санаториум за лечение и профилактика на белодробни заболявани

  • 27 380
  • 47
Здравейте !  Wink

Имам нужда от информация от първа ръка за санаториумите за профилактика на белодробни заболявани !

Порових в нета, но ми се ще да чуя мнения относно базата и други подробности свързани със санаториумите в Сандански, Люляците (Габрово), Трявна !

Блягодаря предварително !  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Здрасти! Мъжа ми е от Габрово та да споделя за там- Санаториума "Люляците" се намира на 13-14 км. от града и според мен е страхотно място за почивка. Базата е след основен ремонт и всичко е ново. Доколкото знам има специална обогатена вода с допълнително кислород и всичките му там задължителни процедури. Разпитах и за Трявна- там е само за деца (не разбрах дали за детенце се интересуваш). Ако те интересува нещо друго ще разуча.
Виж целия пост
# 2
Здрасти! Мъжа ми е от Габрово та да споделя за там- Санаториума "Люляците" се намира на 13-14 км. от града и според мен е страхотно място за почивка. Базата е след основен ремонт и всичко е ново. Доколкото знам има специална обогатена вода с допълнително кислород и всичките му там задължителни процедури. Разпитах и за Трявна- там е само за деца (не разбрах дали за детенце се интересуваш). Ако те интересува нещо друго ще разуча.

Да именно за дете ме интересува !
За Трявна всъщност не намерих почти никаква информация, моля разкажи ми каквото знаеш !

Благодаря много !  Hug
Виж целия пост
# 3
По-късно ще ти пиша. Имам приятели в Трявна и довечера ще ги чуя за повече информация.
Виж целия пост
# 4
жгмъц, някъде из форума бях чела, че на "Люляците" не се отпускат карти за деца от здравната каса newsm78
Ние това лято, след тежка пневмония на детето, бяхме направили 10-дневна резервация /на собствени разноски/.
Това, което мога да те посъветвам, ако се насочите за там е да настояваш за стая с южно изложение. Ние бяхме в северна, имаше доста мухъл, което беше абсолютно противопоказно за състоянието на детето. И тъй като хотела беше пълен, се наложи да си тръгнем още след първата нощувка.
Преместихме се в Трявна, но на хотел /ако обаче са ви необходими и някакви процедури, хотел не е подходящ вариант/.
Иначе другите условия на "Люляците"са прилични - хотела е чист, стаите с телевизор и телефон, има хубав парк, храната също ми се видя прилична /доколкото мога да съдя от един ден престой/, има детска зала за игра /пързалка и басейн с пластмасови топки/, зала където прожектират детски филмчета, билярд, дневен бар.
Сравнено с това, което съм чела из форума, от трите бази /Трявна, Сандански и Люляците/, на Люляците май е най-добра
Ето някои теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43810.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73773.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23151.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7619.0
Виж целия пост
# 5
Стела, благодаря за инфото !
Днес звънях на "Люляците" и в "ПРО"ЕАД и се възмутих ! Нямали карти по НОИ защото децата не били осигурени !  #Crazy Щях да падна под стола ! Иначе базата била обновена, след ремонт и т.н. И на снимките в сайта базата изглежда добре ! Поинтересувах се за цените без НОИ ! После звънях и на Сандански, там децата са по НОИ ! Познай каква е заликата в цените ?! 1 лев !  Wink Дефакто НОИ не поема нищо ! Излишно е да коментирам повече мисля...

То се е видяло че ще се плаща искам поне да избера най - доброто място.

Дай ми повече инфо за хотела в Трявна, в който сте били... Ако имаш и снимки ще е перфектно !  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
По-късно ще ти пиша. Имам приятели в Трявна и довечера ще ги чуя за повече информация.

Благодаря !   Hug
Виж целия пост
# 7
Та значи моята информация е че на санаториума в Трявна също миналата година е правен ремонт и дори е имало репортажи по телевизията за това.Моята приятелка работеше в ресторант (сега е по майчинство ) и казва, че майките споделяли, че са много доволни от условията. А и освен всичко друго Трявна е едно от най-красивите места в България с чист планински въздух. Надявам се да съм полезна.
Виж целия пост
# 8
Дай ми повече инфо за хотела в Трявна, в който сте били... Ако имаш и снимки ще е перфектно !  Heart Eyes
Ние бяхме в хотел "Сезони"
Ходили сме и в "Ралица"
И в двата условията са повече от добри, в непосредствена близост до гора са и същевременно на пет минути от центъра на града.
А наши приятели бяха в"Панорама" - също са доволни. Аз нямам преки впечатления от него, но ти го предлагам, защото е малко по-нависоко /но пък по-далеч от центъра/ и може би въздухът е по-чист. Някъде, в него район е и санаториума.
Виж целия пост
# 9
Az бях на Сандански на4алото на годината.Има хубави стаи.Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.Има и телевизор.Има и по хубави стаи но бяха заети.Но и тези стават.Всеки ден 4истят.Ако се доредиш си вземи от по хубавите.На Сандански е много хубаво и няма да ти е ску4но,станцията е на 3км от центъра може и пеша. Laughing
Виж целия пост
# 10
Az бях на Сандански на4алото на годината....Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.
Значи има разлика с цените на Люляците и то съществена.
Там леглото в двойна стая за възрастен мисля че беше 24 лв, 9 лв за дете на допълнително легло. В тези цени не влиза храна обаче
Виж целия пост
# 11
Az бях на Сандански на4алото на годината....Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.
Значи има разлика с цените на Люляците и то съществена.
Там леглото в двойна стая за възрастен мисля че беше 24 лв, 9 лв за дете на допълнително легло. В тези цени не влиза храна обаче


Цените са следните :

Люляците - 12,60лв. - дете и 18,00лв. придружител - без НОИ ! общо - 30,60лв.
Сандански - 10,50лв. - дете и 19,00лв. придружител - по НОИ ! общо - 29,50лв.
Виж целия пост
# 12
Az бях на Сандански на4алото на годината.Има хубави стаи.Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.Има и телевизор.Има и по хубави стаи но бяха заети.Но и тези стават.Всеки ден 4истят.Ако се доредиш си вземи от по хубавите.На Сандански е много хубаво и няма да ти е ску4но,станцията е на 3км от центъра може и пеша. Laughing

Имаш ли снимки?  (много съм нахална) Wink
Виж целия пост
# 13
На станцията не. Даже мисля да повтора април месец с децата.Било пълно,и трябва да си направиш резервация от по рано.Сандански го препоръ4ват много,особено за деца.Разходи се до агенцията и разпитай.Карти не се взимат от НОИ.Ли4ния ти дава направление и отиваш в агенцията.Агенцията се намира на бул''Васил Левски" до пица Вкусен свят'' мисля 4е беше 52.Снимката на каката отдолу е на Сандански.
Виж целия пост
# 14
Деси, а процедурите които се правят какви са ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия