Заспиването

  • 2 136
  • 18
Здравейте на всички майки на близнаци!

Четох, че доста от вас са гледали и все още гледат децата си самички и тъй като и ние отскоро останахме без помощник (в нашия случай това беше бабата), искам да ви попитам как се справяхте със заспиването, защото при нас е някакъв ужас. Когато мъжа ми си е вкъщи - няма проблем, но когато съм сама е невъзможно двамата да заспят, без да ме докарат и мен до нервна криза. #2gunfire
Иначе във всяко друго отношение се справям безпроблемно, само това пусто заспиване....

Дайте съвет...
Виж целия пост
# 1
А как заспиват когато съпруга ти си е у вас? И въобще по принцип?
Моите момчета до края на 7мия месец заспиваха сучейки. Не издържах накрая и реших да променя навиците им в заспиването. Опитах да ги оставя да се нареват, но не беше лесно и за тях и за мен, пък и нямаше особен ефект. Аз открай време им пускам една приспивна мелодия с музикална кутия при заспиване. Та при мен проработи варианта с шише сок, вместо сучейки плюс приспивната мелодия. Постепенно разреждах сока и сега заспиват с вода. Поне 3-4 месеца ми отне отказването от сока. Ами това е при нас. А, и аз навремето бях пускала тема за заспиването и слава богу за сега е ОК, иначе полудявах...
Успех!
Виж целия пост
# 2
За заспиването най-важен е ритуалът. Предварителната подготовка - целувка за лека нощ на тати, измиване, преобличане, гушкане на любима играчка, песничка или приказка. Но всичко това изпълнено в едно и също време, в еднаква последователност с педантичност и спокойствие. Докато приспиваш, не мисли за времето. Просто не поглеждай към часовника. Колкото повече бързаш, толкова повече няма да ти се получава.
Виж целия пост
# 3
Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23205.0
И успех ти желая, това е голямо облекчение и си струва да го направиш. Мои близки твърдят, че било от децата - в смисъл, че с някои ставало, а с други - не. Нямам повече опит от това, но мисля, че е от родителите, т.е. някои успяват, а други - не.
Виж целия пост
# 4
За заспиването най-важен е ритуалът. Предварителната подготовка - целувка за лека нощ на тати, измиване, преобличане, гушкане на любима играчка, песничка или приказка. Но всичко това изпълнено в едно и също време, в еднаква последователност с педантичност и спокойствие. Докато приспиваш, не мисли за времето. Просто не поглеждай към часовника. Колкото повече бързаш, толкова повече няма да ти се получава.
Абсолютно подкрепям.Ритуалът е важен, но след целувката следва излизане от стаята. Никакви млека, сокове - дори и вода. Първите две вредят на зъбите, а третото - ще ви е навик, който ще е пречка при махането на нощтния памперс.
Моите с малко рев се научиха да заспиват сами в 3-тия месец. Вие сте вече големички и може би ще трябва повече търпение, но това е начина.
Успех  и търпение.
Виж целия пост
# 5
Мерси за съветите...
Всички тези методи с ритуалите са ми познати, не че и ние си нямаме някакви ритуали на заспиване. Проблемът е, че не винаги на двете деца им се приспива едновременно. Иначе по отделно в различни стаи си заспиват, но когато са заедно и си пречат. На мен ми е гадно да оставям едното да реве, защото на другото все още не му е дошъл кефът да заспи. Ама явно така ще трябва да се реши проблема... Не знам, направо ви завиждам, че сте имали сили да се справите с това...
Виж целия пост
# 6
и аз да се включа тука много болна тема,Емчо заспива с бибата ,но Ники с него обикаляме по 1 час и само го прехварляме горкия ту при мене ту при тати а той пиши и не иска да заспива и когато останем без нерви го слагаме в леглото и той заспива точно за 1 мин.  Shocked а понякога като го оставя сам тои започва да си пее и сам да се приспива Joy
Виж целия пост
# 7
Ние засега проблеми с вечерното заспиване нямаме (Пу-Пу Joy).
Ако някой ми даде съвет, обаче как да ги накарам след нощното хранене (което е между 3 и 4 часа) да продължат да спят.... ще го.......   bouquet
Виж целия пост
# 8
Ох, и моите като се събудят към 3-4 и не заспиваме и се чудиме какво да правиме до сутринта а аз едвам гледам.Но аз не ги храня нощно време.Последното хранене е в 24 часа и сутрин вече в 6.Може и да сагладни и затова да плачат, но не смятам да ги приучвам и нощно време да се хранят.
А пред деня си спинкат и са спокойни.
Сега като чета че и при вас е проблем....До кога ли ще продължи.....
Виж целия пост
# 9
Ние засега проблеми с вечерното заспиване нямаме (Пу-Пу Joy).
Ако някой ми даде съвет, обаче как да ги накарам след нощното хранене (което е между 3 и 4 часа) да продължат да спят.... ще го.......   bouquet
Деси, опитай да не ги събуждаш, просто да мине храненето в полусънно, ако не и съвсем заспало състояние.
Моите доста месеци заспиваха на цица. После някъде през лятото като започнахме едни дълги разходки и двете взеха да ми заспиват още като надушат количката и така постепенно се отучиха от цицата и започнаха да си заспиват сами. Никакви проблеми нямам сега, не съм прилагала никакви строги и категорични правила, ръководела съм се от бебетата и тяхната готовност да променят или приемат нещо.
Виж целия пост
# 10
От както са се родили, с изключение на един кратък период през лятото, заспиват самички. Вечер гледаме Сънчо, нахранваме ги, изкъпваме ги, обличаме пижамите, цункат тати за Лека нощ и аз ги завеждам в леглата. Изгасям лампата, но оставям тази на коридора да свети, докато заспят, а понякога (ако са много кисели или недоволстват) им чета книжка. Напоследък обаче сиимат любими играчки за сън и за мен не се и сещат.
Никакви сокове и млека, никакво гушкане след слагането в леглото (единствено може държане на ръчичката). Въпросът еда свикнат така от съвсем малки - колкото по-късно, толкова по-трудно. Нашите свикнаха така още от неонатологията и дори да се опитам да ги гушкам преди сън протестират.
Единственият ни проблем е, че не можем да се научим да заспиваме без "Мими" - биберони, но скоро ще направя опит да ги махна. И без това, като заспят, ги изплюват.
Виж целия пост
# 11
Честно казано завиждам на мамите, които са успели да приучат децата да заспиват сами. Моите са вече на 9 месеца, но ако ги оставя да заспят сами, то започва едно ходене по креватите, катерене, мрънкане и т.н. все "приспивни" дейности.. Освен това, нощем се будят поне 10-на пъти всеки, като в повечето случаи се ококорват и двамата... и пак трябва да се приспиваме... Изобщо не мога да си представа кога ще свърши този кошмар със зъбите.... На това го отдавам, тъй като през първите месеци заспиваха сами....
Виж целия пост
# 12
Деси, опитай да не ги събуждаш, просто да мине храненето в полусънно, ако не и съвсем заспало състояние.
Моите доста месеци заспиваха на цица. После някъде през лятото като започнахме едни дълги разходки и двете взеха да ми заспиват още като надушат количката и така постепенно се отучиха от цицата и започнаха да си заспиват сами. Никакви проблеми нямам сега, не съм прилагала никакви строги и категорични правила, ръководела съм се от бебетата и тяхната готовност да променят или приемат нещо.
Ох, то си е вярно че децата си показват и аз така се ръководя. Сега пък ги храня без да се будят нощем. Само като промрънкат към 3 и скачам. Но така и така си се будят в 5   #Crazy После заспиват към 7-7,30 до следващото папане и после чак следобед.
Ама какво да ги правя като си лягат рано вечер. Не мога да ги удържа будни и това си е. Те като заспят в 19 часа как мога да очаквам да спят повече от 12 часа!!!   
А сега май и зъби са ни почнали.... Жорката цока тази нощ 3 пъти. А дали не бяха повече.....    newsm78 hahaha
Само чакам да дойде хубавото време и тогава мисля че нещата ще се променят. Все пак ще сме навън по цял ден и ще се изморяват зверчетата.
Виж целия пост
# 13
... Те като заспят в 19 часа как мога да очаквам да спят повече от 12 часа!!!  ...

Ами, нашите си лягат между 20:30 и 21:30 и не стават преди 9 (обикновено към 9:30), което е дори повече от 12 ч.,апрез нощта или не се събуждат, или не ги усещам  newsm78.
Още от самото начало имаха 6-7 часов непрекъснат нощен сън, а след това (като минахме на 12 часова почивка) през нощта не съм ходила при тях - само ако се разплачат, но те са свикнали и обикновено започват да си играят с играчките илида "пеят", докато пак заспят.
Следобед също спят 1-2 часа.
Просто, приспиването си е тяхна работа - ако искатспят, ако не искат - лежат и кротуват. Особено сега, когато вече тежат. Не мога да си представя да ги дундуркам въпреки, че братовчедка ми приспива още нейния на ръце с часове (той е на 4,5 г., а тя тежи 35 кг. с мокри дрехи #Crazy).
Виж целия пост
# 14
Нашите маймуни минаха през всякакви периоди, кризи и не знам к`во още. Прилагала съм всякакви трикове. Но всичко има само временно действие. А при всеки експериментите бяха с различен успех. Като бяха на 1г и половина до 2 и малко висях при тях до скапване, на ръце не съм ги носила много, щото много ми тежаха, обаче ги люлях в леглата. Иначе спят в друга стая от 8 мес., но и до сега притчвам нощно верме, особено като са болни  Sad .  По-малкият маймун не искаше да спи още от малък, дремваше за 15 мин и почваше пак да щръклее. Свикнах го след като въведох много строг режим - след всяко ядене - в кревата, поне за 30 мин., дори и да не спи. Останалото време не припарва до там. След ок. две седмици спеше след всяко хранене през деня по 1ч. и половина. Преместихме го при големите като спря да се буди нощно време, ок 1г и два месеца беше. Сега всички ги натръшквам едно верменно в леглата и ги оставям. Всеки си заспива, когато иска, намесвам се само, ако някой пречи на другите.  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия