а бучка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия