Има ли 10-месечни кърмени бебета, които спят по цяла вечер???

  • 1 050
  • 19
Здравейте момичета,

Да ви кажа първо, че моята щерка е на почти 10 месеца. Храни се предимно с кърма само с едно заместено хранене. В началото спеше по цяла нощ, но от около месец и половина ми се буди по 2 до 4 пъти на вечер. Давам й само залъгалка и заспива пак, но около 5,30-6,00 часа вече ми се струва, че се събужда от глад и давам цица.
Така, въпросът ми е възможно ли е на едно толкова голямо бебе да му стига вечерната порция кърма до сутринта? Забравих да кажа, че от две седмици се кърмим последно към 20 часа и след това заспива.
 Embarassed Дали не си държа детето гладно цяла вечер????????
Виж целия пост
# 1
На 10 месеца едно дете трудно би стояло гладно, най-малкото ще събуди комшиите  Grinning

Това с буденето най-вероятно се дължи на зъбите. При нас така се получи, както си спяхме почти по цяла нощ и изведнъж - хоп 3-4 будения нощем. Не съм се чудила дали и стига кърмата, защото не ми е и минавало през ума да я дундуркам цяла нощ. Просто давах гърдата и я оставях да се нахрани/успокои, в зависимост от нуждите и.

А 5:30-6:00 си е направо сутрин, поне според мен и е съвсем нормално детето да е гладно тогава. Това разбира се не означава, че непременно трябва да въведеш твърда храна за вечеря за да я засища. Просто си я кърми тогава.
Виж целия пост
# 2
Тъкмо бях вдигнала ръце от моята - будеше се по 5-6 пъти н нощ и все висеше не цица, но от 4-5 нощи се събужда към 6 часа , разбира се гладна! Но вече ни поникна шестия зъб, който  ни тормозеше! Joy
Не съм се замисляла дали й стига , не ми се става нощем и като се размрънка й давам цица- да си суче - понякога яде интензивно, понякога само се успокоява и заспива веднага!
Виж целия пост
# 3
Има,има. WinkКъм годинката се събуждаше да суче вечер,но беше в период от около 10 дни.Иначе от втория месец спи по цяла нощ.Сега яде за последно към 19 часа и после само суче,сигурно и стига,щом не ме търси през нощта.
Виж целия пост
# 4
моята беба все още мрънка достатъчно често нощем
Виж целия пост
# 5
Ние също сме на 10 месеца и се кърмим вечер!Обаче се буди нощем или по-точно между 4 и 6 часа.Следващото и хранене обикновено е към 10 часа.Имаше една нощ,в която спа до 6 и аз бях супер щастлива.Иначе според татито държа детето гладно.
Виж целия пост
# 6
И моето 10 месечно бебе се буди редовно нощем. Всеки път й давам да суче, защото само така се успокоява. Но не отдавам буденията й на глад. Пробвах снощи да й дам доста солидна вечеря преди лягане и пак се будеше да ме търси.
А и щом твоето бебче се залъгва с биберона, не вярвам да е гладно. Прекалено са хитри вече, за да можем така да ги излъжем толкова лесно.
Виж целия пост
# 7
  Благодаря ви мили майчета за бързите отговори.
Забравих да спомена, че ние още нямаме зъбчета и венеца й изобщо не е нито надут нито побелял, така че май ще почакаме още.
Виж целия пост
# 8
И ние скоро ще станем на 10 месеца. Суче нощем, но никога не е спирал. Може би само на 2-3 месеца се будеше чак към 4-5 сутринта. Наясно съм, че зъбоникненето разваля всякакви навици и режими, затова не съм си и поставяла за цел да го отучвам. Когато е спокоен суче 1-2 пъти на нощ, когато е проблемен по 4-5 пъти. Скоро ни изби първото зъбче, така че сега се почва...
Виж целия пост
# 9
И синът ми не се буди през нощта. Последното му сучене е към 21 часа и после на сутринта към 6-7. Въпросът да не е гладен, никога не е стоял пред мен (спря да се буди като стана на 1 месец). И ние все още нямаме зъби  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
...........

Това с буденето най-вероятно се дължи на зъбите. При нас така се получи, както си спяхме почти по цяла нощ и изведнъж - хоп 3-4 будения нощем. Не съм се чудила дали и стига кърмата, защото не ми е и минавало през ума да я дундуркам цяла нощ. Просто давах гърдата и я оставях да се нахрани/успокои, в зависимост от нуждите и.
.............


Според мен също е от зъбките. Peace При нас беше така и то не всяка вечер, само когато я мъчат. Предлагала съм и винаги гърдата, без да се чудя, дори и да не е била гладна много -си засукваше, успокояваше и заспиваше. breastfeeding

  Благодаря ви мили майчета за бързите отговори.
Забравих да спомена, че ние още нямаме зъбчета и венеца й изобщо не е нито надут нито побелял, така че май ще почакаме още.

При нас венците никога не се зачервятат, побеляват или подуват. Rolling Eyes Виждам зъбчето след като избие. tooth
Виж целия пост
# 11
едно дете трудно би стояло гладно, най-малкото ще събуди комшиите  Grinning

 newsm10
Виж целия пост
# 12
И моето 10 месечно бебе се буди редовно нощем. Всеки път й давам да суче, защото само така се успокоява. Но не отдавам буденията й на глад.

 newsm10
Виж целия пост
# 13
Когато Марти беше на 10 се будеше по 15 пъти на нощ - но при него горните четири резци растяха едновременно тогава.
Но буденето намаля най-вече след като започнах да давом мляко с бисквити вечер, след като навърши година.
Виж целия пост
# 14
На 10 месеца все още ужасно го мъчеха зъбите. Започна да спи по цяла нощ едва около 1 годинка. Но започне ли да пробива ном зъб, рак си се буди на 2 часа. Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия