Захранване и рефлукс

  • 2 267
  • 9
Бебето на моя приятелка е с доста силен рефлукс. Това не я притеснява особено тъй като той надава повече от добре  Wink. Сега е на 4 месеца и все още е само и единствено на кърма. Тя смата да започне със захранването на 5,5 - 6 месеца. Въпросите са как ще се отрази захранването на рефлукса или по-сокор как ще се отрази рефлукса на захранването; и дали няма да го възпрепятства или поне затрудни; ще го усили ли или напротив; дали трябва да подходи по някакъв по-специален начин към въвеждането на храните.
Това са въпросите на прима виста, по-късно може би ще се сетим и за други.  Sunglasses
Виж целия пост
# 1
По принцип захранването действа много положително при рефлукс. Всички лекари препоръчват при рефлукс да се захрани с твърди храни колкото може по-рано, защото когато бебета приемат предимно течности повръщат по-лесно и по-често, а при твърди храни може рефлуксът и съвсем да отшуми.
Моето бебе беше със силен рефлукс като мъничко. Бяхме само на кърма до 5мес. След това захраних и като с магическа пръчица повръщането спря. От тогава не сме имали проблеми. Разбира се има и случаи, в които дори при твърди храни децата продължават да повръщат, но в повечето случаи нещата се оправят.
Добре е да избягва киселинните храни - плодови сокове, защото те така или иначе дразнят стомахчето. Аз давах плодови пюрета (н сок).
Виж целия пост
# 2
А дали е рефлукс или просто си преяжда редовно, щом наддава повече от добре  Thinking Иначе, както ти е писала Нели, благотворно се отразява твърдата храна, даже бебета на изкуствено хранене имат специални антирефлуксни млека - по-гъсти/сгъстяващи се в стомахчето. Само в някои случаи се налага лечение - ако има симптоми и от дихателната система, детето не наддава добре и т.н.
Виж целия пост
# 3
А дали е рефлукс или просто си преяжда редовно, щом наддава повече от добре  Thinking

Ами мисля, че е рефлукс   Thinking - поне според описанията, които съм чела, а и според педиатърката на бебето
Виж целия пост
# 4
Да, те си знаят най-добре, а още по-добре - детски гастроентеролог  Peace
Виж целия пост
# 5
Виж мила има много предишни теми за рефлукса и повръщането при бебетата на кърма. И при нас беше така ядеше си нормално и веднага след ядене повръщаше на фонтан. Rolling Eyes   също така си и наддаваще нормално. Сменихме млякото , но пак си продължаваше , докато невключихме твърда храна в менюто и започна да разрежда фонтаните и така докато съвсем спря. Hug Но пак е добре да си се консултират с лекар  мисля че има сега такива млека за бебета с рефлукс . Peace
Виж целия пост
# 6
Скорпионка, чети внимателно. Аз не питам за рефлукса, а за това как му се отразяват твърдите храни
Виж целия пост
# 7
Мила,аз знам,че при рефлукс се нормализират нещата след захранване.Но разбира се,всеки организъм е различен. Hug
Виж целия пост
# 8
Хайде аз пак да се оплача по болната ми тема Cry. Аз също бях пускала подобна тема, моята беше по-точно,  дали да захраня по-рано, защото моето дете не наддаваше. Захраних на 4 месеца и 20 дни с голямата надежда повръщането най-накрая да спре. Но не би  Close Имам чувството, че скоро няма да спре това чудо. Започнах с каша, много гъста, после въведох зеленчуково пюре, после плодово и всичко го приготвям в къщи много гъсто. Опитах да давам твърдата храна преди кърмене, след кърмене, ами не спира гадното повръщане. Твърда храна също повръща. Но поне вече детето наддава идеално. Сега опитвам с хомеопатия да се справим с проблема, но засега няма голям ефект.
Виж целия пост
# 9
росица, търпение, ще го преодолеете, ние вече започнахме да го преодоляваме,не става от раз, но ще видиш, че твърдите храни ще помогнат. ПАк внимателно подбирай храните, да не дразнят стомаха, както пише тук вече - без сокове, само пюрета и лека-полека ще стане. Стискам палци  Praynig давай по-малки количества, по-често и не го гушкай след ядене. Поне при нас, ако го гушна след ядене, дори и твърда храна връща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия