Фимо, въздушна глина III

  • 163 141
  • 539
# 450
И аз имам доста отворени пакетчета и са станали твърди и ронливи....има ли начин да ги размеся с нещо и да ги ползвам?

С леко затопляне, дали няма да се получи? Евентуално някаква смазка за овлажняваде да се добави. Но каква да бъде не зная. На самия етикет, не пише ли състава на глината?
Виж целия пост
# 451
Със затопляне няма ли още да се втвърдят?
Виж целия пост
# 452
Т.к. имах старо fimo, а и "новите" ми бяха бая твърдички- купих си fimo mix quick от Слънчоглед, 6.90лв/100гр. Станаха много добре. В зависимост от вложеното количество mix quick, може да има леко изменение в цвета на фимото. Максималното съотношение беше 1/3 mix quick към 2/3 фимо, мисля. Иначе 2 цвята размекнах с малко растителна мазнина. Казват, че този метод правел глината по-чуплива в последствие, но аз все още нямам такова наблюдение.
Виж целия пост
# 453
Добър вечер, момичета Hug
Гледам, че темата отдавна е замряла, но ми се иска да я повдигна с въпросче.
До момента не съм работила с Фимо, но ми се иска да опитам, но ме притеснява печенето в домашната фурна. Та въпроса ми е дали използвате някаква друга фурна за целта и ако да - каква? Гледам разни мини фурни в нета, но ще се радвам на лични мнения и впечатления.
Второто ми въпросче е към тези, които все пак пекат в готварските си печки - има ли някакви трикове/хитрини, които прилагате за да сте спокойни, че след една "порция" Фимо няма да има проблем с готвенето?
И на последно място да попитам за неприятната и задушлива миризмата при печене, за която четох на няколко места. Винаги ли я има или само ако се прекали с печенето Thinking
Благодаря предварително за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 454
 Има хора, които си копуват мини готварски печки и пекът в тях. Аз лично нямам място за такова нещо и пека във фурната в която готвя. Няма данни полимерната глина и испаренията от нея да са вредни за хората. По тази причина и на опаковките не е указано да се ползва друга фурна. Все пак след изпичане на изделието оставям фурната отворена и я почиствам значително по-често, отколкото когато не пека. Миризма има винаги, но остра и задушлива е, когато изделието се препече или изгори. Ако печеш според указанията няма проблем.
Приятно творене!  Peace
Виж целия пост
# 455
Много благодаря за отговорите bouquet
Виж целия пост
# 456
Ако се притесняваш може да сложиш отгоре и отдолу метално фолио-поне аз така пека .
Виж целия пост
# 457
Здравейте!
Мога ли да лакирам елемен направен с тази глина http://www.slanchogled.com/Product-Dasen-%d0%b3%d0%bb%d0%b8%d0%b … d%d0%b0_4896.aspx с лак за нокти?
Виж целия пост
# 458
Колко дни могат да стоят направените елементи преди печене? Имам готови няколко, но искам да събера цялата тава и тогава да ги пека?
Виж целия пост
# 459
Мисля,че не е проблем да престоят.
Какво твориш та ще напълниш цяла тава Wink
Виж целия пост
# 460
Мисля,че не е проблем да престоят.
Какво твориш та ще напълниш цяла тава Wink
За благотворителност в ДГ. Мисля да правя магнитчета  и малко слънчогледи. Но ми се иска наведнъж да пека,защото използвам фурната за готвене.
Виж целия пост
# 461
Няма проблем да преседят - пекла съм и неща направени преди месеци.
Виж целия пост
# 462
Здравейте!
Малко да раздвижа темичката !

Нека ви покажа моите пролетни медальончета :





Също и пролетното ми моливниче от полимерна глина :



Виж целия пост
# 463
Много са хубави Crazy
Би ли ми казала за моливниците,директно в/у метала ли оформяш детайлите,лепиш ли ги или направо ги изпичаш?
Гледам в фб много хубави порцеланови чашки с разни фигурки от фимо декорирани.Пробвах на чаша,но се отлепва...незнам дали се лепи преди изпичане или след това...
Виж целия пост
# 464
Директно върху метала прилагам елементите без да използвам лепило.
Предполагам, че защото целият моливник е облепен, не се разлепят след изпичане.

За порцелановите чашки - елементите се лепят преди изпичане със специален ликуид за фимо. То не е точно лепило, има и други приложения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия