срам, не срам питам

  • 1 955
  • 18
От кога точно започва броенето на гестационните седмици - първи ден на последна менструация или денят на евентуалната овулация? Защото има разлика от две семици (поне), която се отразява не термина.  Rolling Eyes И друго - терминът е последния ден на деветия месец ли? Може де е тъпо, но не са ми ясни тези неща  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Ами ще ти кажа как бяха изчислили моя термин. Последна менструация на 25.05 термина ми беше на 2.03 . Следователно като извадиш от последната менструация 3 месеца и прибавиш 1 седмица!Термина е последния ден на 9-тия месец. Или последния ден от 40-тата седмица!
Виж целия пост
# 2
Бременността продължава около 280 дни или 40 седмици, считани от началото на последната менструация. Можете да изчислите термина си като сметнете 280 дни от началото на последното менструално кървене. ИЛИ като извадите 3 от месеца на последната менструация и прибавите 7 към датата. Така ще получите приблизителната дата на раждането на вашето бебе. Например, ако последната ви менструация е започнала на 20-ти февруари, терминът ви ще е 27-ми ноември.

Изчисляването на бременността по този начин /от първия ден на последната менструация/ се използва от повечето доктори и акушерки днес. Този метод изчислява така наречената гестационна възраст на бебчето. Тя е различна от биологичната възраст, която е с 2 седмици по-малко и се брои от датата на зачеването.


http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/66/
Виж целия пост
# 3
От първия ден на ПРМ (последна редовна менструация)  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Гестационните седмици се изчисляват от първия ден на последната менстурация. А термина е последния ден от деветия месец.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви!!!  Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 6
от първия ден на последната;терминът е по таблица-на края на 40 седмица,не е точно края на  9-и месец
Виж целия пост
# 7
е, мацките много точно са казали. това като че ли поставя точка на питанката  Grinning
Виж целия пост
# 8
От първия ден на последната менструация.
Виж целия пост
# 9
От първия ден на последната менструация.
newsm10
Виж целия пост
# 10
последният ден на 9 м. не е точно-на 10-ти лунарен месец....
Виж целия пост
# 11
Лекарите броят оп първия ден на последната менструация,но и при двете ми деца се получи голямо закъснение.Първото с 8 дни а второто 15.Така, че според мен е от деня на овулация!
Виж целия пост
# 12
Гестационните седмици се изчисляват от първия ден на последната менстурация. А термина е последния ден от деветия месец.

 Peace
Виж целия пост
# 13
От първия ден на последната менструация.
Виж целия пост
# 14
Бременността продължава около 280 дни или 40 седмици, считани от началото на последната менструация.
От първиа ден на последната менструациа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия