Бананов чипс

  • 4 035
  • 5
Майчета,

искам да питам някоя знае ли как се прави бананов чипс.

Четох една рецепта тази седмица в Журнал за жената, но защо ми се струва че няма да се получи.

А ако някоя си е купила списанието, ще съм благодарна ако напише и как беше всъщност точната рецепта, защото аз само го прегледах, не я записах и ми убягва сега.
 Simple Smile


Виж целия пост
# 1
О , и аз искам тази рецепта , бързооооооооо   chef
Виж целия пост
# 2
Много калоричен става тоя чипс. Банана гълта толкова много мазнина че му се сгажда на човек. А и пърженото е винаги вредно.
Аз бих си направила само ако имах дехидратор, т.е бих изсушила парченцата банани и така щях да получа един здравословен продукт!
Но за мое съжаление нямам такава машина.  Cry Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 3
По-твърди банани се нарязват на много тънки кръгчета /иначе няма да изсъхнат добре/. Резенчетата се нареждат на единичен слой в тава и се пекат при 220 градуса в продължение на 10 минути, докато придобият златист цвят. Охлаждат се на проветриво място. Така приготвения чипс може да се съхранява до 2 седмици в херметически затворена кутия.
Рецептата я намерих в една книга. Аз бих сложила парченцата върху хартия за печене, за да не залепнат върху тавичката.
Ок, така съм съгласна! Ще го опитам на всяка цена! Благодаря ти за рецептата!
Виж целия пост
# 4
Ох, да ви се оплача, че си купихме бананов чипс от Метро да го опитаме и е меко казано отврат  Sick, но пък леля ми прави преди време сладко от банани и беше превъзходно  Hug
Виж целия пост
# 5
А би ли написала сладкото от банани ,ако знаеш как се прави разбира се  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия