Какви подправки "носи" ориза със зеленчуци?

  • 15 643
  • 11
Утре мисля да направя ориз със зеленчуци, но незнам с какво да го подправя newsm78
Виж целия пост
# 1
Зависи от зеленчуците Wink. Ако сложиш много и разнообразни, според мен, сол и пипер е достатъчно. Иначе можеш да сложиш сладко къри или куркума. Въпрос на вкус Wink.
Виж целия пост
# 2
Джинджифил, куркума, чубрица, шафран, звезден анасон.
Виж целия пост
# 3
Свекърва ми слага на ориза тарос/естрагон, и става добре. А аз пък след като е наготвен и ако в него няма червен пипер, винаги си го доподправям със соев сос.
Виж целия пост
# 4
И Босилек мисля може.

АЗ последния път сложих на Вегета - за ориз и спагети.  Peace
Виж целия пост
# 5
Зависи от зеленчуците и от товакакъв вкус искаш. Аз слагам обикновено на ориза Маги вълшебен вкус плюс някаква подправка в зависимост от останалите неща в ястието и с каквоще се комбинира: копър, куркума или къри.
Виж целия пост
# 6
Аз когато готвя ориз с пиле или някакво друго месо слагам черен пипер и ронена суха чубрица,а когато го правя само със зеленчуци му слагам шафран,риган и къри,понякога слагам и Маги Вълшебен вкус или Пикантина PeaceМисля че "носи" ориза на всякакви подправки и зависи най-вече от вкуса и предпочитанията ти Hug
Виж целия пост
# 7
само сол и пипер слагам, зеленчуците овкусяват достатъчно. Иначе някоя от универсалните може да ползваш.
Виж целия пост
# 8
соев сос
Виж целия пост
# 9
Магданоз
Виж целия пост
# 10
Ако обичаш екзотичните ястия, можеш да го подправиш с канела, кимион и кориандър - по индийски  Simple Smile     На мен много ми допада
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви момичета Hug
Ориза ми стана много хубав Wink, сложих "Вълшебен вкус", малко чубричка, чер пипер и щипка джоджан.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия