Ако Мъжа е пушил марихуана при бебеправенето

  • 29 256
  • 90
Здравейте на всички,с приятелят ми искаме да си направим бебче и пробвахме този месец 5-6 пъти без да се пазим(още незнам резултата),но той често пуши трева и искам да Ви попитам дали когато е пушил се забременява по-трудно и да ли ако забременея когато е напушен,може да има някаква опасност за бебето???Моля Ви за бърз отговор и МНОГО Благодаря Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Ами след като имате желание за бебе, би трябвало да сте по-отговорни. Пиене, пушене и т.н. не се отразяват добре нито на забременяването, нито на плода. Все пак има не една или две жени забременели така с напълно здрави деца, но когато умишлено го правиш...... Thinking
Виж целия пост
# 2
Трябва да те притеснява не фактът, че ще е напушен по време на бебеправенето, а самото редовно пушене. Толкова ли е пристрастен, та не може поне 2-3 месеца да не пуши трева и едва след това да бебеправите? А ти пушиш ли?
Несериозно е съзнателно да предприемеш подобна крачка, без да се замислиш първо за премахване на вредните си навици. Peace
Виж целия пост
# 3
Не,аз не пуша марихуана,спрях и цигарите,алкохола и кафето.Гледам да изпълнявам всичко както трябва.Наистина искаме и двамата бебе но не съм сигурна,че той може да спре да пуши.За това беше и моят въпрос да ли има проблем ако забременея докато е в такова състояние???? Flutter Flutter Flutter
Виж целия пост
# 4
Възможно е да имаш проблем, докато той пуши. И не в конкретния момент на акта, а изобщо. Докато пуши трева и не е имал "чист" период преди това, винаги са възможни проблеми (пушенето, дори и на обикновени цигари, уврежда качеството на спермата, а за марихуаната е още по-опасно).
Самото пушене на трева може да увреди бъдещото бебе.

Ето един цитат по въпроса:
"Употребата на марихуана от мъжете води намален брой сперматозоиди, което изисква много седмици за възстановяване след това, а продължителната употреба може да доведе до безплодие."
Виж целия пост
# 5
Опасно е и за него самия, и за спермата му (като не само може да затрудни оплождането, но и да доведе до увреждания в плода), а ако пуши у вас в къщи и за теб като бременна, и за плода, и след време живот и здраве за роденото бебче. Въобще бебе + алкохол, цигари, наркотици, токсични вещества, химикали и т.н., не са препоръчителна комбинация. Може би една такава отговорност като бебе би била добра причина да спре с тревата.

Най-добре да не е пушил минимум 10 дни преди да бебеправите...
Виж целия пост
# 6
Защо мислиш, че не може да спре? Марихуаната (не съм пробвала) би трябвало да е пристрастяваща колкото цигарите, например. Ако ти и всички жени пушачки могат да спрат цигарите в името на детето, не виждам причина след сериозен разговор да спре и той. По-добре е и за него самия.
Виж целия пост
# 7
Много е хубаво това, че искате дете, но според мен е крайно несериозно от страна на мъжа ти да не се опита да спре марихуаната. Остави за бебеправенето, дори да стане бързо и нормално, щом не може да спре сега заради бебето, какво остава за вбъдеще. Според мен ти достатъчно добре приемаш факта, че той си пуши и не може да спре и не се опитваш по никакъв начин да се опиташ да наложиш контрол. Седнете и поговорете, говорим за неговото здраве, за твоето и най-вече за бебето, което най-много ще пострада. Успех  Peace  bouquet
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички дами за съветите. Grinning Grinning GrinningЧакам утре трябва да ми дойде ще пиша за резултата от теста Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Ох,мила,не знам какво да ти кажа.Тази марихуана е по-добре да се спре окончателно,но щом не може поне докато правите бебче не е лошо да я елиминира.Може да навредите на бебенцето,заради едното удоволствие/напушването/  Stop не си струва риска
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай - всичко ще е наред .....  Peace ....
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай - всичко ще е наред .....  Peace ....

Благодаря,понякога имам нужда да чуя само това. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Какво стана с тестът? Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай излишно, всичко ще е наред  Hug Хайде чакаме резултат и ти стискаме палци  bouquet
Виж целия пост
# 14
Тест още не съм си правила,но все още не ми е дошло.Появи ми се леко бяло течение и не знам да ли това може да е симптом за бременност????Може ли да ми кажете да ли теста за бременност може да покаже от първият ден на закъснението??????
Виж целия пост
# 15
По принцип може, но си е индивидуално, на някои не им отчита толкова рано. Най-сигурно е с кръвен тест - отиваш в някоя лаборатория и казваш, че искаш кръвен тест за установяване на бременност, той няма как да излъже и ще покаже със сигурност. Успех  Twisted Evil
Виж целия пост
# 16
Мерси много за помощта,ще пробвам първо с тест за бременност и ще видим какво ще покаже,а ако до утре още не ми е дошло ще си направя и кръвен тест.Успех на Всички Simple Smile
Виж целия пост
# 17
Стискам ти палци и пиши като има резултат  Hug
Виж целия пост
# 18
Аз не бих забременявала докато той пуши, дали ще се отрази на плода...не е невъзможно, но пък да родя бебе и таткото да е периодично напафкан и неадекватен да реагира ако има нужда нещо покрай бебето...не мерси.
Да вземе да се стегне и да ги зареже....

За теста, освен ако нямаш мн късна овулация би трябвало да покаже още при първият ден закъснение.
Виж целия пост
# 19
Туко що си направих тест и.....1 чертичка Cry CryНо все още не ми е дошло,а никога не ми закъснява,възможно ли е да съм бременна,но теста да не отчита понеже е много рано????
Виж целия пост
# 20
има и такива случаи, не рядко всъщност Simple Smile колко ти закъснява?
Виж целия пост
# 21
Всъщност като се загледам има втора лентичка но бледа???Какво трябва да означава това???Да ли съм бременна???Бледа втора лентичка може ли да се получи от друго???Винаги ли я има или трябва да е само една червена,а втора изобщо да не се забелязва???Моля Ви за бърз отговор,незнам да ли да се радвам вече!
Виж целия пост
# 22
Всъщност като се загледам има втора лентичка но бледа???Какво трябва да означава това???Да ли съм бременна???Бледа втора лентичка може ли да се получи от друго???Винаги ли я има или трябва да е само една червена,а втора изобщо да не се забелязва???Моля Ви за бърз отговор,незнам да ли да се радвам вече!
ОТ какво друго да се получава.Щом има втора бледа черта е бременност.Колко време ти закъснява.



Виж целия пост
# 23
Две чертички означават единствено бременност.
Виж целия пост
# 24
втора черта, бледа, небледа, си е бременност  Peace
Виж целия пост
# 25
Честито!! Сега наистина е време да поговориш с приятеля си за марихуаната, защото бременност и пушещ наоколо, а по-късно и бебе не вървят никак добре заедно. Успех и лека бременност!
Виж целия пост
# 26
Честито!! Сега наистина е време да поговориш с приятеля си за марихуаната, защото бременност и пушещ наоколо, а по-късно и бебе не вървят никак добре заедно. Успех и лека бременност!

Напълно подкрепям мниението! Не се притеснявай всичко ще се нареди!  bouquet
Виж целия пост
# 27
 на мен лично ми закъсня с 5 дни и направих тест положителен се оказа и след два дни още един  и той беше положителен изчаках да не ми доиде и втори път записах си час при гинеколог и на видеозона си показа бебчето , и аз и мъжа ми пушехме "трева" и спрях когато направих теста ходих на изследваня кръв урина и т.н. и всичко си е в нормите така че относно марихуаната .... едни ще убеждават че е вредно други че се използва и за лечение просто времето ще си покаже дали всичко ще е наред  Simple Smile колкото и да е безотговорно случило се е това значи ли че трябва да се махне най-голямата радост в живота? 
Виж целия пост
# 28
къде някой е писал нещо такова? всички казват, че да може да се яви проблем, но не , не е задължително.

За мен проблема идва после, при отглеждането, т.е. ако единият родител пуши редовно, то в тези периоди той става неадекватен и човек, който нито може да се грижи, нито да се разчита на него ако нещо се наложи около бебето....
Виж целия пост
# 29
значи грешката е  моя Simple Smile  определено ще трябва да се спре с появата на бебчето едва ли марихуаната е по важна за него от Детето !!!
Виж целия пост
# 30
Да, дано само авторката да има силите да му го каже и да настоява.. важното е, че ти се случва нещо прекрасно и ти ще искаш то да живее по най-добрия начин, а с родител, който пуши редовно трева, не мисля, че е най-доброто  Peace Peace
Виж целия пост
# 31
и аз съм на такова мнение и доста се тревожех че сме пушили но след изследваниа и това че мислите и тревогите могат да повлияят по някакъв начин спрях да мисля за лоши неща .. само за бъдещето и всичко хубаво което ни чака  Simple Smile newsm07
Виж целия пост
# 32
На тази тема се чудя да се смея ли да плача ли !?! Що за въпрос !?!? #Crazy
Виж целия пост
# 33
въпрос като въпрос, не по-различен от този дали на бебето ще му има нещо ако е направено когато са били пяни(такива теми не една) или подобна на темите мога ли да пия, пуша и т.н. по време на бременност.
Виж целия пост
# 34
Подкрепям Angel_Dust,не бих се притеснявала за самото бебеправене,колкото за съвместното отглеждане на бебе с такъв човек!
Виж целия пост
# 35
Лека или не, марихуаната си е наркотик.Кой иска баща и съпруг наркоман? #Crazy Аз съм твърдо против марихуаната и всякакиви наркотици, пък това, че се използвала в медицината, ще ме извинявате ама, такова животно неадкватно..незнам за какви мед. цели го ползват  Laughing
Виж целия пост
# 36
за това как, кога и защо я използват в медицината има инфо и може да прочетеш.
Виж целия пост
# 37
за това как, кога и защо я използват в медицината има инфо и може да прочетеш.

дори и да се използва в медицината, не е оправдание за тези, които я пушат, те нямат какво да си лекуват все пак Wink
Виж целия пост
# 38
Алкохолът и цигарите също са наркотик. И то силно пристрастяващ. Има много инфо кое как действа и какви са влиянията.
Пък не знам за много бащи спрели да пият, само защото ще имат бебе Thinking .

(аз съм категоричен противник на алкохола, само да уточня)
Виж целия пост
# 39
1 чаша алкохол вечер е много полезно нещо.
Цигарите също не са чак толкова вредни, макар че никога не трябва да се пуши около бебето.

И двете са съвсем легални и не мисля, че представляват кой знае какъв порок.

От марихуаната нататък вече нещата стават по-сериозни. Аз също бих настоявала да спре да пуши трева.
От една страна би могло да бъде вредно за бебето.
От друга наистина, ако нещо стане и се очаква бърза татковска реакция, а той седи и се хили неадекватно, какво ще прави авторката?
И от трета страна, след време, дали това е един добър бащински пример? Знам, че лично аз, пропуших на 14, когато баща ми ми даваше от неговите цигари и твърдеше, че нямало нищо вредно в пушенето. 5 години по-късно кашлях като магаре и едвам ги отказах.
Виж целия пост
# 40
И двете са съвсем легални и не мисля, че представляват кой знае какъв порок.

Това сериозно ли? newsm78 А знаеш ли, че никотиновата зависимост е съпоставима с хероиновата?
Единствената причина алкохола и цигарите да са легализирани, е защото имат невероятна печалба от производството и продажбата, а не защото не е "кой знае какъв порок".
Смъртността при алкохолиците е в пъти по-голяма от тази при наркозависимите.

Една чашка вечер може и да е полезна, но не е съпоставима с шофирането, а едно спешно състояние изисква често шофиране. Много зависи и колко точно е голяма чашката и какво има в нея.

Когато става дума за пороци, не може да се осъжда един порок , а друг да се защитава.
Също така, смятам, че нямаш никаква реална представа за зависимостите, особено тези на нелегалните наркотици Peace

Едно дете, което живее със зависими хора, независимо към какво, то ще живее в лош пример. Но дали ще го последва зависи само от него Flutter
Виж целия пост
# 41
В пубертета децата се влияят страшно много от обкръжението си. Колко много деца пропушват само заради приятелска компания. Да растеш с пушачи не значи задължително, че ще станеш такъв, но и определено не ти дава нагласата, че е вредно. Винаги можеш да се постараеш да възпиташ поколението така, че да е наясно с вредите и последиците, но едно е да говориш с цигара в уста, друго е да покажеш с действие.

Никъде не съм подкрепила алкохолизма. Не мисля далеч, че това е малък проблем, ако наистина е такъв. Само че повечето ми познати мъже си пийват вечер с яденето по бира лятото и вино/ракия зимата като далеч не се докарват до степен да не могат да реагират. Мисля, че никой нормален няма да каже, че да си алкохолик е нещо приемливо. Да си позволяваш по малко в умерени дози и по събирания, обаче, е нещо съвсем в реда на нещата.

Марихуаната и кой да е друг наркотик, обаче, водят човека до малко или много неадекватно състояние. Чувала съм какви ли не приказки, че към трева не се пристрастяваш, била си обикновена билка, но с очите си съм виждала как хората не могат да се спрат и се докарват до проблеми, употребявайки я.
 
Имам реална представа, защото имах близък познат наркоман. Вече не живее в България та нямам новини, но последно си спомням, че все обещаваше как от утре става нов човек и спира всякакви наркотици. Това утре така и не дойде. Той започна именно от марихуана. Твърде много наркомани започват от там и когато спре да им действа, минават на по-тежко.
Да речем, че човека на авторката не е такъв случай. Възможно е. Но аз не бих подкрепяла точно тази зависимост и бих имала едно на ум.
Виж целия пост
# 42
те сигурно много наркомани и от алкохола почват.... и от цигарите....
аз честно от цялото ни училище познавах може би само 1-2 момичета, които не бяха пробвали, много по-голямата част пушеха почти всеки ден, някои по няколко пъти на ден, никой наркоман от това не стана.... остана си в детските години....точно като пиенето на бира  в голямото междучасие
sianeva - аз за мед. цели коментирах.... другите ако щеш ги оправдаваш, а и те не се нуждаят от твоето одобрение...но да в някои страни се ползва..

Но така или иначе, когато човек ще става родител, именно заради това неадекватното състояние до което те докарва напушването, напиването и т.н., някак мисля, че е редно един такъв навик да остане в миналото, все пак носиш отговорност и за друг и ако той се нуждае от теб, трябва да може да реагираш с всичкият си.
Виж целия пост
# 43

Но така или иначе, когато човек ще става родител, именно заради това неадекватното състояние до което те докарва напушването, напиването и т.н., някак мисля, че е редно един такъв навик да остане в миналото, все пак носиш отговорност и за друг и ако той се нуждае от теб, трябва да може да реагираш с всичкият си.
Да де. Нали именно за това говорим?  Peace

ПП. Никъде не съм говорила за напиване. Wink Никой не е казал, че пушенето или пиенето са полезни неща. Само, че е странно да се сравнява редовното пушене на кос с по чаша вино вечер на масата. Това не само при хора с деца, а при всякакви хора.
Виж целия пост
# 44
Всичко, което се говори е много относително. Познавам баща на 3 деца, който пуши от 25 години марихуана...Още при зачеването им си е пушил и нищо им няма на децата. Здрави, корави и умни. А на него нищо му няма, не е неадекватен както всички го описвате. Виждала съм го и в моменти , в които е посягал и на алкохола. Повярвайте ми...Предпочитах да го гледам с трева , отколкото с шишето. Има толкова много наркотици: като започнем от легалните - алкохол и цигари и завършим на нелегалните - амфетамини, хероин, кокаин, екстази, трева => Тревата е единственият наркотик от който хора не умират.Говоря за хора, които пушат само трева.Естесвено като започнеш да смесваш с всичко останало става много лошо. Не малко хора използват марихуаната за лечебни цели. Има много филми. Гледала съм филми за абсолютно всички наркотици и просто мога да твърдя че тревата не е най- големия порок.  Peace
Виж целия пост
# 45
Araksi88 - няма как напушен човек, да не е е неадекватен, не пушача, самият той непрекъснато, а точно докато го държи тревата....
Google76 - редовното пушене на трева може да се сравни спокойно с редовното напиване... иначе ако си дръпваш 1-2 пъти, рядко, то може адекватно да се сравни с 1 чашка  от време на време.

За лечебни цели чак не се ползва, т.е. предимно за подтискане на болката при крайни стадии на рак например или при анорексия заради силната възбуда на апетит и т.н., иначе не лекува марихуаната Wink(въпреки, че пишат за в-ство , което се съдържа в канабиса, което може би спирало рака на гърдата, но това не става с пушене, а с извлек на самото в-ство) И не знам дали не се умира, като има изследвания, че повишава риск от рак на тестисите например, на белите дробове и т.н.....

Иначе да, тревата не е най-големият порок, освен ако разбира се не се пушат по 5 цигари на ден(защото и това съм го виждала), тогава вече не е малък порок....
Виж целия пост
# 46
Всеки си има мнение.. Аз съм на мнението, че ако пушиш една цигара трева на ден, не е толлкова голям проблем, отколкото да пушиш по 1-2 кутии цигари на ден.. Факт е, че цигарите са по-вредни и предизвикват рак на дробове, тестиси и пр.За това няма спор Wink
Виж целия пост
# 47
е то и марихуаната същото предизвиква...обаче след 1-2 дори 30 цигари на ден си с ума си, а след една марихуана, половин-един-два часа никак не си съвсем адекватен...
Виж целия пост
# 48
е то и марихуаната същото предизвиква...обаче след 1-2 дори 30 цигари на ден си с ума си, а след една марихуана, половин-един-два часа никак не си съвсем адекватен...
Няма да споря с теб мила Simple Smile Аз не пуша цигари и съм против тях. До преди 3 месеца пуших.Не съм казала, че съм и за марихуаната. Просто мисля, че цигарите са по вредни от тревата Simple Smile) И стига с тая адекватност. Не знам защо си милиш че всички тревомани за НЕадекватни... НЕадекватни са пияниците, и наркоманите на твърда дрога.
Виж целия пост
# 49
защото съм пушила трева, както и почти всичките ми познати и много добре знам, точно как се чувстваш след това. Иначе то според разни хора те са си ок и след бутилка водка....
Виж целия пост
# 50
Отнесохме се от темата. Единствено ще кажа на Kris_Krsko да не се притеснява за нищо. Нищо няма да се случи, ако приятелят и е пушил трева при бебеправенето. Simple Smile
Виж целия пост
# 51
е то и марихуаната същото предизвиква...обаче след 1-2 дори 30 цигари на ден си с ума си, а след една марихуана, половин-един-два часа никак не си съвсем адекватен...
Няма да споря с теб мила Simple Smile Аз не пуша цигари и съм против тях. До преди 3 месеца пуших.Не съм казала, че съм и за марихуаната. Просто мисля, че цигарите са по вредни от тревата Simple Smile) И стига с тая адекватност. Не знам защо си милиш че всички тревомани за НЕадекватни... НЕадекватни са пияниците, и наркоманите на твърда дрога.
ето една любителка на тревата Wink неадекватни са, колкото и да не ти се иска до го признаеш...
Виж целия пост
# 52
Стига бе,моят мъж пуши  от 20г трева и не съм го видяла неадекватен.Преди 7 месеца спря цигарите и тревата,ей така от раз.
Виж целия пост
# 53
сериозно - прясно напушен и е все едно е изпил чаша вода?
Виж целия пост
# 54
сериозно - прясно напушен и е все едно е изпил чаша вода?

Напълно възможно е, ако марихуаната не е никаква марихуана, а най-обикновен български коноп.
Много хора си мислят, че пушат марихуана, която в нашенски условия трудно расте. У нас расте коноп, който по външен вид не се различава от марихуната, дори мирише по същия начин, но няма упойващи свойства - има ги в съвсем миниатюрно количество и у нас "дилърите" спекулират и продават точно коноп, от който бабите някога са плели въжета. Wink
Виж целия пост
# 55
хахахах, запис  Laughing
Виж целия пост
# 56
тревичката даже той си я отглеждаше по едно време.А за да е неадекватен трябва да се е напил,което е изключително рядко.
Виж целия пост
# 57
тревичката даже той си я отглеждаше по едно време.А за да е неадекватен трябва да се е напил,което е изключително рядко.

Напълно съм съгласна с теб. Това се опитвах да обясня и аз, но никой не иска да слуша..Излишно само стресирват хората.
Виж целия пост
# 58
Каквото било - било, по - важното е за напред той да се съобразява с твоето здраве и това на бебето Peace
Виж целия пост
# 59
сериозно - прясно напушен и е все едно е изпил чаша вода?

Напълно възможно е, ако марихуаната не е никаква марихуана, а най-обикновен български коноп.
Много хора си мислят, че пушат марихуана, която в нашенски условия трудно расте. У нас расте коноп, който по външен вид не се различава от марихуната, дори мирише по същия начин, но няма упойващи свойства - има ги в съвсем миниатюрно количество и у нас "дилърите" спекулират и продават точно коноп, от който бабите някога са плели въжета. Wink

марихуаната Е коноп. Всъщност, във всички сортове коноп има някаква концентрация на веществото тетрохидроканабинол (ТХК), просто в диворастящия то е много малко. Апропо, пак е значително над нормата за влакнодайния коноп (този, от който бабите са плели въжета и чието отглеждане е разрешено, макар и при много сложен разрешителен режим), но е мнооооого под това, което би било необходимо за да има някакъв ефект.  В България такива разрешителни не са издавани в последните години, доколкото ми е известно.

всъщност, нормите за влакнодайния коноп са толкова занижени, че в южните държави реално не могат да се постигнат. Колеги от Испания са ми споделяли, че постоянно се правят разни еквилибристики с това кога се правят необходимите тестове, за да се докарат в норма.. защото ако се направят както и когато трябва скачат 2-3 пъти над нормата.. макар, че дори и тогава концентрацията на ТХК е такава, че за да се напуши човек трябва да изпуши 20 килограма  hahaha hahaha да, не бъркам мерната единица, килограма..

така, че ако ти продават диворастящ коноп, дори и да не може да бъде класифициран като влакнодаен, въобще не се учудвам, че може някой да е напълно адекватен след пушене на такъв  Mr. Green

ПП. за протокола, не съм любител на марихуаната (или какъвто и да било друг вид дрога), професионално ми се е налагало да се занимавам с този въпрос Peace
Виж целия пост
# 60
Лоша работа ,ако човекът е злоупотребявал редовно.
Виж целия пост
# 61
на мен лично ми закъсня с 5 дни и направих тест положителен се оказа и след два дни още един  и той беше положителен изчаках да не ми доиде и втори път записах си час при гинеколог и на видеозона си показа бебчето , и аз и мъжа ми пушехме "трева" и спрях когато направих теста ходих на изследваня кръв урина и т.н. и всичко си е в нормите така че относно марихуаната .... едни ще убеждават че е вредно други че се използва и за лечение просто времето ще си покаже дали всичко ще е наред  Simple Smile колкото и да е безотговорно случило се е това значи ли че трябва да се махне най-голямата радост в живота? 

Ти сериозно ли смяташ,че от едни изследвания кръв/урина ще покаже,дори и да има нещо?Тези изследвания са за твоето здраве.Това,че ти си ок не значи,че и детето е.Казвам го само от обща култура да се знае, а не да се ползва като извинени и да служи за успокоение на онези,които са пушили и продължават да го правят.Въпреки това ти пожелавам една прекрасна бременност и здраво бебе на финала.

Кучетата лаят, керванът си върви  Whistling  Laughing
Вие си пишете,ама едва ли авторката ви чете  Laughing
Според мен, Kris_Krisko, като доста други майки/бъдещи майки тук, пуска запитване, с цел хората да я потупат по рамото и да й обяснят, как всичко ще е наред и тя няма от какво да се притеснява.Едва ли я интересуват съжднията за марихуаната,цигарите и алкохола.
Само дето има от какво да се притесняваш, мила.Съжалявам,че ще ти го кажа.Мъжа ти пуши марихуана преди, по време и 100% ще продължи да пуши и след бебеправенето и дай Боже успешното раждане на малкото същество.Това само за себе си говори много.Ако ти си ОК с това и не ти пречи по никакъв начин, значи горкото детенце има голям проблем.
И още нещо - нормално е хората,пушещи трева/цигари и т.н. да се подкрепят.Дори,когато стане въпрос за това до колко ще се отрази на децата им.Щото съвестта яко ги гризе,обаче воля да се откажат нямат никаква.И са способни да намерят хиляди оправдания само и само да продължат с порока си.
Виж целия пост
# 62
оле,леле мале какъв морал,чак не ми се коментира.И от кво да се притеснява,ако може така лекичко да попитам
Виж целия пост
# 63
оле,леле мале какъв морал,чак не ми се коментира.И от кво да се притеснява,ако може така лекичко да попитам

От какво да се притеснява ли? Ти,като съпруга на човек, употребяващ и дори отглеждащ най-добре трябва да знаеш.Не съм очаквала друго отношение към поста си от теб  Laughing Какво да очаквам от жена,хвалеща се с мъжа с - пушач... Не ми се влиза в полемики.Крайно против марихуаната съм,особено в момент на бебеправене.Съжалявам,за мен това е безотговорно и абсолютно егоистично от страна на "родителите"
И още нещо - изказвам си мнението като всички тук.Дали ти харесва моя "морал" или не - не ме интересува.Като не искаш да коментираш - никой не те кара.
Виж целия пост
# 64
1 да ти уточня,че никъде не съм казала,че съм привърженик на тревата,не съм опитвала даже
2 мъжът ми спря да пуши преди 9м
3 ако си мислиш,че е някакъв наркоман ще ти кажа,че е доктор с престижна професия.
4.когато говориш за последствия говори с факти и престани да плашиш хората,щото и аз мога да кажа,че въздуха,който диша мъжът ти е опасен за бебеправенето.
Аз повече няма да пиша,даже ще си изтрия профила,щото в тоя сайт само разбирачи,които не могат да погледнат по-далеко от носа си.Няма какво да правя тук.Айде със здраве.
Виж целия пост
# 65
1 да ти уточня,че никъде не съм казала,че съм привърженик на тревата,не съм опитвала даже
2 мъжът ми спря да пуши преди 9м
3 ако си мислиш,че е някакъв наркоман ще ти кажа,че е доктор с престижна професия.
4.когато говориш за последствия говори с факти и престани да плашиш хората,щото и аз мога да кажа,че въздуха,който диша мъжът ти е опасен за бебеправенето.
Аз повече няма да пиша,даже ще си изтрия профила,щото в тоя сайт само разбирачи,които не могат да погледнат по-далеко от носа си.Няма какво да правя тук.Айде със здраве.

Доктор с престижна професия,редовно павкащ .... стига ми толкова,предполагам и на четящите тук.Браво бе, намери с какво да се хвалиш.Представям си до къде са стигнали хората ...Боже,Боже.... добре,че не съм попадала на него.
Всеки средно интелигентен човек може да разбере какви са последствията от пушенето на марихуана.Трябва ли,пишейки поста си, да копирам от научната литература.Всеки,който се интересува сам може да провери за какво става въпрос.Не плаша никой с нищо.Просто казвам,че е тъпо да се смята за безопасно пушенето на марихуана докато се опитва да се зачене.Мъжа ти като е доктор може да ти го обясни по научен начин.Тъпо е и да има хора,които защитават пушачите-бъдещи родители и да ги успокояват,да ги подкрепят и т.н.
Какво значи да гледаш по-далеко от носа си? Да се съглася в теория,в която няма грам истинност ли? Айде, моля те.
Хубаво си си изтрила профила, ама защо пишеш от друг?
Виж целия пост
# 66
Цитат
.Трябва ли,пишейки поста си, да копирам от научната литература

да, моля, постнете малко от научната литература, която четете. безкрайно интересно ще ми е да хвърля едно око. предварително блаодаря!
Виж целия пост
# 67
Цитат
.Трябва ли,пишейки поста си, да копирам от научната литература

да, моля, постнете малко от научната литература, която четете. безкрайно интересно ще ми е да хвърля едно око. предварително блаодаря!

Не съм казала,че чета научна литература,явно всеки може да изкривява смисъла на думите както си иска.Факт е,че всеки,който има желание и интерес би могъл да прочете всякаква нужна му информация.Библиотеки колкото щеш.За Интернет да не говоря.
И понеже все пак искам да покажа,че който търси намира - заповядайте:

"Според последни изследвания на френското списание „Наука и живот“ джойнта вреди освен на всичко останало и на зачеването. Французите смятат, че джойнтът може да доведе до трудно забременяване и впоследствие до пълно безплодие."

Извадката е взета от :

http://lechitel.net/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BB% … %8A%D1%82-%D0%B5/


Ако имате желание да прочетете още - задайте си търсене в Гугъл.
Приятен ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 68
Не съм си изтрила профила,защото не мога,модераторите да бъдат така добри и да ме светнат как,че не намирам такава опция.
Ти хубаво си дала тая статия,а коментарите прочете ли отдолу.А франсетата са най-големите потребители на трева в Европа,ама ела да видиш колко бебета се раждат на година.Примерно за 2008г са около 820хиляди.Ей това примерно е факт.
Французите смятат, че джойнтът може да доведе до трудно забременяване и впоследствие до пълно безплодие."  ей тва ме разсмя
Виж целия пост
# 69
Грам не ме интересуват коментарите.Явно и те са на запалени привърженици,редовно пушещи.Ясно ми е,че няма да ти се понрави статията.Не ме интересува всъщност,какво ти е мнението за нея.Може би щях да те направя безумно щастлива,ако бях намерила статия,издигаща в култ марихуаната.Еми,ако можеш намери ти.Много странни хора,обаче има.Навираш им в лицето факти,които би трябвало да се знаят и от обща култура и пак намират повод да мрънкат и да изкривяват нещата.Като искате да си пушите - пушете си.Никой не ви спира.
Виж целия пост
# 70
не навирате никакви факти в ничие лице, а собствената си истерия и разпенявеност  reverance

и не е зле да престанете да обяснявате на всеки в тази тема, който не е напълно съгласен с леко налудните ви съждения, как едва ли не е пушач на марихуана. нали ще се съгласите, че не е нужно да съм алкохолик, за да съм информирана относно страшно много факти свързани с алкохолизма (тук иде реч за факти, не за предразсъдъци и дезинформираност)? или и тук грешим сигурно  Crazy
Виж целия пост
# 71
az lichno bix otishla pri doktor koito pushi nima nqma pravo da razpusne vse pak i te sa s. otgovorna profesiq i te imat nujda ot relax nqkoi se napivam koeto e po kofti edin fas sled rabota ne e koi znae kakvo otmarqne si e... vseki si ima svoq gledna tochka

----------------
Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 72
Ей, тая тема само ми излиза в непрочетени. Чета и вече не се стърпях.

Факт е, че медикаменти, алкохол, токсини, стимулиращи и упойващи вещества (включващо и тревата) са вредни за плода, бебето и детето. Тровете себе си, както си щете, но го спестете на децата си. Самият факт, че въпросният татко е спрял да пуши, е показно, че все пак има преценката да вземе правилното решение. И още един факт: тревата, колкото и безобидна да я определяте, трайно уврежда някои мозъчни центрове. Мога и научни статии да изкарам, щом е толкова важно.

А ето и нещо, макар да не е самата научна статия, а резюме на BBC, относно краткосрочното и дългосрочно действие на тревата над мъжката фертилност. http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3186686.stm

Ето и нещо за въздействието на марихуаната върху плода, проучването е върху мишки. http://www.m.webmd.com/baby/news/20030325/marijuana-may-harm-fetus
Виж целия пост
# 73
не навирате никакви факти в ничие лице, а собствената си истерия и разпенявеност  reverance

и не е зле да престанете да обяснявате на всеки в тази тема, който не е напълно съгласен с леко налудните ви съждения, как едва ли не е пушач на марихуана. нали ще се съгласите, че не е нужно да съм алкохолик, за да съм информирана относно страшно много факти свързани с алкохолизма (тук иде реч за факти, не за предразсъдъци и дезинформираност)? или и тук грешим сигурно  Crazy


Всеки луд с номера си.Ти,обаче продължаваш да изкривяваш думите ми,както по-рано.Първо грам не съм "разпенявена" - искрено се забавлявам даже,като гледам как привържениците на марихуаната така ревностно я защитават.Така бих постъпила и с ревностните привърженици на алкохола и т.н. Второ - всеки човек си има мнение, но да ми се обяснява,че говоря смешки, при положение,че цитирам изследване (щото тук в този форум всички са полудели по изследванията) и хората пак да си изсмукват измислици от пръстите е супер нагло и безочливо.И грозно.
И трето - не съм казала за нито един тук,че е пушач( освен за съпруга - доктор,което беше обявено от жена му) По-добре се върни малко назад и виж за какво става въпрос. Чела-недочела  Laughing
Не знам какво трябва да се случи,за да приемат хората факта,че цигарите,алкохола,марихуаната и т.н. са вредни.Харесва ви или не - вредни са.Може да живеете в каквато си искате илюзия,но пак казвам - фактите са факти.
Виж целия пост
# 74
И ти изкривяваш моите думи,никъде не съм казала,че алкохол,цигари канабис са полезни.Ама пък,че тревата е най-голямото зло на земята,айде моля,моля.Ако някой си пали вечер по една цигарка прави ли го наркоман,даже е полезно.Относно мишките,моят зет се занимава точно с това и заключенията са ,че канабиса влияе благоприятно върху мозъка.Тук до колкото мога да чета говорим за бащата ако е пушил по време на бебеправенето,а не за бременните жени,които пушат.
Моят анестезист,който преди 5м ми слага перидурала също пуши /само за сведение,щото ни е познат /
И аз много неща мога да ви напускам като статии,ама човек като си е наумил нещо,кво да се занимавам
http://www.dailymotion.com/video/x4y13f_le-cannabis-la-science-et-le-cervea_tech
Виж целия пост
# 75
Аз също съм на мнение, че когато решиш да създадеш живот, трябва да понесеш и отговорността за този нов човешки живот. Това трябва да е приоритета. Всичко останало е егоизъм, нарцисизъм и слабохарактие.
Виж целия пост
# 76
И аз смятам, че ако едно семейство иска да има дете, трябва и двамата да не пият никакъв алкохол, ама майки и татковци си поркат на воля, с оправданието, че една бира или чаша вино са полезни Laughing
Виж целия пост
# 77
Спирмата, коато изхвърля, се създава 2 месеца преди това. Ако искате бебе, по-добре се пазете от пиене, пушене и т.н. поне 2-3 месеца преди да започнете.
Виж целия пост
# 78
А защо не се опитахте да правите бебе, когато НЕ се е напушил, или той има желания само като се напуши? Представям си и как някой ден ще му поверяваш детето да го гледа докато ти си до магазина, или с приятелки, или друго - той ще си пафка, детето ще диша "чист въздух" и общо взето голямо гледане ще пада.Направо семейна идилия.  ooooh!
Виж целия пост
# 79
На мен пък първосигналният отговор на въпроса в заглавието беше- бебето ще е напушено  Mr. Green
Виж целия пост
# 80
Ама колко глупости има изписани...И повечето от хора,които очевидно никога не са пушили.

Марихуаната не води до пристрастяване.В младежките си години съм пушила-хич не се гордея,но пък и много не съжалявам.Съпругът ми скоро сви инцидентно.
Нито той,нито аз сме  били неадекватни след врътка-аз такива хора въобще не познавам.Образовани сме,работим много и определено не сме наркомани.
 
Съвсем отделен е въпроса,че в БГ се продават всякакви други боклуци,но не и качествена марихуана,която толкова да те замае.Който ви го е казал,много сериозно ви е метнал.

Не пуша от години,понеже не ми е интересно,но никога,ама никога не съм изпитвала потребност- правех го от келешлък,гарантирано и 99 % от хората.

Тютюнопушенето води до много по-сериозно пристрастяване.

Но пък по-голяма простотия от това,че алкохолът в каквито и да е дози е полезен,просто няма.


Момиче,няма му нищо на детето ти.Не поощрявам това,че бащата пафка,не е зле да спре. Peace
Виж целия пост
# 81
И алкохола, и цигарите са много по-вредни, от колкото марихуаната.

Ама колко глупости има изписани...И повечето от хора,които очевидно никога не са пушили.

Марихуаната не води до пристрастяване.В младежките си години съм пушила-хич не се гордея,но пък и много не съжалявам.Съпругът ми скоро сви инцидентно.
Нито той,нито аз сме  били неадекватни след врътка-аз такива хора въобще не познавам.Образовани сме,работим много и определено не сме наркомани.
 
Съвсем отделен е въпроса,че в БГ се продават всякакви други боклуци,но не и качествена марихуана,която толкова да те замае.Който ви го е казал,много сериозно ви е метнал.

Не пуша от години,понеже не ми е интересно,но никога,ама никога не съм изпитвала потребност- правех го от келешлък,гарантирано и 99 % от хората.

Тютюнопушенето води до много по-сериозно пристрастяване.

Но пък по-голяма простотия от това,че алкохолът в каквито и да е дози е полезен,просто няма.


Момиче,няма му нищо на детето ти.Не поощрявам това,че бащата пафка,не е зле да спре. Peace

Едно свястно мнение  bouquet . с подчертаното съм особено много съгласна Peace
Виж целия пост
# 82

Нито той,нито аз сме  били неадекватни след врътка-аз такива хора въобще не познавам.

ми да приемем, че  е бил различен материала, аз пък напълно адекватни напафкани хора, без дори леко  замайване или забавеност на рефлексите,  не съм виждала, честно.... да не говорим за неща като истеричен хилеж,  сдухвания,  липса на спомени и т.н.. които вече са съвсем крайни за мен....
Виж целия пост
# 83
И като си леко замаян, леко неадекватен и леко не-знам-си-какво, не можеш да направиш бебе ли?! Сигурно над 50% от бременностите възникват под въздействието на алкохол! Но никой не смята ежедневното жулене на ракия със салата за особено вредно  Thinking Битов алкохолизъм срещу цигара трева веднъж седмично?! Ами ще предпочета второто!
Виж целия пост
# 84
можеш, кой е казал, че не можеш, аз лично само казвам, че е хубаво поне като се роди бебето да ги спре...поне за мен би било важно.
Виж целия пост
# 85

Виждам и сега много неадекватни хора след употреба на алкохол,както и такива,които опитват да спрат цигарите . От марихуана-никога не съм виждала.В чужбина съм опитвала и добра-разликата е огромна,но не такава,каквато някой ви я е описал с цел да ви се стори по-интересен.

За мен простотията и чалгата са много по-опасни от който и да е вид сено,който се пафка по нашите ширини,вместо марихуана.

Не,че някога ще потупам по рамото детето си ,ако разбера,че свива.
Аз отдавна съм приключила с тази глупост.И съветвам авторката да обясни на таткото,че си дава парите за този,дето духа.То ще му дойде до акъла,но една жена винаги може да намери точния начин Peace

Виж целия пост
# 86
ОРИДЕЛ -не разбирам защо се мислиш за едниствената права и най-знаеща по въпроса, това, че ти не си виждала да кажем ок, или и ти си била напушена достатъчно с тях , за да не го оцениш наистина...да кажем, кой знае или понеже само си купувала са ви продавали  райграс...или аз на друга планета живея...неадекватни хора от цигари не съм виждала, от алкохол и марихуала с лопати да ги ринеш, пък като се смесят да не говорим...

простотията и чалгата са си отделна бира...
Виж целия пост
# 87
Аааа не,грешно си ме разбрала-далеч нямам претенции на най-компетентната по въпроса.

Компетенции във форума с лопати не можеш изрина обаче Mr. Green

Виж целия пост
# 88
в крайна сметка няма никакво значение, жената си е решила проблема по един или др начин, има си термин вече, дали са го направили докато мъжът е бил напушен или не, дали ще пуши или не и  по-натам, дали редовно или  по-рядко и т.н. вече си е само тяхно решение.... аз знач, че не искам мъжът ми да е редовно нито стабилно напушен, нито стабилно напит около детето ни...другите хора си е тяхна работа и отговорнтост.
Виж целия пост
# 89
Олеле, колко много компетентни мнения изчетох.
Горката авторка на темата, мисля, че отдавна е избягала с писъци оттук  Laughing

И ние сме палили по цигарка, не мисля, че това е по-опасно или по-безотговорно от лющенето на мастика "Пещера" примерно.

Разбира се, всичко с мярка, всичко с граници и отговорност, аз съм на този принцип. Познавам близка приятелка, която роди от човек, злоупотребяващ с хашиш и не само. Детето е прекрасно, умно и здраво, макар бащата да се оказа долнопробно и безотговорно леке.

Няма научни изследвания, които да доказват каквото и да било, все пак марихуаната се ползва в човешката изстория от повече хилядолетия, отколкото алкохолните напитки.

Не прокламирам пушенето, по-скоро ми се иска всички да не са така озъбени и по-свети от папата, особено ако им липсват знания, опит или мнение, изградено върху реални факти, а не върху предубеждения и вестникарски клишета  Peace
Виж целия пост
# 90
Аааа,моля,моля !!!! За анасончето или добро,или нищо  smile3505
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия