Съвет за печено пиле .

  • 1 848
  • 14
Мами в неделя свеки ще ми идва на гости , и съм решила да опека едно пиле . Та дайте ми съвет как да го направя за да я очаровам . До сега е харесвала всички мой манджи и печени пилета , но сега искам да е нещо различно . Може и пълнено да е пилето ми тежи 1500гр. . Предварително ви благодаря за съвета
Виж целия пост
# 1
Един пакет морска сол . Сипи в тавата солта и постави пилето отгоре...
В предварително загрята фурна 200 С около 45 мин (предвид кг на пилето и от фурната)
След 25 мин обръщаш пилето ... Солта ще поеме соковете от пилето.. Няма и да залепне по нея сол .. ако има нещо го изтърскай ..
Лесно и най-важно мързеливо  Sunglasses
Виж целия пост
# 2
имам я тая рецепта в една книга, но не съм я правила,защото все се страхувам да не стане солено

Марабу, ти правила ли си я и как е на сол?
Виж целия пост
# 3
Това беше преди любима рецепта на майка ми. Сега го правя на мъжа ми веднъж седмично, много го обичаме. На сол си става идеално, докато се пече само го мажа 1-2 пъти с масло или маргарин. Коричката, а и вкусът на пилето са като пиле на грил. А най-хубавото на рецептата е, че всеки път става идеално Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Да допълня само - винаги съм го правила с пакет обикновена готварска сол, не с морска Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Моята печка е с грил ама аз рядко го ползвам ,та аз го правя така:
Загрявам фурната,предварително съм сварила пилето(по бързо се опича) отвсякъде си го мажа с масло ,червен пипер и черен пипер и малко сол -слагам в тавичка слагам червено вино и вода и пъхам да пека  Peace става много вкусно гаранция  Peace
Виж целия пост
# 6
Намажи пилето хубаво със сол и масло вътре също сложи малко масло,поръси с малко вегета,слагаш една бира и доливаш вода ако е нужно така че бирата и водата да са до полувината на пиле,слагаш го да се пече,като се запече от горе го обръщаш и от другата страна става супер. 
Виж целия пост
# 7
Всъщност това пиле прави съпруга ми  Wink (май единственото което той готви ) Не е солено, тъй като по време на печенето изощбо не поема сол. Винаги прави с морска сол .
Виж целия пост
# 8
Аз правих пълнено с гъби и топено сирене. Стана много вкусно.
Напълних го с нарязаните на едро гъби и на две три нарязано топено сирене, заших го като кумчо Вълчо, намазах го с черен пипер, сол и олио и в торбичката.
Виж целия пост
# 9
Аз правя плънка от праз лук,гъби,ориз и соев сос,задушавам малко и пълня пилето.После го пека в гювеч,като отдолу нареждам листа кисело зеле,слагам пилето/намазано с масло,черен и червен пипер,сол,сипвам малко зелев сок,от останалата плънка увивам няколко сърмички със зелевите листа и нареждам около пилето,отгоре пак покривам със зелеви листа.Запечатвам капака на гювеча с тесто и го бутам във фурната.Мисля че за около 1 час е готово.
Виж целия пост
# 10
Идеята за солта е чудесна,става страхотно!
Аз го харесвам и потопено в прясно мляко,сметана и топено сирене,в йенско стъкло затворено и на слаба фурна за няколко часа  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 11
На мен с бира ми е любимото, овкусявам със сол, червен и черен слагам в тава с една кутийка бира и пека, после и соса ползвам за топене на месото.
Виж целия пост
# 12
Свекър ми прави пълнено с ориз и гъби,става много вкусно  Peace
А,моят съвет е: шпиковам пилето с 6-7 скилидки чесън,осолявам,слагам подправки,според вкуса и омазвам с горчица,става страхотно с горчицата,но да не е от тази на топчетата.
Виж целия пост
# 13
Погледнете и тук, има интересни рецепти с пилешко. Днес сготвих "Пиле с ориз по мексикански", доста вкусно стана. Heart Eyes

http://www.polocommerce.com/rec.html
Виж целия пост
# 14
Печено пиле правя по следните начини:
- с течна сметана и мащерка /на стръкове, които после изхвърлам/ в йенски съд
-намазано с горчица
-обилно намазано с лимонов сок, малко сол, пипери - става невероятно.
А по принцип, когато пека месо /независимо какво/, мажа с лимон и горчица и оставям до постои няколко часа. Става много по-крехко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия