Сваляне на грима с розова вода

  • 4 469
  • 18
Ако има момичета, които са с чувствителна кожа, нека се изкажат по темата. Иде реч за вечерното разгримиране, но с розова вода, а не мляко,лосион и т. н.. Понеже при мен от студа явно нещо ми се залющиха бузките и вечер като се мия и изплакна пак така се получава. Ползвам най-безобидното т.мл. според мен - Па-Па и рядко слагам вечерен крем. С розовата вода става ли така и мога ли да я ползвам за тази цел?

НЯКОЙ ДА МИ ПРЕМЕСТИ ТЕМАТА, ОБЪРКАХ ФОРУМИТЕ Joy И СЕ ИЗВИНЯВАМ baby_neutral
Виж целия пост
# 1
В листовката на Икаров, пише че може да се направи лосион за почистване на грим с розова вода и масло от жожоба. По мое мнение ще се получи нещо като двуфазния лосион на Лореал, и ще сваля водоустойчив грим тъй като ще има мазен компонент.
Това масло е подходящо за чувствителна кожа, и практически не се разваля защото е нещо като течен восък.
Така поне си спомням че пишеше в листовката.
Ако те интересува, да си направиш, довечера ще напиша точните пропорции!
Виж целия пост
# 2
Ако те интересува, да си направиш, довечера ще напиша точните пропорции!
macata , определено ме интересува. Напиши ги тези пропорции, а аз ти благодаря много предваритлно  bouquet
Виж целия пост
# 3
икаровският лосион омазнява доста
розовата вода я ползвам вместо тоник
Виж целия пост
# 4
Ако те интересува, да си направиш, довечера ще напиша точните пропорции!
macata , определено ме интересува. Напиши ги тези пропорции, а аз ти благодаря много предваритлно  bouquet
И аз ще съм благодарна.  bouquet
Розовата вода я използвам вместо тоник.
Виж целия пост
# 5
Бях чела някъде, че зимно време е добре да се слага по мазен крем, защото вятъра и студа изсушавали кожата.
Виж целия пост
# 6
Аз използвам мляко за разгримиране и тоник - двете от серията на Българска Роза Карлово, естествено с розова вода, и съм много доволна. Имам и лосион за измиване, но по-рядко го използвам!
Виж целия пост
# 7
икаровският лосион омазнява доста
розовата вода я ползвам вместо тоник

Ами то, и Лореалският е доста мазен, ама аз съм се навила на Икаровия именно заради това, да си чистя очния грим, пък и останалия. А и след това задължтелно се мия с вода и измиващ гел. Не стоя така! Затова няма проблем с омазняването, поне за мен!  Grinning
Виж целия пост
# 8
по-мазен е, на мен ми се задърза на миглите и не виждам добре от него
след него едвам се измивах от мазнотията
дано поне на теб ти хареса!
Виж целия пост
# 9
Пробвала съм с розова вода /само/ - не е сполучливо, не успява да свали всичко Confused
Виж целия пост
# 10
Една приятелка от години ползва комбинацията розова вода и жожобата на икаров и казва, че е много доволна  Flutter
Виж целия пост
# 11
В петък в предаването на Марта Вачкова говориха точно за тези неща - кожа и коса. Дамата, която консултираше като козметик, обясни, че не е проблем да се използва смес от розова вода със зехтин, а Вачкова я подкрепи. Тя самата го изполвала за разгримиране след предаванията си поради проблеми с кожата от честото използване на грим.
Така че, не се притеснявай за кожата си - няма да и навредиш!  Hug PeaceУспех!  bouquet
Виж целия пост
# 12
това нещо ще сваля ли грима качествено? Аз не се ли измия с бебешки сапун все едно не съм си свалила грима, сега позлвам на галеник пяна за сваляне на грим, но не ми харесва...остава ми спирала и я доизмивам със сапун
Виж целия пост
# 13
това нещо ще сваля ли грима качествено? Аз не се ли измия с бебешки сапун все едно не съм си свалила грима, сега позлвам на галеник пяна за сваляне на грим, но не ми харесва...остава ми спирала и я доизмивам със сапун

И аз така. Най- качествено и бързо се измивам с гел- пяна или някакъв мек сапун, такива памуци и лосиони нещо не ги долюбвам. Confused
А розовата вода не мисля, че сваля грима, по- скоро се използва вместо тоник.
Виж целия пост
# 14
Една приятелка от години ползва комбинацията розова вода и жожобата на икаров и казва, че е много доволна  Flutter

И аз съм използвала розова вода+жожоба - екстра е. Хватката е да улучиш съотношението между двете в зависимост от типа на твоята кожа. След това само трябва да помниш да разклащаш шишенцето всеки път преди употреба, за да се омесят хубаво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия