не иска супи ,пюрета и нищо нормално за обяд

  • 504
  • 13
 newsm78Какво да го правя моя хубосник-правим се на маймуни с другия ми син само и само да хапне малко супа или зеленчуково пюре.Обича само кашите на ХИП и кремчета-как да го лъжа вече сили не ми останаха.Някой ако има идея нека ме посъветва.Благодаря ви предварително. bowuu
Виж целия пост
# 1
Може би му е малко рано. Ще свикне с новия вкус, само търпение му е майката... И моето едва прояде нормална храна. Искаше си адаптираното мляко и това е. Направо беше пристрастено ooooh!, много нерви изхабих, костваше ми може би, половин година, докато се научи, че има и други храни... За съжаление, има и такива деца, дето се мръщят на храната, колкото и хубава да е тя. Но всички прояждат рано или късно.
Щом яде пюрета на ХИП и кремове, не е толкова зле, за 8 месечно бебе Party.
Виж целия пост
# 2
Ако продължаваш с кремчетата ще стане още по-зле. Въобще сладките неща, давай вместо тях плодове и предлагай пюрета, когато стане готово само ще ги прояде  Grinning
Виж целия пост
# 3
И аз имах подобен проблем като започнах зеленчуковото пюре- не искаше- сигурно защото не е сладко- и затова една чест му давах с шишето докато свекне с вкуса и послес лъжицата- моя лакомник не отказва на шише и затова минаваше номера
Опитай ако искаш
Виж целия пост
# 4
Аз му правя домашно пюре. Специално за моето дете (което също си пада леко капризно и злоядо) добър ефект има ако - яденето е по-рядко; вътре имаше повечко масълце и АМ; ако е с чушка или тиква; харесват му и зелените подправки - най-ве4е целина и магданоз. Пробвай различни варианти - купено от различни марки или готово; по-гъсто или по-рядко; по-топло или със стайна температура и виж към кое проявява по-голям интерес. Честно да си кажа, може да прозвучи жестоко, но аз не давам нищо друго, ако откаже да си изяде предложеното ядене, яде чак на следващото хранене. Успех!
Виж целия пост
# 5
Ако продължаваш с кремчетата ще стане още по-зле. Въобще сладките неща, давай вместо тях плодове и предлагай пюрета, когато стане готово само ще ги прояде  Grinning
Точно така. Аз не разбрах колко е голям малкия ти син, но Викториа също прояде малко трудно обедните манджи. Отначало добавх в зел.пюре - тиква или ябълка. СЕга взимам храна от кухнята, и в пюрето добавям сухар или краве масло. В супата - само сухар. Но търпение трябва. Не го насилвай, просто изчаквай да огладнее хубаво и предлагай пак. Ако продължаваш да наблягаш на сладките неща, нещата ще се влошат.
Виж целия пост
# 6
Може да свариш един картоф и да слагаш само малко каша Хип, за залъгване.
Виж целия пост
# 7
    Дано да прояде малкото сладурче както ти казват мамите по-горе, но тези съвети при нас не минават, повече от 20 дена яде една и съща каша на нестле и нищо друго отчаяна съм .


 извинявам се че включих и моя проблем но отчаяно търся съвет какво да правя. 
Виж целия пост
# 8
виктори, а детето на колко е години? Според лентичката на 8?!2
Виж целия пост
# 9
8м. и 2 седмици. Първата лентичка излиза малко по-късно Grinning
Виж целия пост
# 10
    Дано да прояде малкото сладурче както ти казват мамите по-горе, но тези съвети при нас не минават, повече от 20 дена яде една и съща каша на нестле и нищо друго отчаяна съм .


 извинявам се че включих и моя проблем но отчаяно търся съвет какво да правя. 

и с голямата си дъщеря имах същия проблем. горе-долу на същата възраст на обяд ядеше само и единствено едно месно пюре на хип (пуйка с ориз). да не те отчайвам, това продължи около два месеца. момичето от бебешкия магазин още ни помни.

.....................................................................
 Честно да си кажа, може да прозвучи жестоко, но аз не давам нищо друго, ако откаже да си изяде предложеното ядене, яде чак на следващото хранене. Успех!

и аз така thumbsup. няма дете умряло от глад при наличието на храна.
Виж целия пост
# 11
  Все едно чета за моята дъщеря, ако ти кажа че преди да почне да ми прави тези номера , акоядеше нещо то беше пуйка с ориз на хип #Crazy
Виж целия пост
# 12
   А искам да ви попитам , ако я оставя гладна до следващото хранене , и и предложа това което не е искала на обяд и тя пак неиска , а е видимо че е гладна какво да правя да продължа ли да не и давам нищо или пак да стане на нейната да и дам любимата и каша на нестле. Абе много се обърках с една дума да я държа ли гладна докато не хапне поне малко от манджата?
Виж целия пост
# 13
не си играй на инат с детето lalence, давай каквото му се яде, бъди сигурна, че ще й омръзне след няколко хранения и ще можеш да си пробуташ супата Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия