Клостил и забременяване

  • 3 243
  • 6
Момичета, на знаещите може да им прозвучи смешен въпроса ми, но ако не питам няма как да разбера.
Доста от вас приемат Клостилбегит или друг медикамент за стимулиране на овулацията и като чета още от първият месец някои момичета имат доста фоликули. Без да съм влизала в подробно питане моят доктор каза, че клостила се приема няколко мецеса. Какво точно е имал предвид?:
Дали през това време не се правят опити?
Може ли да се правят опити? или
Се приема няколко месеца за добър резултат.

Конкретно: Може ли още след първото приемане да се забременее?
Любопитна съм защото май-натам вървя и аз, ама усещам как понякога доктора едва ме изтърпява за многото ми въпроси и предпочитам да се информирам и странично.

Благодаря ви
Виж целия пост
# 1
Внимавай!!!
Стимулациите в живота на една жена по принцип са ограничени!!! В смисъл не може до безкрай да правиш стимулации.
Преди да предприемеш тази стъпка, трябва да си направила преглед за проходимостта на тръбите, защото ако са запушени смисъла от стимулацията е никакъв.
При стимулация, трябва цикъла да бъде проследен от лекар задължително, за да се провери как точно реагираш на съответния медикамент.

А иначе, да щом правиш стимулация бебеправенето е задължително иначе що ще я правиш Wink Simple Smile
ДА можеш да забременееш след първа стимулация!!!

УСПЕХ!
Виж целия пост
# 2
Клостилът се приема три месеца, прави се почивка и после може да се приема още най-много три месеца. И това е. Защото се форсират яйчниците и дълъг прием може да доведе до преждевременното им остаряване.
Задължително се правят опити, докато приемаш клостил, иначе защо да го пиеш Simple Smile
Клостилът не е превантивно лекарство, то стимулира овулацията, т.е. не ти действа с натрупване, а в момента.
Задължително се приема под лекарски контрол.
А дали ще забременееш още с първия прием е божа работа. Дано!
Виж целия пост
# 3
Момичетата вече са обяснили, че не е шега работа това. Първо наистина си направи всички изследвания-тръбите как са, хормони, анти-тела. Спермограма ако нямате такава... Изобщо ако е читав лекарят ти няма да започне стимулация ако не са изяснени нещата.  Аз изгубих много време, докато се разбере точно какъв ми е проблема,но след лечение и след наистина пълни изследвания забременях по този начин. Стана от първи път след като хормоните ми бяха вече ОК. Иначе имам и предишни опити, но все "нещо куцаше". Затова според мен няма смисъл ако имаш някакви проблеми. Първо лекувай и тогава...и без това иначе няма много смисъл...
  Ами пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш с добра новина!
Виж целия пост
# 4
Прочети това
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета за бързите отговори а също и за съветите.

Благодарение на информацията която чета тук имам нужната ориентация какво и кога да се прави. Радвам се, че попаднах на лекар, който отговаря на очакванията ми за това как трябва да се действа. Аз вярвах досега на тестове и БТ, но той не им обръща особено внимание - за него те са само "косвени" знаци и от тях не може да се съди дали наистина е имало овулация. Е, този месец за първи път съм на ФМ и точно така и стана - хубава двуфазна графика но проблем с нарастването на фоликулите.
Да, разбира се, той също потвърди, че клостила се прилага задължително след тест за проходимост на тръбите. И по всяка вероятност ще ми предстои в началото на следващия месец. А след като някои от вас са успявали още първият месец - не губя надежда и за мен.
Иначе хормони, спермограма - добри.
Виж целия пост
# 6
Радвам се, че попаднах на лекар, който отговаря на очакванията ми за това как трябва да се действа.

Стефани, това оня същия лекар ли е, дето преди 1 седмица те "стимулираше" с Прегнил?!
ако да - естествено, че ще имаш проблеми с нарастването на фоликулите, след като ти тресна инжекция Прегнил на 10-ти ден от цикъла! върни се в онази тема и ми прочети постинга от тогава - аз ти го предрекох това нещо...

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия