Женско име с Д производно на Димитър

  • 8 434
  • 83
Здравейте мами и бъдещи мами,
Помагайте моля ви. Ще имаме момиченце, много ми се иска да носи името на баща ми, но не мога да измисля хубаво женско име, което да е производно на Димитър. По принцип не ми се иска да взимам само първата буква. Ще съм ви благодарна за всякакви идеи.
Виж целия пост
# 1
Здравейте мами и бъдещи мами,
Помагайте моля ви. Ще имаме момиченце, много ми се иска да носи името на баща ми, но не мога да измисля хубаво женско име, което да е производно на Димитър. По принцип не ми се иска да взимам само първата буква. Ще съм ви благодарна за всякакви идеи.
Ами, най-близкото до Димитър е Димитрия, разбира се...  Laughing А за Димана мислила ли си?
Виж целия пост
# 2
Най много ми прилича Деметра,но е гръцко...иначе  Дея, Диана, Дара, Димана, Далия, Дана...
Виж целия пост
# 3
Димана и според мен е хубаво, даже и да не е съвсем производно на Димитър.
Виж целия пост
# 4
Най много ми прилича Деметра,но е гръцко...иначе  Дея, Диана, Дара, Димана, Далия, Дана...


Изпреварила ме е PeaceДеметра е най-близо Hug
Виж целия пост
# 5
Честито!Най-близкото е Димитрина/Димитринка/,но има и други с Д.....
Виж целия пост
# 6
Дима
Виж целия пост
# 7
Димитра как ти се струва? Димана също е много хубаво.
Виж целия пост
# 8
не е най близко до Димитър, но пък Деница на мен ми харесва, Дина малко руско ми звучи обаче
Виж целия пост
# 9
Дима и Деметра ме кефят
Виж целия пост
# 10
Димана ми се струва най - близко и най - много ми харесва!  Peace
Виж целия пост
# 11
аз на името на свекито димка, мислех голямата дъщеря да я кръстя димана. обаче мъжът ми не го хареса това име, и аз не настоявах много. но въпреки това, димана все още си ми харесва.
а свекървата пак бе уважена. след 9м зълвата роди момиченце и го кръсти димана.
Виж целия пост
# 12
Димитра е прякото производно.
Виж целия пост
# 13
Деметра/ Диметра, Димана Hug
Виж целия пост
# 14
Моят син се казва Димитър,но мислех ако е момиче да се казва Донна.Прочетох някъде че е италианско и е символ на женственост,а пък Дона (с едно н ) буквално означавало жена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия