Въпросче към наскоро родили мамчета

  • 875
  • 13
Здравейте мамчета! мама сам от два месеца и като се погелдна в огледалото направо ми се доревава. От там ме гледа мама кит Cry. Дайте диета за по-експедитивно отслабване, че направо не знам къде да се дяна. благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Мила напиши "диета" в търсачката и ще се чудиш коя диета по-напред да почнеш.
Виж целия пост
# 2
да де, ама аз питам за такава, която да става и за кърмачки
Виж целия пост
# 3
Да не те притеснявам ,но аз докато кърмех не успях да смъкна нито грам.След това без особени усилия си върнах килограмите .Но мина цяла1 год.
Виж целия пост
# 4
Аз кърмя и се опитвам да спазвам НВД. /виж в темата за НВД/. Изключила съм тестеното, сладкото, ориза и др. подобни. Ям само по 1 ябълка на ден и основно месо, зеленчуци и млечни продукти. Е откакто съм родила досега съм смъкнала само 4-5кг. и все така си приличам на кит /имам да свалям още 20кг./, но се надявам да успея да влеза в норма до лятото. Бързо отслабване и кърмене нестава! Wink
Виж целия пост
# 5
Няма такава диета, която хем да става за кърмачки, хем да сваля експресно килограми. Щом кърмиш, безопасно е да отслабваш между 0.5 до 1 кг на седмица, т.е. от 2 до 4 кг на месец. Трябва да си сигурна, че в диетата ти има достатъчно хранителни вещества, витамини, минерали, т.е. трябва да си хапваш разнообразна храна, но очевидно без бонбони, тестени, мазни неща.
Има и нещо друго. При кърменето в много случаи нещата се свеждат до едната от две крайности - може да се тъпчеш и пак да сваляш доста килограми, както и обратното - да се скъсаш от диети, а кантарът да не помръдва......
Виж целия пост
# 6
Zashto ne opitash uprajnenia?Niakade chetah che ne e hubavo da si na dieta prez parvite mesezi na karmeneto, zashtoto karmata moje da spre. Popravete me ako gresha...Az sashto podkrepiam ideiata da se izbiagva sladko, gazirani napitki i t.n.
Uspeh  Grinning
Виж целия пост
# 7
Наистина няма експресна диета за кърмещи:) Умерено спорт и диетка и ще почнеш да смъкваш килцата. Гледай да имаш сравнително балансирано меню. Разкарай белият хляб, белият ориз, рафинираната захар. Гледай да ограничиш приема на въглехидрати, като основно си ги набавяш от храни богати на витамин В - пълнозърнесто брашно, овесени ядки, жито, кафяв ориз и т.н.
Виж целия пост
# 8
Миличка докато кърмиш няма диета после ще си ги свълиш килцата от само себе си при мен поне така беше.
Виж целия пост
# 9
Да не те притеснявам ,но аз докато кърмех не успях да смъкна нито грам.След това без особени усилия си върнах килограмите .Но мина цяла1 год.
До човек си е. Аз пък мисля, че благодарение на кърменето свалих всичките 25 кг Simple Smile без диети и мъчения.
Виж целия пост
# 10
Сега докато кърмиш не се ограничавай много. Аз също знам,че от кърменето в повечето случай се отслабва,но определено е до човек. Аз започнах да свалям по-малко след третия месец.
Виж целия пост
# 11
Риск да намаля периода на кърмене ще се подложа на диета почти веднага след раждането
Виж целия пост
# 12
В случай, че си пропуснала да видиш - ето ти една статия по твоя въпрос
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141

Иначе пак с търсачката като напишеш "диета" и ограничиш търсенето до търсене само в Кърмаческия форум, пак ще видиш море от мнения.

Не се шашкай, като си кърмачка, няма да стоиш 100 кила. Полека, полека ще ги стопиш.
Виж целия пост
# 13
momicheta ne ste pravi kato se ogranichavate ot vuglehidratite ,hapvaite ,zashtoto i te sa neobhodimi za bebeto ,no gledaite da gi konsumirate na objad ili do 17 h.A za vecherja edna hubava salata i gotovo ,hem ste jali hem ne ste kachili - daje obratnoto ,kato se nastroi taka organizma i pochvate da svaljate.Mejdu drugoto po vreme na kurmeneto e mnogo dobre ako zapochnete razdelno hranene.Taka shte ste izkluchitelno polezni za deteto , i shte mu spestite dosta alergii ....uspeh na vsichki maicheta .....i men me chaka skoro sushtiat problem Crazy  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия