Запек - пюре от сини сливи - кога да чакам ефект?

  • 4 006
  • 20
Здравейте,

от няколко дни имаме проблем с акането. Чето, четох, но не намерих отговор на това, което ме интересува, а и нямам време да ровя много  Sad

Не сме се захрани още - млякото ни е НАН.
Не искам да му давам вода от овесени ядки и не искам да му бъркам в дупето с термометър, затова купих пюре от сини сливи. Мисля да му дам, но след колко часа ще има ефект? Не искам да се наака до ушите през нощта  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 1
Най-рано на другия ден.Не дей да очакваш чак такъв ефект "да се наака до ушите".Пробвай с масажче на коремчето,при нас най-вече това помага
Виж целия пост
# 2
Не искам да се наака до ушите през нощта  Rolling Eyes/quote]

Rolling EyesСпоко няма да се наака до ушите!

  NaughtyПюретата нямат чак толкова чудотворен ефект. Моят син също се запича и за това гледам да му давам предимно пюрета от сливи и круше и такива, който ги съдържат. Вярно той е досто по -голям но изяжда на ден по 1 пл. пюре и пие по 100мл плодов сок /от сливи, круши или такива който ги съдържат/ и си ака съвсем нормално когато си му дойде времето. /Иначе ака много гъсто и понякога през ден/.
[/size]
Виж целия пост
# 3
При моето бебе имаше ефект след няколко часа. Аз давах пюре от круша на Ганчев в началото, по-нататък давах и от слива (домашно). Една лъжичка му беше достатъчна да напълни памперса. А дали ще се наака до ушите (сори за натурализма  Embarassed) зависи от това колко време е било запечено бебчето и какво количество ще трябва да изкара.
Виж целия пост
# 4
трябва да пие повече вода за да не се запича . И ние имахме запек но щом не искаш да му баркаш с термометър наостри един сапун и го изакаи.Имай в предвит че днес ако не е акал ще му се подуят червата и много ще реве .
Виж целия пост
# 5
Не бих навирала сапуни, мушката и каквото и да е в дупето на бебе. Съжалявам, наистина ми причернява като прочета такива неща.
Виж целия пост
# 6
Няма да свършиш кой знае каква работа, защото не си захранила, следователно повече от две лъжички неможеш да дадеш и резултата може да дойде на другия ден, ако изобщо дойде в следствие на пюрето, а не в следствие на нещо друго. Затова те съветвам да взимаш сокове от круша или слива купени /можеш и сама да си ги приготвиш, но за начало е добре да са купени/.

И аз съм много против всякакви термометри, сапуни, мушката и т.н......бляк Angry

Почвай да захранваш леко или поне давай разхлабващи сокове, когато/ако имате проблеми.
Виж целия пост
# 7
Не виждам защо да не му дадеш водичка от овесени ядки?На мен ми вършеше страхотна работа.Приготви му млякото с нея и ще видиш , че ще свърши работа.ГАРАНЦИЯ!!!Никога при запичане не съм му слагала термометър,сапун и т.н.....
Успех! newsm10
Виж целия пост
# 8
При нас пюрето върши мигновенна работа, но моя син така или иначе си акаше след всяко хранене с АМ
Но ти след като не си захранила наистина повече от 2 лъжички не можеш да дадеш и по добре започни с круша, отколкото със сливи
Виж целия пост
# 9
Здравейте! Благодаря ня всички за отговорите.

И аз мислех, че е по-добре да му дам сокче, но нямаше на нашата аптека, а вчера нямаше вече за кога да ходя на друго място да търся.

Не искам да му давам вода от овесени ядки заради глутена - те нали съдържат глутен или аз нещо бъркам   newsm78

Купих чай Блевит - ще пробвам с него. Някой ползвал ли го е?
Виж целия пост
# 10
Няма да свършиш кой знае каква работа, защото не си захранила, следователно повече от две лъжички неможеш да дадеш и резултата може да дойде на другия ден, ако изобщо дойде в следствие на пюрето, а не в следствие на нещо друго. Затова те съветвам да взимаш сокове от круша или слива купени /можеш и сама да си ги приготвиш, но за начало е добре да са купени/.

И аз съм много против всякакви термометри, сапуни, мушката и т.н......бляк Angry

Почвай да захранваш леко или поне давай разхлабващи сокове, когато/ако имате проблеми.
Напълно съм съгласна с написаното. Щом не си захранила, защо точно с пюре реши. И при малката имаше такива периоди. Давах сок от круша(прясно изцеден) - от 20-30мл - ефект имаше почти веднага (след 1-2 часа). Най-добре пробвай със сок PeaceАз имам домашни пюрета от сини сливи, но не действаха.
Виж целия пост
# 11
Ооо при нас има ефект до 1-2 часа най-късно ! И съм много доволна и от сините сливи и от крушите и т.н.
Виж целия пост
# 12
Днес дадох сокче от сливи и имаше ефект след няколко часа! И аз предпочитам сокчета пред пюрета на този етап.
Виж целия пост
# 13
Не виждам защо да не му дадеш водичка от овесени ядки?На мен ми вършеше страхотна работа.Приготви му млякото с нея и ще видиш , че ще свърши работа.ГАРАНЦИЯ!!!Никога при запичане не съм му слагала термометър,сапун и т.н.....
Успех! newsm10
Това беше единственото което помогна за запека на моя син като беше на месец и половина- стига да не те притеснява че има глутен- мен лично не ме притесняваше тогава а и сега също- стига да му е леко на коремчето бях готова на всичко- само как пищеше горкото...
Виж целия пост
# 14
Освен пюре от сини сливи може да даваш и от круши, кайсии, праскови, киви всички те имат слабителен ефект, колкото до резултата зависи от запека, ако е много запечен може и това да не помогне, всъщност не видях на колко месеца сте, ама защо не му дадеш пюре от спанак той също има разхлабващ ефект, ако сте по- големи от 8 м, можеш да дадеш чист портокалов сок, но малко защото има взривоопасен ефект
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия