настинка

  • 1 864
  • 9
Мили мами, тук-сащ, имаше адска ледена буря, в резултат, на което нямахме ток и топло за 6 дена, та аз се разболях. много лоша настинка и то в деня, в които тока дойде. носът ми тече, гърлото ме боли, снощи сам ставала 4 пъти да се преобличам и дори се наложи да си суша косата със сешуар,защото беше станала мокра от изпотяване.  Говорих днес с лекаря ми и той ми каза,че мога да взимам едно местно лекарство, но повечето американски лекарства имат наркотично въздействие и мен ме е страх. Каза ми,че мога да пия и паръцетамол, които за щастие имам от България, тъй като тук чиста форма на лекарстовто няма. Имам и осцилококцинум и фервех. Никаои пил ли ги е , по време на бременност? Моля ви кажете ми някои бабин илач да спре този нос, че от духане всичко вече ми пулсира..или да пия паръцетамола?
ще съм благодарна на всички отговори.
невли
Виж целия пост
# 1
az si vzeh edni kapki ot aptekata - Mukoseptonex - dade mi gi aptekarkata - na tiah pishe ce stavat za nas. Inace ako pitash mene izbiagvai vsicki  lekarstva - ima i edin bilkov vazelin za hrema - mnogo oblekcava. I kakvo drugo - mnogo tecnosti, vitamin C
Виж целия пост
# 2
Принципно по-добре е да пиеш Парацетамол и чайчета и в краен случай антибиотик,защото не е полезен за бебето.
Виж целия пост
# 3
i az taka napravih pih paracetamol.svekarva mi se opita po telefona da me ubedi da si slagam tamponi, napoeni s rakia v nosa, no mujat mi kato chu i me vazpria i beshe prav, shtiah da si izgoria nosa. shte ia karam, dokadeto moga. blagodaria vi za savetite.
Виж целия пост
# 4
Прави си инхалации със сода и лайка например , аз така правих като бях бременна - помогна ми .
Виж целия пост
# 5
Баба ми си слага малка бучка мед в носа. Аз съм пробвала и с подсолена вода - правиш я и смъркваш леко  от нея.
За настинка пий много чайове и яж мед с лимон. По-ефикасно е и мед, лимон и малко сода за хляб. Но аз не го харесвам.
Най-вече пий много билкови чайове и не се шашкай.
В САЩ не дават ли лекарства само с рецепта от лекар? Със сигурност лекарят няма да ти даде лекарство с "narkotichno vazdeistvie".
Лека бременност.
Виж целия пост
# 6
Парацетамол и много чай или пък фервекс.Но не и двете заедно,защото във Фервекс-а също има парацетамол.
Виж целия пост
# 7
В САЩ не дават ли лекарства само с рецепта от лекар? Със сигурност лекарят няма да ти даде лекарство с "narkotichno vazdeistvie".



lekariat mi predpisa recepta za lekarstvo, koeto sadarja vicodin-ot opit znam,che e s narkotichno vazdeistvie, zatova me e strah da go pia. prodaljavam s paracetamola, a tova s meda v nosa, izvarshi chudo, kato po zapoved spria da mi teche nosat.
ne smeia da pia fervex, zashtoto lekariat mi kaza,che moga da priemam samo chista forma na paracetamol, koeto mejdu drugotov usa go niama, vinagi e primes, v protiven sluchai , kakto sam v osmi mesec mojelo da polucha kontrakcii, zatova se uplashih ot drugoto lekarstvo, koeto sadarja vicodin.
blagodaria vi na vsichki za otgovorite, sled tezi adski 6 dena bez tok i toplo, mi vdahvate nadejda pak da viarvam v horata, zashtoto prez kakvo li ne minah.

pozdavi,
newli
Виж целия пост
# 8
ако в америка продават витамин С на ампули пий от него- иначе аз съм пила фервекс и оксило..бреяй не мога да го запомня и това е. и нямаше проблеми
Виж целия пост
# 9
Виж бабините рецепти тук: Баба каза така ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия