каква упойка за цезарово сечение

  • 11 559
  • 154
Момичета,
Моля напишете своя коментар защо сте се спрели на конкретния вид упойка и какви според вас са неговия предимства и недостатъци.
Виж целия пост
# 1
За епидуралната нищо не мога да кажа. Аз бях със спинална (тази от кръста надолу, нали?) и двата пъти, лошото е, че когато те отпуска трепериш страхотно, но не за дълго. Пълната- не съм я преживяла, но жените в реанимацията, които бяха с такава така ужасно хъркаха ауууу  ooooh!
Аз гласувах за спинална, освен треперенето има и не особено приятен момент с поставянето и, но в никакъв случай не боли.
Виж целия пост
# 2
Спинална, доколкото знам при епидуралната се подава на капки, а спиналната се слага веднъж.
Но мисля че анестезиолога решава.
Пълне не бих сложила, не раждам всеки ден.
Виж целия пост
# 3
Аз бях с комбинация от синална и епидурална едната по време на раждането, а другата след това.
Такъв отговор, обаче нямаше и по тази причина не съм гласувала.
Виж целия пост
# 4
Аз имах възможност да избирам между пълна упойка и спинална.
Избрах спиналната, защото бях в съзнание и чух как детето ми изплака, малко след това видях и баща му който сияеше от радост и снимаше първата глътка въздух на синът си.  Hug Анестезиоложката ми беше много добра и ми обясни, че няма да имам никакви нежелани последствия след това и че няма да усетя като ми я слага(и в действителност нищо не усетих).Не съм треперела,нито ми е било студено като ме отпускаше упойката, явно това е до организъм  Thinking
Виж целия пост
# 5
Спинална. Не съм имала никакви проблеми, а и ти дават детето да си го погушкаш, чуваш първия му плач и това на петата минута  Grinning Много лесно се възстанових, дори не съм треперила - е, само 2-3 минути.
Виж целия пост
# 6
На един анестезиолог му зададоха същия въпрос, но не помня кое беше бебешкото предаване, той каза, че ако е жена и ще ражда секцио не би се замислил изобщо и би избрал пълна. Аз бях с такава и нямам забележки  Grinning
Виж целия пост
# 7
И двете ми раждания бяха с пулна упойка. Нямям никакви оплаквания, всичко се преодолява, като видиш бебето до теб.
Виж целия пост
# 8
Спинална! Пълната упойка ме ужасява! Преживявала съм я знам какво е  Tired! Преди всичко исках да съм в съзнание за да видя дъщеля си! Излизането от упойката е плавно, което според мен е добре, защото болка след операцията определено има! Така поне не се срещаш отведнъж с нея! Нямаш и раздрано гърло от тръбата и позиви на кашлица , които с коремна операция са си доста неприятни!
Виж целия пост
# 9
Първият път бях с пълна упойка по мой избор и не мисля да повторя. Макар на всеки да казвам, че съм имала лесно раждане, разраненото гърло и болките от кашлицата след интубирането си бяха доста неприятни.

Този път ще съм със спинална, най-вече защото държа да съм в съзнание и веднага да си видя бебчето.
Виж целия пост
# 10
Хм...4ела съм темите за секциото, ама май не съм разбрала.

Я кажете, 4е съм любопитна - каква е разликата между спинална и епидурална  Embarassed Embarassed Embarassed

Аз мислех, 4е едната е пълна, другата от кръста надолу, а то май не е така?
Виж целия пост
# 11
а упойката всъщност по избор ли е, или каквато се налага? Щото аз си мислех, че пълна упойка се слага в по-специални случаи.
Виж целия пост
# 12
Спинална!!! По-добре е от пълна според мен, защото:
1. Присъстваш на раждането на детето си
и
2. Излизането от пълна упойка е много кофти
Виж целия пост
# 13
Спинална упойка ми се наложи, иначе дофторът смяташе с пълна да съм, а аз нямах възражения, нямах представа, че това е толкоз важен момент... Embarassed А спинална трябваше, понеже няколки дни преди операцията има лека хрема и гърлобол и случайно споделих с акушерката. И тя кат осе затюхка, дофторът дойде и ме разпита, отсече, че не можело пълна упойка, щото ако не саложи интубиране, бацилите от гърлото щели ги пренесат към дробовете и можело пнеумония, бла-бла, не помня точните обясниния, но в този ред, та най-добре беше с такава упойка и съм доволна, щото бях жива по време на секциото. И плямпах глюпости. Blush Последици от спиналната упойка мисле беше силно главоболие, няколкопъти ми се случи, пулсираше ми целия гръбнак, до мозъка, за няколко, доста секунди бяха, вцепених се първия път и толкова силно ме боля, че ми потекоха сълци от болежка, пък аз търпя доста. Обаче било страничен фефект, нищо ми няма.
другия път сигурно пак така ще искам.
Виж целия пост
# 14
а така, ами аз като не знам моята каква се води newsm78 иглата влизаше между прешлените някъде почти на кръста и можех сама да определям колко да се влива. Тук и казват PDA.
Не усетих кога какво слагаха, не съм имала абсолютно никакви проблеми след това
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия