Защо с времето изчезват приятелите?

  • 57 745
  • 443
Защо все повече с времето изчезват добрите приятели? Преди години имах много "приятели",а сега ако ти потрябват за нещо няма никой. newsm78  Споделете вашите мнения или пък случки за изчезващите приятелства. Weary
Виж целия пост
# 1
   Е, в случай че отношението ти към приятелите е "ако ми потрябват за нещо", не се чуди, че нямаш такива. Laughing
Виж целия пост
# 2
Не е когато ми потрябват просто така се изразих,те никога ги няма. Може би защото вече сме в различни градове и това ни отдалечи.Лошото е,че вече никой не се интересува как си и самото отношение се промени. Sad
Виж целия пост
# 3
Всъщност е точно защото вече нямаш нужда от тях.

Ако човек се нуждае от нещо/някого (във връзките с други хора ест. това е двустранно) го поддържа, подхранва, обгрижва ежедневно. Като не го поливаш, то съвсем естествено си отмира и дори не ти липсва особено, сещаш се за него само когато не ти се работи и се чудиш каква тема да пуснеш във форума.
Виж целия пост
# 4
Или по-точно те нямат нужда от мен.И не е лесно да се опитваш да поддържаш приятелството сам и то от разстояние. Пуснах темата точно защото ми липсват те и времето прекарано с тях,а не защото се чудя каква тема да пусна. И за твое сведение аз работя,а в почивката си може би искам да обсъдя тази тема за приятелите.Та нали всички имат такива. smile3503
Виж целия пост
# 5
Нормално развитие на отношенията, нарастването на отговорностите неминуемо отнемат от времето за приятелите, а като животът ги разпрати по целия свят влияе и разстоянието + необходимостта от общуване се задоволява с хората от обкръжението - нови приятели, колеги, семейство, съседи и т.н...
Виж целия пост
# 6
Нашите са си все тук, в същия град, но това не пречи почти да не поддържаме връзка. Опитвах се да звъня, да се интересувам, но всичко беше едностранно и се отказах. Знам, че когато майчинството ми свърши и съм отново на работа ще възстановя част от социалния си живот, но все пак ми е тегаво, че всички ме приемат за "умряла" щом имам дете.
С времето се случват тези неща, приемаш, забравяш и даваш само напред.
Виж целия пост
# 7
А при мен се получава точно обратното с годините...
Защо с времето приятелите ми се умножават?
Защо приятелствата ми стават все по-пълноценни?  Hug
Виж целия пост
# 8
Или по-точно те нямат нужда от мен.И не е лесно да се опитваш да поддържаш приятелството сам
Именно затова казах, че е двустранен процес.

А при мен се получава точно обратното с годините...
Защо с времето приятелите ми се умножават?
Защо приятелствата ми стават все по-пълноценни?  Hug
Ти си за отделна тема  hahaha
Виж целия пост
# 9
А при мен се получава точно обратното с годините...
Защо с времето приятелите ми се умножават?
Защо приятелствата ми стават все по-пълноценни?  Hug

Еми тогава можеш само да се радваш. Wink
Виж целия пост
# 10
така е всичко е двустранно както казва Параход.С времето както хората така и ние променяме много неща в живота си работа,друг град,обкражение и интереси.Някои хора те забравят,но други идват за да заместят тях.както казваше моята хореографка преди години:"Новите приятели са като Сребро,а старите  като Злато"
Деска да като започнеш работа ще си върнеш контакти отново,но вече ти си"умряла" за тях ти вече си различна и те ще те приемат такава каквато ще дойдеш,а ти как ще ги приемаш?Аз не бих ги приела честно казано.като "имаш "дете не значи че не живееш,а просто влизаш в друг етап от твоя живот свързан с по-голяма отговорност спрямо детето. това е много тъпо оправдание че като имаш дете да не ти вдигнат телефона и да те питат как си  Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
така е всичко е двустранно както казва Параход.С времето както хората така и ние променяме много неща в живота си работа,друг град,обкражение и интереси.Някои хора те забравят,но други идват за да заместят тях.както казваше моята хореографка преди години:"Новите приятели са като Сребро,а старите  като Злато"
Деска да като започнеш работа ще си върнеш контакти отново,но вече ти си"умряла" за тях ти вече си различна и те ще те приемат такава каквато ще дойдеш,а ти как ще ги приемаш?Аз не бих ги приела честно казано.като "имаш "дете не значи че не живееш,а просто влизаш в друг етап от твоя живот свързан с по-голяма отговорност спрямо детето. това е много тъпо оправдание че като имаш дете да не ти вдигнат телефона и да те питат как си  Crossing Arms
Беше ми трудно в началото, но се замислих точно над това, което написа. Същите неща ми минаха през главата преди време и си казах: "Край!". Не си заслужава да се натискам, където не съм желана. Но и  факта, че не обичам сбирки с майки по градинките, защото детето ми е най-важно, но имам и други интереси освен памперси и пюрета, доста отежнява положението. Виж, Теодор обаче, е станал малка фартуна и не спира да ме забавлява. Извор на непрестанни бели е, весело е в нас.
Виж целия пост
# 12
Цитат
Опитвах се да звъня, да се интересувам, но всичко беше едностранно и се отказах.
Отделно, че всеки път като се прибираме в родния ни град звъня на всички поред да се видим-хем аз единствена съм с малко дете и пак се старая да намеря време, но не би...
А най ме заболя когато последната ми доверена дружка взе да се прави на заета.
Миналата година когато редовно ѝ услужвах с пари (да уточня че ми ги връщаше после всички) и бягах до еконт да ѝ пращам, имаше време за мен  Crossing Arms
Въобще-писна ми само аз да съм инициаторът и само аз да греба в лодката Close
Като ще е така-по-добре без приятели  Naughty
Виж целия пост
# 13
След една възраст започват и да поумират приятелите.
С годините започваш да правиш и разлика между приятели и познати.
Смяната на град ,квартал и т.н. не е проблем ,защото намираш нови.Освен ,ако не си някакъв темерут.
Майчинството също може да те събере с нови приятели.Ако ти не искаш и не общуваш е друго.
Аз винаги съм имала един-двама много близки приятели.Имам обаче много близки познат.С тях ми върви алъш-вериша от услуги.Взаимни са и си казваме честно ,че далаверата ни крепи отношенията.И аз знам защо ми звънят и те знаят за какво им звъня.Отказа на услуга не е край на приятелството.А значи,че наистина няма възможност.
Виж целия пост
# 14
Разбира се,че в новия град имам и нови познати или може би приятели,но всякаш с тях е по-различно.Друго е връзката с хора,които познаваш от дете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия