Въпрос към мамите на Острова..

  • 482
  • 11
Каква вода ползвате за приготвяне на формулата? Всички акушерки ми казват чешмяна преварена ама при нас е толкова гадна водата,направо падат като камъчета или песъчинки. Ние пием в къщи минерална ,а на бебо тази тежка,бяла от хлор... Търсих по магазините изворна ,но не намерих нищо(тука май водата не е на почит  Laughing ).
Така че някой ако има опит  Praynig споделете моля!
Виж целия пост
# 1
Аз пречиствам с кана, има филтри и за твърда/мека вода. Но и сме нямали проблем с водата - чиста изглежда. Виктор е голям и не преварявам, а ти можеш да си я превариш допълнително.
Виж целия пост
# 2
Чешмяна.
Не е препоръчително да се използва филтрирана вода, защото промяната в минералите не била добра за бебета.
Не се притеснявай, нищо й няма на водата (и аз живея в Лондон), милиони хора я пият.
Виж целия пост
# 3
 Забравих да добавя ,че ползвам Брита преди да преваря...
Алиса,не ми дава сърце ,мила, да му дам без филтър като гледам какви неща падат на  дъното..та питах,ако някой знае
Виж целия пост
# 4
До годинката преварявах.
Сега й давам от чешмата, като преди това я минавам през Бритата.
Виж целия пост
# 5
След като водата ви е толкова мръсна сложете една марличка на чешмата зада спре боклуците. И при нас водата беше нормална в Юго-западен Лондон. 
Инак ние си даваме само чешмяна вода, която преварявахме докато беше -забравила съм-  до около 7- 8 месеца
Виж целия пост
# 6
Не е мръсна а много варовита, май това иска да каже момичето.
И при нас е ужасно варовита. Като я преваря, по стените на съда се отлага страшно много варовик и отделно си плува из водата на едри парцали  Rolling Eyes И аз не смея да давам такава вода. В Бирмингам не сме имали такъв проблем, водата там си беше бистра.
Ползвам Брита, обаче това което е написала Алиса ме вкара в размисъл  newsm78
Виж целия пост
# 7
Докато сме в Лондон аз й давам или преварена вода и прекарана през цедка или вода от Брита кана.
Виж целия пост
# 8
Като беше бебе-чешмяна,преварена и мината през марля.
Попитах спецялно за каната "Брита"- не се препоръчва до го годинка
Само чешняна преварена. Правели постояно изследвания на водата и добавяли флуор в нея.
След като навърши годинка-млякото му го правя с чешмяна преварена
Водата я пие от каната
Има спецялна мин.вода за бебета, виждала съм в Boots и другите по- големи магазини.
Но може да се ползва и Евион(май така се казваше) мин. вода, пак по съвет на HV(одобрена от съответните органи била)
Виж целия пост
# 9

Има спецялна мин.вода за бебета, виждала съм в Boots и другите по- големи магазини.
Но може да се ползва и Евион(май така се казваше) мин. вода, пак по съвет на HV(одобрена от съответните органи била)

Това точно щях да питам и аз. Може би е по-добре такава вода да се дава.
При вас сигурно водата не е толкова варовита, затова ползвате директно чешмяна. В никакъв случай не мога да кажа, че е мръсна, защото е чиста  Laughing Обаче варовика предразполага към образуване на камъни в бъбреците и не може да се филтрира просто през марля newsm78
Виж целия пост
# 10
То е ясно, че не мога да го премахна 100% с марля. Grinning
Аз държа водата в две стъклени шишета, в едното е само преварената вода, в другото е тази през марля. В едното има бяло по стената от котленият камък в другото не.
Това е моят метод, малко е пипкав, но за мен си е ок Sunglasses
За мин. вода "Евита"- може да се ползва, но не постоянно. Ако си на път, или на място с непроверени източници и т.н Чешмяната вода най-добра за постоянно ползване Rolling Eyes Коментар на HV
Аз много я разпитвах, защото в сем. ми има бъбречна обремененост,и си имам едно на ум.
Виж целия пост
# 11
Мерси много Ели и на всички други мами. Не знаех това за Бритата,че не е препоръчителна.И ще питам в нашия Боотс за др. вода.Аз също имам проблеми с бъбреците и не искам допулнително да обременявам  тези на бебо с чешмяната вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия