сборните групи през лятото

  • 1 101
  • 17
Момичета, вчера нашата директорка ми каза, че лятото ще почиват два месеца и нашата ясла няма да работи. Трябвало да си помисля дали да запиша детето в сборна група в друга градина.
Другото което ми спомена, че от 01.09 Дамяна ще бъде прехвърлена от яслата в градината (при други госпожи ). И понеже детето ми не било от адаптивните деца можело да преживее доста голям стрес в рамките на три месеца да смени няколко различни педагози и градини. Е аз вече започнах да се чудя какво да правя? Дали да рискувам да я запиша в такава група или да я задържа два месеца в къщи? newsm78
Виж целия пост
# 1
Ако имаш възможност наистина е по-добре да си остане в къщи. Щом трудно се адаптира няма да й се отрази добре честата смяна на средата.Моята снаха мин. година остави малкия в къщи поради същата причина.Успех
Виж целия пост
# 2
Аз не мисля да ги пускам лятото моите. И при нас групите са сборни, а Дани също от Септември тръгва на градина и ми се струва излишно през 2 месеца да сменя учителки.
Виж целия пост
# 3
Миналото лято и Таня си остана вкъщи, т.е. не точно вкъщи, ами не я записах на сборна група. При едната баба, на почвки, при другата баба...от толкова много пътуване детето доста се поизнерви.
Тази година със сигурност ще търся вариант за сборна група.
Виж целия пост
# 4
Аз никога не съм пускала моята дъщеря в сборните групи през лятото - първо, защото сменят не само госпожите, но и обстановката (в дежурната градина), а и децата, с които е свикнала, може да не са там. Това омешване на деца от различни градини обикновено води и до по-голяма заболеваемост, а през лятото не са рядкост чревните вируси.
Ако имаш възможност - задръж я вкъщи, и без това на есен ще се наложи да премине през това изпитание в новата група в градината.
Виж целия пост
# 5
Не виждам нищо лошо в сборната група. И при различни лелки да е, какво от това? В нашата ясла всеки ден излиза от групата различна леля да посреща детето ми и то въобще не я поглежда. Аз не мисля, че те се привързват толкова към лелите. Разбира се, добре би било всички лели да са готини, но пък никоя не вярвам да се държи зле с децата.
2 месеца са доста голям период за търсене на алтернатива - ясла или един дявол знае къде.
Виж целия пост
# 6
А всъщност кога се обявяват дежурните ясли/градини за през лятото?
Виж целия пост
# 7
След като детето ти е чувствително, ако имаш възможност да я задържиш два месеца в къщи, по-добре го направи. Моята дъщеря от съвсем малка е била все по ясли и градини и не сме имали никакви проблеми. Но и четирите години тя трудно преживяваше точно "сборните" групи. Имало е случай, когато сборната група беше в нейната група, с нейните госпожи и пак не беше ентусиазирана в този момент да ходи. Аз лично си го обяснявах, че дори и тя да се чувства добре, със сигурност има други деца, които не се чувстват добре и настроението се предава по някакъв начин. Иначе, ако детето не е прекалено чувствително, аз лично не съм против сборните групи, защото така се научават да се адаптират към различни среда, ситуации и хора.
Виж целия пост
# 8
След като детето ти е чувствително, ако имаш възможност да я задържиш два месеца в къщи, по-добре го направи. ... защото така се научават да се адаптират към различни среда, ситуации и хора.
В сборните групи и децата са на различна възраст и малките от ДЯ,попадайки при по-големи се стресират по-лесно.Особено ако още не могат да ползват тоалетна,а ползват гърне.Другото,което е ,че почти всички госпожи са заместници и не познават децата.Ако имаш алтернатива по-добре е детето ти да тръгне в групата си септември при неговите госпожи .Лятото не е подходящия сезон да се научи да се адаптира към различна среда,ситуации и хора.Случва се за една седмица да попадне при няколко човека.А групите се сливат постоянно,тъй като бройката на децата се променя много бързо.
Виж целия пост
# 9
Ох, благодаря ви.  love001 Вече съм сигурна, че ще я оставя в къщи. Незнам как ще се справя (нали чакаме и бебе) но ще се мобилизирам някак си.

Само немога да си обясня защо трябва да почиват детските градини цяло лято. Та нали родителите работят, защо става това разминаване.
Виж целия пост
# 10
Най-добре лятото вкъщи и наесен с песен.
Дияна при прехода от яслата в градината смени само учителките и пак имаше малко стрес и адаптация. Но после всичко си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 11
Само немога да си обясня защо трябва да почиват детските градини цяло лято. Та нали родителите работят, защо става това разминаване.
Защото трябва да ни е гадно.
Кога са се съобразявали с майките? Яслата и градината работи до 19 ч., но в 17 ч. моето дете остава само в групата, защото някой взима децата, а лелите са недоволни, че трябва да стоят до края на работното си време. А нали трябва да се работи? Ако направят детската градина и яслата, както е училището например - децата трябва да са там от 8:30 до 17:30 задължително, защото имат такъв и такъв час, няма да има вечно разтревожени родители, че детето им стои само в яслата. А и като тръгнеш да си търсиш работа, тук не мога, там не мога..., защото работното време е до 18 ч. Ами така е навсякъде.
А то... бабички се точат още от 15:30 да взимат внучетата и доволни го пребират в къщи, след като се е наспало в яслата.
Второ - за болестите в детските заведения. Пак никой не мисли за родителите, защото ако мислеха - нямаше да ги разболяват. Цял ден стои с гол кръст, спи отвито с някаква тяхна нощница, приличаща на тези от родилно отделение. Разбира се, никой няма да гледа детето така, както майка му, но се налага да ходи и майката на работа. Ако направят така, че да се плаща на лелите "на дете", едва ли ще се отнасят толкова лекомислено с децата ни. Ето, например, има ли детето присъствие в яслата, дават на лелята пари за него, няма ли такова - й режат от заплатата. Всъщност заплатата й си върви, но като има едно дете повече, й се плаща повече... нещо като % към заплатата й. А те сега въобще не са заинтригувани от това болно ли е, здраво ли е детето.
Виж целия пост
# 12
Второ - за болестите в детските заведения. Пак никой не мисли за родителите, защото ако мислеха - нямаше да ги разболяват. Цял ден стои с гол кръст, спи отвито с някаква тяхна нощница, приличаща на тези от родилно отделение. Разбира се, никой няма да гледа детето така, както майка му, но се налага да ходи и майката на работа. Ако направят така, че да се плаща на лелите "на дете", едва ли ще се отнасят толкова лекомислено с децата ни. Ето, например, има ли детето присъствие в яслата, дават на лелята пари за него, няма ли такова - й режат от заплатата. Всъщност заплатата й си върви, но като има едно дете повече, й се плаща повече... нещо като % към заплатата й. А те сега въобще не са заинтригувани от това болно ли е, здраво ли е детето.

Ню, супер идея!  Mr. Green

Айде да те вкараме в парламента!  Grinning
Виж целия пост
# 13


Само немога да си обясня защо трябва да почиват детските градини цяло лято. Та нали родителите работят, защо става това разминаване.
Отговора е много прост.Първо броя на децата рязко спада защото много от тях отиват на почивка,при баби и т.н.Второ персонала /титулярите имам предвид/ излизат в отпуск и много от родителите предпочитат децата им да не са при заместници.Още се сливат групи и настава едно прехвърляне от група в група и разбира се някои от дечицата не могат да свикнат с това.През този период и общините дават нареждане за затваряне на ДГ ,за което работещите там нямат никаква вина.А това,че персонала не го интересува дали децата са болни просто не е вярно.Когато работиш със здрави деца и формираш групата си е много по-лесно отколкото през ден през два да идва детенце отсъствало много,отвикнало от режима в ДГ.Ако сте го видели с голо кръстче защо не сте говорили с персонала за да следят детенцето и да не допускат такова нещо.Не се притеснявайте да правите основателни забележки и резултат ще има.Е,имайте предвид,че вирусите понякога не могат да се избегнат и дори възрастните боледуват.
Виж целия пост
# 14
 В градината на дъщеря ни сборните групи са само от деца на една възраст, тъй като градината е голяма. Така че има сборни групи от деца от яслата, от деца 1-ва група и т.н., така че поне не им се налага да се адаптират към по-големи, но иначе госпожите са други.
Мака ходи миналото лято в сборна група и сега зимата около коледа, и нямаше никакви проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия