Мога ли да се доверя на пюретата Хип?

  • 6 168
  • 22
Здравеите май4ици,моето беб4е е на три месеца.На втория разбрах,4е има алергия към вси4ки млека,изписаха ни противоалерги4но-фризопеп.Сега трябва да запо4ваме пюретата и докторката каза да купувам само на Хип,понеже от тях нямало да се полу4и алергия.Аз оба4е не съм убедена и за това ви моля да ми дадете съвет-мислите ли ,4е има вероятност да полу4и алергия към Хип?Благодаря предварително.    newsm12        newsm12        smile3523
Виж целия пост
# 1
Ами да ти кажа, Виктория беше само на пюрета на хип допреди годинката. Според мен това са едни от най-качествените бебешки храни на българския пазар. Мисля, че само трябва да внимаш когато купуваш зеленчуковите, тъй като в някой от тях има сметана или мляко. Лично аз ги въведох доста по-късно от упоменатата възраст на тях (за след 5мес.) За щастие ние досега не сме имали проблем с алергии и дано да нямаме, и може би съвет трябва да ти даде някой майка която се е сблъсквала с този проблем. Желая ти успех и дано всичко бъде ок Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мисля, че можеш, но не всички на Хип са противоалергични, трябва да гледаш етикета им. Ние също ядяхме на Хип, но всякакви, не съм се съобразявала да са Х.А. (от вчера ядем детска кухня).

И каква причина имате да се захранвате с пюрета на 3 месеца, след като стандартно е поне на 4 навършени .? Ранното захранване също може да се окаже причина за алергии ...
Виж целия пост
# 3
Има специална серия на Хип за алерични деца- май беше отбелязана с буква А на зелен фон; просто гледай внимателно.
И каква причина имате да се захранвате с пюрета на 3 месеца, след като стандартно е поне на 4 навършени .? Ранното захранване също може да се окаже причина за алергии ...
newsm10
Горещо ти препоръчвам да не бързаш, при доказана алергия си е доста рисковано (можеш да хвърлиш едно око на библиотеката на Кърмаческия).
Успех!
Виж целия пост
# 4
Моето бебе е на Фризопеп, защото е с диагноза АБКМ. Започнах захранване на 5м. и половина със сокчета и пюрета на Хип, на които има зелена буква А.
Много сте малки за захранване, особено щом имате алергия. Освен това захранването при тези деца става по-бавно и внимателно. Посъветвай се с още някой педиатър или прочети статиите за захранване във форума или в някоя по-съвременна книга за хранене на бебето.
Виж целия пост
# 5
100 % сигурно ли е че сте с алергия ??? На хип давай само тези с зелената буква А но етикета (и аз как ти го обясних само  ooooh! ) Првоначално  ако имате алергия наистина, тогава захранването започва по-късно и по-бавно от обекновеното темпо на въвеждане на храните !

Бихте посъветвала да отидете на алергорог и той да постави диагнозата, там ще ти каже с какви храни да го храниш и т.н.

Успех !!!
Виж целия пост
# 6
Ние също сме само на Хип. Въпреки, че нямаме алергия и до края на четвъртия месец бяхме изцяло на кърма, аз също започнах с тези, които са хипоалергенни /С буквата А на етиката/.Но според мен също бебето е прекалено малко да го захранваш...Особено с алергия. Иначе Хип са номер едно PeaceДосега не съм имала проблеми с тях PraynigНямат мляко вътре и ти можеш да си слагаш от хипоалергенното в зеленчуковите по-натам. Понеже ние сме на смесено хранене, да не кажа вече почти само на изкуствено аз така правя. Лекарката ми препоръча да ползвам хипоалергенно мляко в началото и аз от него си слагам в пюрето. Ама започнах да захранвам вначалото на петия месец с плодово, а с зеленчуково към средата на петия.
Виж целия пост
# 7
Много благодаря за съветите,6том вси4ки сте на мнение,4е трябва да се из4ака тогава няма да бързам с пюретата.Мен самата ме е страх,за6тото алергията се изрази доста и детенцето ми бе6е много зле.   Simple Smile
Виж целия пост
# 8
И моят съвет е да изчакаш със захранването. Най-добре започни от 5-ти, 6-ти месец. Можеш да даваш пюрета не само на Хип, а всички, които са специално за алергични деца, но при Хип разнообразието от такива на нашия пазар е най-голямо.
Виж целия пост
# 9
Според мен спокойно можеш да се довериш на продуктите от марката "ХИП", който са с дългогодишно доказвано качество. Освен това тази марка предлага продукти точно за алергични деца, те са отбелязани с главна буква "А" в зелено кръгче.Ползвала сам продуктите на "ХИП", още ги използвам въпреки, че синът ми е вече голям /но още яде някой бебешки храни/ и съм много доволна от тях.
Моят сен е капризен и понякога не иска да яде, но дам ли някоя каша на ХИП или дует не отказва .
Виж целия пост
# 10
За мен ХИП си остават най-добрите пюрета на българския пазар.Както са ти казали, момичетата по-горе, трябва все пак да четеш съдържанието им и да избягваш тези с храни, които са алергени, не само зеленчуковите, заради сметаната, доста от плодовите също, сега за горските плодове се сещам, че не трябва.
И моят съвет е да не бързаш да захранваш, до към 6-тия месец, още повече, че бебчето ти е с алергия.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за съветите,консултирах се и с друг педиатър алерголог и той ми каза да запо4на най напред с малко изпе4ено бра6но в млякото и,малко по късно с дома6но приготвено пюре от картоф и 4ак тогава 6те говорим за купе6ките пюрета. Flutter
Виж целия пост
# 12
... той ми каза да запо4на най напред с малко изпе4ено бра6но в млякото
Мила, за брашно ви е много, ама много рано! Пшеницата (по-скоро глутенът в нея) е силен алерген и когато се дава на тази възраст, може да провокира много тежко заболяване- нарича се целиакия (още повече, че детенце вече е изявило някаква алергия). Преди да бързаш, виж Тази тема, където се обсъжда въвеждането на глутен.
Успех и много здраве за детенцето!
Виж целия пост
# 13
Благодаря за съветите,консултирах се и с друг педиатър алерголог и той ми каза да запо4на най напред с малко изпе4ено бра6но в млякото и,малко по късно с дома6но приготвено пюре от картоф и 4ак тогава 6те говорим за купе6ките пюрета. Flutter

Брашно  Shocked, та повечето брашна съдържат глутен, синът ми е с атопичен дерматит на 8 месеца е и не смятам поне до годинка да го захранвам с глутен, та това е един от най-разпространените алергени.
А за втория "съвет" с домашно пюре, та нали затова се препоръчват готовите, т.к. продуктите от които се приготвят са органиччни и се отглеждат в екологично чисти райони. В тази връзка би могла да се довериш напълно на пюретата на ХИП, както и на Алете, Бебевита, със сигурност има и други качествени производители, но това са моите наблюдения от немския пазар, контрола при тях е строг, както и на всички бебешки храни.
Що се касае до захранването, препоръките на световната здравна организация са за късно захранване, а при деца предразположени към алергии това е задължително.
Аз захраних след 6 месец, дотогава само ХА адаптирано мляко (за жалост не кърмех), все още въвеждам предпазливо нови храни и избягвам алергените.
Виж целия пост
# 14
Най-хубавите пюрета са Алете на Нестле, но ги няма в повечето магазини, аз ги купувам в някои аптеки, а и са скъпи, но  здравето на дететто е най-важното  Naughty
Давам сега Хип и съм доволна, днес дори в маазина чух, че пюретата на Семпер били специално за алергични дечица, така че ти попитай за тях !!!

Никакво брашно - захрани с безмлечна и безглутенова каша, после със зел пюре, но КУПЕНО, но все пак ти решаваш за детето си !!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия