Имам проблем с кърменето

  • 336
  • 3
Аз съм тати Симо. Мама Гушанка започна да кърми преди 2 дни,  но зърната и се разраниха ужасно много. Съгурна е, че слага бебчо правилно. Явно  натоварва зърното само от едната стана защото като се махне бебо  зърното е деформирано от едната страна. Мажи се и с гармастан, но няма кой знае каква полза. Какво може да направи по  въпроса за да няма нараняване или да облекчи болките от разраняването
Виж целия пост
# 1
Първо, и на двамата, честито бебче! Спокойно, и мама и бебчо сега се учат, нещата ще се оправят. От написаното е трудно е да се разбере къде точно е проблема, затова ще изредя някои основни неща: да следи бебето да е поело в уста сравнително голяма част от ареолата; бебето да е обърнато с коремчето към нея; носа му да е опрян в гърдата (това не му пречи да диша, така то зне, че е в правилна позиция и не се плъзга надолу по зърното); устничките да образуват тъп ъгъл и да са обърнати навън; да не издърпва гърдата от устата на бебето преди да е освободила вакуума с пръст в ъгълчето на усттата на бебо. Да опита да смени позата. Например поза "футболна топка" на мен ми беше най-удобна в първите дни. Името идва от топка за американски футбол, която се държи по специфичен начин. Информация за нея и за други пози за кърмене има в Библиотеката. Лансинох-а е по-добър за рагади от Гармастан, защото не трябва да се измива преди кърмене.
Този проблем доста рядко се среща, но погледнете за всеки случай дали бебето няма къса юздичка на езика. Тогава дори при правилно поставяне на гърдата се получават рани и кърменето боли. Ако се чудите как изглежда къса юздичка, потърсете в Интернета снимки на short frenulum.
Успех, пишете как върви.
Виж целия пост
# 2
Нека да сменя често позициите,в които кърми - да опита легнала,футболна и каквато друга й е удобна.Съмър е казала основните неща - и прегледайте пак статиите за правилното поставяне.
Мама да държи гърдите открити постоянно,да не мие гърдите (особено сапун въобще да не се докосва до зърната) и да кърми често,за да не прегладнява бебето и да не дърпа силно.
Обикновено проблемът с рагадите е най-лош към 5-6тия ден след раждането,после постепенно започва да се оправя,ако се внимава всеки път за правилно поставяне на бебето и не му се позволява да суче в неправилна позиция,дори това да означава да го прекъсва по няколко пъти и да го слага отново.
Виж целия пост
# 3
Щом зърното се деформира и аз бих заложила най-вече на смяната на позициите на кърмене - така ще се натоварва всеки път различна част от ареолата и няма да е болезнено.А със или без това след седмица всичко вече ще е различно Peace
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия