Премия за кърмене

  • 1 825
  • 32
Здравейте мамчета,искам да споделя с вас какво ми се случи днес,защото без този форум едва ли щях да кърмя.
 Обажда ми се сутринта много любезна лелка от Здравната каса(тук не е здравна каса,но пиша така за да се резберем за какво иде реч) и започва да ме разпитва как съм аз,как е бебо, дали всичко е наред.По едно време лелката ме пита дали съм го кърмила 2 месеца,казах и че все още се кърмим с пълна пара и нямам намерение скоро да спирам.Лелката въодушевена от моя отговор започна дами обяснява,че ми се полагат 150 евро премия заради това,че съм кърмила бебо 2 месеца и да им занеса атест от доктор.Невярваща се обадих на педито и тя,ми да аз съм ти го написала ела само да го вземеш. Аз останах #Shocked ,значи получаваш пари заради това,че даваш най-доброто на детето си.
 Е това е от мен,исках просто да споделя и да благодаря на Бу и всички останали за информацията която има в този форум   bouquet   bouquet   bouquet вярвам,че не сте помогнали само на мен.
Виж целия пост
# 1
Хайде сега да почерпиш - може и виртуално cheers
Кога ще ги стигнем европейците... smile3516 smile3511 smile3514
Майтапа настрана - страхотно е,че насърчават по всякакъв начин кърменето. И предвид колко пари им спестява на здравните каси, е още по-похвално, че връщат някаква част от тях за родителите като още един бонус на кърменето Hug
Виж целия пост
# 2
ей, няма ли някой да ми даде някой лев заради това, че кърмя една година?! А?  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Това е много хубава инициатива за насърчаване на кърменето.
Лисана
...казах и че все още се кърмим с пълна пара и нямам намерение скоро да спирам.
newsm10
Виж целия пост
# 4
Зъхи, освен да изтичаш до Бенелюкса, не виждам как, мила! Айде, скачай в маратонките и ....

А ако трябва да съм малко по-сериозна - не ме е яд, че тук не дават пари, а че те гледат като извънземно като кажеш, че още кърмиш! Освен да пробваме пред Здравната каса да ни броят за луди и по тая линия да ни отпускат по някой лев, какво ще кажете  newsm78
Виж целия пост
# 5
ей, няма ли някой да ми даде някой лев заради това, че кърмя една година?! А?  Mr. Green
Нахална кърмачка, бре  Mr. Green
Я аз да направя едни багалски сметки - кърмя 22 месеца, по 150 евра за два месеца, това прави ... изкарвам го 1650 евра. Мале леле, къде са тия от ЗК да си ги търся. Money
Виж целия пост
# 6
а че те гледат като извънземно като кажеш, че още кърмиш!   newsm78
а мен ме питат дали и двете ги кърмя още Laughing
Нашата ЗК определено няма да въведе премия за кърмене, че ще фалира съвсем пък и това са много пари момичета за какво ще ги харчите Joy
Виж целия пост
# 7
...егати ...просто нямам думи  Twisted Evil ...ша ги стигнем друг път....това е страхотно поощрение Peace ..браво ....  bouquet
Виж целия пост
# 8
Искам и аз....
То, както е тръгнало - за второ дете ще ми намалят кредита, за трето хептен ще ми го опростят Whistling, за кърменето заплата ще взимам, още малко и ще стана професионална майка - ми то и т'ва си е кариера, к'во... Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Хайде сега да почерпиш - може и виртуално cheers


..............................................................................................................
Разбира се,че ще почерпя  Flutter моля поръчвайте за моя сметка  Hug
Виж целия пост
# 10
belinda относно кариерата да ти споделя нещо,съпругът ми от Босна и има някакви далечни  роднини в Люксембург.Та отиваме за първи път на гости и какво да видя,хората имат 4 деца и жената бременна   Crazy от дума на дума аз я подхващам по въпроса с децата,все пак не са ли молко множко.А тя ми вика,ми за какво да работя като получавам майчинство по 4 години плюс ми се води трудов стаж,защото техния закон гласял,че гледането на дете също е работа.Мъжът и работи в банка и 10 години се трепе за кариера и получава само 200 евро повече от нея а тя никога не е работила.И така въпросната женица след някоя и друга година ще получи пенсия за това,че си е гледала децата и ще се радва на спокойни старини..........
Виж целия пост
# 11
......че даваш най-доброто на детето си....
Лисанке, честито за признанието което си получила и дано още дълго да помагаш така на детенцето си.
Виж целия пост
# 12
Браво Лисанке,............кога ли и ние ще ги стигнем европейците newsm78
Виж целия пост
# 13
... не ме е яд, че тук не дават пари, а че те гледат като извънземно като кажеш, че още кърмиш! Освен да пробваме пред Здравната каса да ни броят за луди и по тая линия да ни отпускат по някой лев, какво ще кажете  newsm78
Peace
Виж целия пост
# 14
belinda относно кариерата да ти споделя нещо,съпругът ми от Босна и има някакви далечни  роднини в Люксембург.Та отиваме за първи път на гости и какво да видя,хората имат 4 деца и жената бременна   Crazy от дума на дума аз я подхващам по въпроса с децата,все пак не са ли молко множко.А тя ми вика,ми за какво да работя като получавам майчинство по 4 години плюс ми се води трудов стаж,защото техния закон гласял,че гледането на дете също е работа.Мъжът и работи в банка и 10 години се трепе за кариера и получава само 200 евро повече от нея а тя никога не е работила.И така въпросната женица след някоя и друга година ще получи пенсия за това,че си е гледала децата и ще се радва на спокойни старини..........

Знаех си, че не трябваше да плащам такси в университета  Naughty
Да бях почнала да раждам още от тогава... сега щях да съм професионална майка...тюххх ooooh!

Лисанке, със здраве да си ги харчиш  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия