Как се справяте със запека след първата оризова каша?

  • 1 500
  • 16
Та от 3 дни и аз захраних.- с оризова каша... Simple Smile Вчера направи "голямата работа" 3 пъти (май като за последно Laughing), но днес - нищо!
Винаги се изхожда много редовно (по 2-3 пъти на ден), но сега ми намирисва на запек... newsm78
Какво ще ми препоръчате да дам, за да предотвратим запека? Круши, тиква (а има ли въобще?)
А добавяте ли нещо в самата каша, за да е малко по-вкусна?
Виж целия пост
# 1
Правех оризовата каша с кърма като гледах да е доста рядка. Като се има предвид че поне седмица изяждаше не повече от няколко лъжички, ориза не предизвика проблем. Вярно е че от момента на захранването Ива започна да ака веднъж на няколко дни, но не беше запек, нямаше и неразположение, просто е усвоявала храната добре.
Ако видиш че има проблем вкарай като втора храна круша, тиква, сини сливи, това са все разхлабващи плодове. А малко след това може да слагаш по малко плод в кашата така че да има баланс.
Виж целия пост
# 2
Аз първо почнах с плодовете, но сега като дадох и оризова каша, я комбинирам с плод. Честно казано не ми се струва много вкусна чиста оризова каша, пробвах да я дам чиста, но Мони не я хареса, та сега винаги добавям плодово пюре - тиква или ябълка /още не съм захранила с круша/.
Виж целия пост
# 3
Захраних бебка първо с оризова каша. Вече повече от 2 седмици яде от нея и не се е запекла, а напротив ака си поне 2 пъти на ден. Тя е безмлечна и досега съм я давала чиста - правя я само с вода и нищо не добавям към нея. Явно при различните бебчета действа по различен начин. 

Ако видиш че има проблем вкарай като втора храна круша, тиква, сини сливи, това са все разхлабващи плодове. [/color]

И аз така мисля. Peace

Виж целия пост
# 4
Ако не си давала плод по-добре пробвай с чай Блевит Л(трябва да ми плащат за реклама,толкова го хваля навсякъде)От плодове е и може да се дава на двуседмично бебе дори!Размеква акито още в червата.Ако не стане прибегни до плодовете-има бг круши още.Онзи ден купувах.В краен случай Дуфалак.Но дано се справите с другите неща!
Успех.
А кашата винаги я комбинирам с разхлабващ плод!
Виж целия пост
# 5
От всичко изброено на твое място бих опитала да я разхлабя с тиква.
Виж целия пост
# 6
Аз давах грах или круша или праскова.
Виж целия пост
# 7
Можеш да сложиш пюре от круша към кашата или преди да започнеш да я даваш да дадеш 2-3 лъжички на гладно от крушата и след това да продължиш с кашата. При нас това винаги действа безотказно Wink
Виж целия пост
# 8
Моето магаренце точно преди захранването не беше акал 6 дни. Та много се бях зачудила с оризова каша ли да почвам. На 7-я ден я свърши голямата работа и аз реших - почвам от утре с оризова каша, второто ще да е  пюре от круши. Та захраних аз с оризова каша  - доста символично - първия ден само смучеше каша от пръста ми, следващия хапна 2-3 лъжички каша правена с кърма, третия -3-4, четвъртия 5-6... през това време акане нямаше, но човечето си беше съвсем наред - както обикновено. На 5-я ден почнах с крушата (1-2) лъжички, а на следващия ден той се изака 3 пъти. Но хич не съм убедена, че бе благодарение на крушата, нито пък че "запичането" е от ориза. После пак не ака 4-5 дни и мина около половин месец докато си регулира акането и в момента ака 1 път на ден.

След като въведох различни плодове, започнах да ги добавям и към  кашата, която вече давам вечер / късния следобед (и я правя само с вода).  Чат пат давам само каша - на него му харесва.
Виж целия пост
# 9
От всичко изброено на твое място бих опитала да я разхлабя с тиква.
newsm10
Виж целия пост
# 10
Остана няколко дни само на кърма и дадох круша Peace
Виж целия пост
# 11
Правя кашата или с кърма или с АМ но разтворено в чая на Блевит Л. Може да даваш и круша или тиква.
Виж целия пост
# 12
аз дадох пюре от круша, както и понеже кърмя ядях нон стоп круши и сини сливи за да "помагам " на бебо Laughing. Ефект има. За съжаление обаче откакто захранихме вършим голямата работа през ден. Редовно , но през ден. Преди докато беше само на кърма я вършихме по 2- 3 пъти на ден.
Виж целия пост
# 13
Ако кашата е от кафяв, пълнозърнест ориз, а не от бял, полиран, шанса да се запече е много по-малък, да не кажа - направо никакъв.
Виж целия пост
# 14
Ако кашата е от кафяв, пълнозърнест ориз, а не от бял, полиран, шанса да се запече е много по-малък, да не кажа - направо никакъв.

Права си! Нямам основания за притеснения!
А може ли да се смеси ябълка с ориз? Ябълката не е ли пак запичаща?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия