Стачка и затваряне на детските градини.

  • 695
  • 9
Четох из нета, че ако учителите преминат към ефективни стачни действия, ще се затварят училища и детски градини. А като гледам как сега не им обръщат внимание, въпреки че гладуват нищо чудно и това да стане. Ами аз вече нямам отпуска, как ще го гледам моя хубостник, направо не ми се мисли. Смятате ли, че е редно по този начин да ни въвличат в техния протест (не казвам че по принцип не го подкрепям) или би следвало всеки сам да прецени как да ги подкрепи (или не)? #Crazy
Виж целия пост
# 1
Аз също чух за това по новините снощи. Аз имам отпуска, но изобщо не смятам да я използвам заради тази стачка, макар че ако действително решат да стачкуват не ми се мисли.. Надявам се все пак да има някакви сборни групи.
Виж целия пост
# 2
При нас отпуските се пускат поне 10 дена преди да ги ползваме, така че ако се случи нещо такова ще си го водя на работа детенце Simple Smile.
Виж целия пост
# 3
По принцип учителите са прави, но я си представете, ако всички зле платени в държавата скочат и започнат да стачкуват ефективно.  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Може би точно това трябва да се случи,за да има някакъв ефект-вижте Гърция ,Франция и всички останали демокрации.За да се превърнем в истинско гражданско общество е необходимо да отстояваме правата си,да се борим за по-добро и достойно бъдеще!Нима е добре учителите на децата да са омерзени и унизени от положението,което имат в обществото,да нямат самочувствие и да ги познавате по "палтенцата",както се казваше в един стар и не толкова смешен виц?Такива учители ли искате за вашите деца?
Виж целия пост
# 5
Абсолютно сме длъжни да ги подкрепим. Та това са хората, които прекарват повече време през деня с децата ви от самите вас. Заплатите, които получават сега са повече от мизерни. Какъв им е стимула да работят от сърце и да дават всичко от себе си. А това, че сега не им обръщат внимание, наистина е показателно, че на управниците не им пука не само за "даскалите", а и за децата на България, защото исканията на учителския синдикат са не само за високи заплати, а за още много други благинки за децата, като училищни психолози, извънкласни занимания...
Наистина  ще е много тежко за родителите, но се надявам здравият разум при повечето да надделее и учителите на децата да бъдат подкрепени.
Виж целия пост
# 6
Абсолютно сме длъжни да ги подкрепим. Та това са хората, които прекарват повече време през деня с децата ви от самите вас. Заплатите, които получават сега са повече от мизерни. 

Напълно съм съгласна. Няма да ми е приятно, ако Зори не може да ходи на градина или Косьо на училище, но бих подкрепила тези хора с цялото си сърце и уважение към тях. Трудът, който те полагат, отговорността към децата ни и обществото като цяло, заслужават много по-добро заплащане и много повече внимание от страна на правителството. Мисля, че наистина е необходимо да стачкуват, за да се случи нещо, да се обърне наистина вниманието на обществото и най-вече на управляващите към тях.
Виж целия пост
# 7
Абсолютно сме длъжни да ги подкрепим. Та това са хората, които прекарват повече време през деня с децата ви от самите вас.

И аз ги подкрепям напълно. В тази държава пари се намират само за целево преразпределение между "свои". Онзи ден гледах някакво предаване за далаверите в спорта -  еми, оказа се, че за подготовка на не повече от 20 спортисти за Зимната Олимпиада били отпуснати 14 милиона лева !!! Е, след като пари се намират току така, защо пък и за образование да не се намерят ?!?
Виж целия пост
# 8
И аз ще подкрепя стачката,мисля,обаче,че яслите са към Мин. на здравеопазването ,та нас май не ни лови.Ако стане така,че стачкуват и нашите-ще водя детето на работа с мен.
Виж целия пост
# 9
Ами прави са си. Наскоро четох в сайт за работа, обява за лелка в Частна детска градина в Бояна, заплата - 180 лв.
Е, това ако не е наглост?! Значи цял ден ще се занимаваш с деца, ще им сменяш гащите, ще ги миеш, ще ги храниш и ще им търпиш всичките капризи и претенции ooooh! и накрая 180 лв.?! Не е честно! А и така персонала няма хъс да си запази работата. Нежаланието за работа, също оказва влияние на държанието с децата ни. Защото, ако взимат 400 лв., доста ще се замислят, преди да постъпват лошо с децата, защото ще треперят за службичката.
Имат нужда от увеличаване на заплатите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия