Хубави местенца около София

  • 132 556
  • 90
Бихте ли споделили интересни места или местности около София. Все по-трудно ми става през почивните дни да се "удържам" в града. Местата, на които ходим ние, са:

1. Германския манастир и хубавата поляна над него
2. Боянските ливади /много подходящо за барбекю/
3. Менерезерват "Дендрариум" под Златните мостове
4. От Златните мостове нагоре до една голяма поляна със сладкарничка и ресторантче
4. С лифта до Алеко и надолу пеша
5. Камбаните
6. Мальовица

Много ще съм благодарна, ако дадете и други идеи Grinning.
Виж целия пост
# 1
Ние последно време ходим на пикник на едно място между Бистрица и Железница. От дясно на пътя е, в брезова горичка - има дървени маси и пейки и две изкуствени езерца. А зимата е идеално и за пързалка.
Също ходим и на Панчарево за риба и на Камбаните.

Много хубава темичка Лекси  bouquet
Виж целия пост
# 2
Банкя
Виж целия пост
# 3
И ние ходим към Железница, там преди да израстне тревата е хубаво на всяка ливада. Преди няколко години делихме мястото с два щъркела, беше много забавно да ги наблюдаваме как крачат наоколо. Беше близо до една рекичка, но по-точни координати нямам  Grinning .
Друго хубаво място е Кремиковския манастир - интересен е за разглеждане, а по пътя има и приятни места за пикиник.
Виж целия пост
# 4
През лятото - с лифта до Алеко и след това разходка по платото с пикник. Относително равно е и е подходящо за деца.
Бонсови поляни - има параклис  и капанче за хапване.
Драгалевския манастир.

Покрай темата се разрових за манастири около София и попаднах на два, за които не знаех: Кокалянски и Клисурски. Ето линк http://www.bulgarianmonastery.com/bg/sofia_monasteries.html

Ще мисля още.
Виж целия пост
# 5
Панчарево, Искърското дефиле,Поречието на р. Ерма.
Виж целия пост
# 6
А Боянският водопад какво придставлява Thinking
Виж целия пост
# 7
А Боянският водопад какво придставлява Thinking
Боянския водопад е много красив, но откъм Бояня е трудно достъпен, защото пътеката е преградена от военно поделение и алтернативната пътека е доста стръмна, т.е. децата трябва да са доста големи, за бебета не е подходящо,а и е доста усойно. Хубаво е на крепста Урвич, а също и на ловдйииската чешма над Кокаляне,или поне беше преди 2 години когато бях там за последно. От центъра на кокаляне се тргва нагоре, покрай бившето ТКЗС става за количка по асфалтовия път,само колелата да не са съвсем афив.
Виж целия пост
# 8
Кремиковския манастир - едно от любимите ми места за разходка  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Камбаните, че са ми през околоМръсТното...
Банкя
Панчарево
Драгалевския манастир
...
Виж целия пост
# 10
Айде и тук да похваля Клисурски манастир "Света Петка", над Банкя. Тази неделя пак се разходихме до там и прекарахме няколко страхотни и разтоварващи часа. Намира се на стария път за Брезник. Невероятен манастир! Целия е изрисуван и много красив. Има страхотни поляни за пикник отвън, а в двора на самия манастир има покрити ниши с масички за почерпка след кръщенета, а може и не специално за кръщенета. При хубаво време от манастира се вижда София, много е красиво.

Ето линк, за да го видите: http://www.bulgarianmonastery.com/bg/klisura_monastery_st_petka.html

А кремиковския манастир също ни е любимо местенце за разходки.
Виж целия пост
# 11
На Бонсови поляни е готино; обичаме също да ходим из Люлин, към Иваняне - много е красиво там. Обикаляме почти всеки уикенд около София, ама оставям мъжа ми да води и не се сещам точно къде сме ходили Embarassed
Виж целия пост
# 12
Айде и тук да похваля Клисурски манастир "Света Петка", над Банкя. Тази неделя пак се разходихме до там и прекарахме няколко страхотни и разтоварващи часа. Намира се на стария път за Брезник. Невероятен манастир! Целия е изрисуван и много красив. Има страхотни поляни за пикник отвън, а в двора на самия манастир има покрити ниши с масички за почерпка след кръщенета, а може и не специално за кръщенета. При хубаво време от манастира се вижда София, много е красиво.

Ето линк, за да го видите: http://www.bulgarianmonastery.com/bg/klisura_monastery_st_petka.html

 HugАбсолютно вярно  Peace
И ние бяхме на една от поляните в неделя!
Много хубаво изкарахме, природата е невероятна, заслужава си да се разходите до там!!! Peace
Виж целия пост
# 13
Ще следя темата с интерес.Тези дни тъкмо това обсъждахме с мъжа ми,а и това лято ще се размина с така плануванта ваканция Rolling Eyes,така 4е- единствената ми алтернатива са тези местена за отдих в района.
Виж целия пост
# 14
Ние ходим често до манастира "СВ.Мина".Много е хубаво,но през почивните дни е по-приятно,защото не е претъпкано.Има полянка с масички и пейки,люлки за децата. family 1swing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия