Болки в краката при бременност?

  • 23 436
  • 12
От два дни ме болят краката, още когато се събудя, около коленете и към прасците започва една болка, все едно съм клякала или тичала ( мускулна треска).
Веднага посетих водещия ми ЖК доктор, но нищо конкретно не ми каза ( пълна незаинтересованост).
Въпроса ми е, мислите ли че са нормални тези болки и имал ли е някой подобни такива. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Буболина ,тези болки,както и изтръпването на краката,се дължат на притискането на съдове и нерви в малкия таз (обикновено в последния триместър).Така долните крайници не се оросяват добре,а следствията са болките,бодежите,изтръпването.Можеш да се облекчаваш като лежиш,може и с леко повдигнати крака,а най-много ще помогнат масажите (така циркулацията на кръвта ще се засили).
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря  bouquet, много съм изплашена, никога преди това не съм имала такива болки Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Ако получаваш крампи може и да е липса на магнезий. newsm78На този етап на бременността можеш спокойно да пиеш,даже е препоръчително,за да нямаш контракции.
Виж целия пост
# 4
Това е напълно нормално.И мен ме боляха по същия начин и даже сутрин ми се схващаше мускула на прасеца.Почивай си повече и си дръж краката на високо.
Виж целия пост
# 5
Мен пък направо ми се беше схванал единия крак, при нарастването си тазът беше затиснал някакъв нерв, така си бях докрая... Прави са момичетата, полягвай си, качи краката на по-високо, опитай се като легнеш да си повъртиш да си намериш най-удобната поза, за да не те болят краката и така почивай.
Виж целия пост
# 6
Аз също имах проблеми с десния крак, и някаква вътрешна жила... едвам ходех. Та са бормални тези болки.
Виж целия пост
# 7
И мен ме боляха краката. Повече почивка - това е решението.
Виж целия пост
# 8
Много ме боляха краката и мен. Наблюдаващият ме гинеколог ме успокояваше, че е нормално - поради причините, които е посочила reflex. Единственият съвет, който ми даде е да си слагам възглавница под краката.

Когато лягах да спя, слагах възглавница между колената си, а когато работех  (на компютър) под бюрото си имах една такава дървена стойка за стъпалата, която беше под наклон. По-добре ми беше с нея, от колкото без нея.

И мъжът ми, всяка вечер горкият, ми разтриваше ходилата. А също си спомням, че често притичвах до банята да ги обливам с вода.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви момичета, много ме успокоихте!!!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 10
оххх ако знаеш мен как ме болят краката,дори има дни в които не мога и да варвя,но ще стискаме зъби няма как!иначе аз за облекчение карам да ми ги масажират
Виж целия пост
# 11
ако си в по напреднала бременност е нормално,но намери си лекар на който можеш да се довериш.това са сериозни неща и всеки лекар трябва да обръща достатъчно внимание на бременната!!!
Виж целия пост
# 12
Адкси ме болят краката, определено болките се появиха в последният триместър, не ги смятам за обеспокоителни, рефлекс добре е обеснила на какво се дължат Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия