тегло на бебето

  • 1 875
  • 34
Интересува ме много дали има значение колко килограма е качила майката през бременността и това от значение ли е за килограмите на бебето? Аз съм вече с 10 кг отгоре но сам в средата на 8 месец и всички казват че щяло да е малко бебето има ли нещо вярно в това?newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 1
Големината на бебето не зависи от твойте килограми. Една колежка стана 90 кг., а детето й се роди 2560. Laughing Това в кръга на шегата, но найстина няма значение. При това си се движиш нормално. По принцип дават за 9 месеца 12-13 кг. Доктора ти не ти ли е казал горе-долу колко е голямо бебето. Ако не е питай го като те гледа на ехографа, за да се успокоиш. Не се притеснявай за глупости. Лека бременност и едно здраво и хубаво бебче ти пожелевам!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ами не - няма такава зависимост. Освен това за нормално се приемат 9-12 килограма за цялата бременност, така че май при теб килограмите са ОК Peace
Може да качиш 8 килограма и да родиш бебе 4, както и да качиш 25, като от тях само 3 да са на бебето...
Виж целия пост
# 3
Няма такава зависимост, аз качих към 7 км, бебо се роди 4 кг.
Виж целия пост
# 4
Теглото на бебето изобщо не зависи от теглото на майката. Аз качих 20 кила Embarassed,а Алексче беше 3,200кг.
Виж целия пост
# 5
Поне засега не е показана пряка зависимост между килограмите на майката и бебо
Виж целия пост
# 6
Хи-хи, бабите ли ти ги приказват тия? Mr. Green
Прегледът на ехографа ще покаже как се движи бебко с теглото, а не твоето дупе. Wink
Виж целия пост
# 7
НЕ!
Виж целия пост
# 8
Аз качах 13,бебка се роди 3200кг. И на мене всеки ми казваше ,че ще родя малко бебе, а то си се роди напълно нормално!Леко раждане ти желая Hug
Виж целия пост
# 9
Не, това няма значение. "Бебето заедно с околоплодните води, плацентата, уголемената матка и т.н. са около 7 кг. Всичко друго са излишни килца на твойто д..." - Така ми казваше моя лекар, защото аз му задавах същия въпрос.
За цялата бременност качих 10кг., а коремът ми изглеждаше съвсем малък. Въпреки това си родих съвсем нормално бебе 3.200кг. Мои приятелки с по 25 - 30кг. отгоре родиха по-мънички.
Виж целия пост
# 10
Няма такава зависимост. Много хубаво е, че си успяла да запазиш нормално тегло. След като се роди бебо ще се върнеш на килограмите преди раждането или само 1-2 отгоре. Браво!
Аз качих 25 кг и родих бебе 3.150 кг.
Виж целия пост
# 11
Няма нищо общо!
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Първия път качих 15 кг, а бебето се роди 3800, втория качих малко повече, а бебето беше малко по-малко. Една акушерка ми обясняваше, че ако майката качи прекалено много кг, по някакъв начин се затруднява преминаването на хранителните вещества към плода и бебето даже е по-малко - нещо такова беше, ама вече не помня точно и не знам доколко е вярно Thinking
Виж целия пост
# 13
Няма никакво значение. Аз качих 20кг., а я родих 2.800кг. Това "Яж за двама"- не е никак вярно. Hug
Виж целия пост
# 14
Качих 10 - 12 кг (не знам точноколко, защото накрая почнах да задържам много вода) Бебето се роди 3550:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия