Моля за съвет

  • 537
  • 12
Здравейте, от известно време имам едни притеснения и се чудех дали има и някоя друга мама с подобен проблем. Рали е на 6 месеца, гледам си я самичка, бабите са много работни, идват само събота или неделя, нямам приятелки с деца и съответно по цял ден тя е само с мен. Вечер татко и я разнообразява, но за 2-3 часа... Та станала е много асоциална - дойде ли някой в къщи настъпва ужасен рев. Хората се притесняват да идват вече... Вчера на консултацията направи пак олелия.Още с влизането - до като не си тръгнахме, не спря да плаче. Ама не хленч, ами гръмогласен рев със сълзи и сополи. Докторката ме гледаше толкова странно, как не мога да  я успокоя...
И друг проблем имаме - ужасно активна е. Малко спи през деня и се изнервя от само себе си. Уж си играе - сама или с мен - и в един момент започва да трепти,буквално и да бута играчките и иска само да я нося... Чувала съм за свръхактивни деца, ама на 6 месеца...
Моля ви, кажете някоя успокоителна думичка....Вече незнам какво да правя..
Виж целия пост
# 1
Е, малко ти е дечкото за да се правят генерални изводи. Явно е период - ще мине. Пък и зима е, скучно му е. Я чакай да се затопли - да излезета по парковете, да се запознаете с други бебоци, да има около вас нови звуци и картини Wink. Още много пъти ще се променя бебо докато изгради характер. Понякога ще се питаш, абе това моето ли е Grinning. И не се притеснявай, че не му осигуряваш "компания". На тази възраст нямат нужда от други деца, нито от много хора. Важното е, че ти си си с нея.
Виж целия пост
# 2
Спокойно Simple SmileАз също гледах самичка сина си,постоянно аз бях до него-хренене,обличане ,разходки,игри...за всико аз и само моя образ гледаше нон стоп LaughingВече е на почти 6 години и просто...не спираме да говорим,да общуваме...изобщо нямаме абсолютно никакъв проблем с общуването,дори напротив PeaceТака,че Ралито /между другото ми е  адашка Simple Smile/е много мъничка още ,за да те тревожи това.Детенцето реагира абсолютно нормално Peace
Виж целия пост
# 3
Не се тревожи излищно, предполагам че нервноста идва от малкото време за сън.
 Когато Жорко не спи през деня става крив и е много активен непрекъснато се втурва на някаде и си измисля разни неща за да привлича внимание, а най му харесва да дразни баба си.
Има един период в който ги е страх и са недоверчиви към всички така че не се притеснявай за плача от познати и не толкова познати. Според мен ги приема като нещо което нарушава нейния свят, спокойствието и сигурноста които чувства когато сте самички.
Виж целия пост
# 4
Ще мине.Моят син ми строши нервите миналото лято, като го заведох при колегите в управлението.Голям рев падна.После в лятната градина на барчето ни се кротна.И при доктора много плачеше.Нашето GP обаче го обръща на шега.С какво толкова го била разсърдила.Дава му разни каритинки, за да го омая.
Виж целия пост
# 5
И при нас положението е сьщото Wink И моята щерка не си пада много по сьня и понеже цял ден гледа само моя милост(наи-много в сьбота за няколко часа баба си и дядо си,и то не всяка сьбота),а тати си вижда само вечер и в почивните дни,често се разплаква от други хора(дори и познати,които обаче вижда рядко),а кьм някои се дьржи много дистанцирано,пьрво поглежда мен,за да ми види реакцията и чак след известно време им се усмихва Laughing
Според мен е нормално,не се притесняваи Wink
А лекарката ,какво има да те гледа странно,уж педиатрия е учила,а пьк не знае какви са бебетата Rolling Eyes #Cussing out Естествено,че като я вижда един пьт в месеца ,ще плаче от нея Twisted Evil
И нашата мома до 4-5 месец много се радваше на чичо доктор,но последния пьт бяха кански письци,но тои трябва да е свикнал Laughing
Виж целия пост
# 6
Ами май е в този период на страх от непознати. Но ще премине. И моята дъщеря го имаше този период - от баба си ревеше дори, че я виждаше много рядко.

Иначе за нервността - и при моята дъщеря е така. Както си играе, изведнъж започва да хвърля настрани играчките с яд и ако й подам друга или каквото и да е, злобно и с вик и него го запокитва настрани. Но това е когато е вече нервна защото й се спи. И тя спи много малко - през деня й се събират 14 часа будуване и само 1 час сън. Наблюдавай признаците на умора и сънливост и реагирай веднага с приспиване, защото като се изтърве момента, става трудно или невъзможно - при нас е така особено кошмарно в събота и неделя, когато всички сме вкъщи и все някой се движи из апартамента, но при вас това не бива да е проблем - нали сте само 2.

Виж целия пост
# 7
Спокойно! и ние имахме такъв проблем като дойдеше някой в къщи и не искаше да ходи при никой освен мен.Като видеше мъж и направо изпадаше в ужас.Но напролет като започнахме да излизаме по градинките и започна да свиква с хора.Сега като дойде някой на гости или пък ние отидем и много се радва.Това е явно някакъв период,през който минават децата,докато опознаят и други лица,освен това на майката и бащата.
Виж целия пост
# 8
Много дечица минават през такъв период и това не винаги е свързано с факта, че си го гледаш сама. Голямата ми дъщеря имаше доста социални контакти още от бебе - бабите помагаха, в един момент живеехме при наще, където и без нас беше пренаселено, бяхме си направили нещо като комуна от майки с хлапета и т.н. Въпреки всичко точно в тази възраст имаше един момент, в който врещеше от непознати. Всъщност не само от непознати - тя врещеше от всеки, който се опитваше да я отдели от мен Wink
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай това е период и ще мине. Моята дъщеря е много общителна, но и тя мина през този период, когато беше на около 10 мес. А иначе се закача с хората по улиците. Сега е зимен период, разходките са по малко, срещите с други деца са по малко, детенцето вижда само теб и тати вечер, ще мине и този период. Като се стопли и тръгнете по разходки ще видиш каква фурия ще стане  Laughing
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай ще отмине. Моят син е много общителен, закача хората по улиците и им се усмихва,но не дава никой да го пипа. Когато времето е студено и той е нервен, но ще видиш как ще се променят нещата като започнете да излизате, да играете навън, да се уморява, ще започне и повече да спи и ще стане по-спокоен.Поне при нас беше така
Виж целия пост
# 11
До социализирането има още 3год Mr. Green...
(всяко дете си е различно...някои свикват бързо, други не..)

Има време, не се шашкай....Мони ревеше пък от хора със силни парфюми... Crazy

Ще мине....всичко с времето си..

Само ти не се шашкай и не се притеснявай....

Другите трябва да се съобразяват с вас, а не ти и в частност бебето с другите.

Като си реве, ще реве, като реши, че му е весело, ще им се смее Laughing
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря, момичета   bouquet!

Поуспокоихте ме. Бях започнала да мисля че отглеждам социопатче  Laughing Дано сте прави - с оправянето на времето и при нас нещата да се нормализират. Е, и дано нервността отмине че и това е голям дерт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия