страх от тъмното

  • 1 281
  • 10
Синът ми вече пораства, но не можем да преодолеем страха от тъмното...Някой има ли успешен опит?
Виж целия пост
# 1
При мен е същото. Нямам успешен опит. Пали лампи навсякъде и пак не иска да иде до друга стая сам. Ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
Отговарям, не защото имам опит, а защото това ми мина през погледа в един сайт, който открих тези дни и много ми хареса.
Изчетох материала, за да видя дали си струва да го постна и ми хареса идеята да се обикаля стаята на тъмно с детето...ще прочетете за какво става въпрос. Дано да съм полезна

http://www.tiabg.com/index.php?c=n&id=101&p=0
Виж целия пост
# 3
И ние го имаме този проблем, а е вече първи клас и ими се струва повече от ненормално...И до ден днешен телевизора остава пуснат вечерта до последно
Виж целия пост
# 4
Баш пък ненормално не е. Моето въображение е супер развинтено и като малка, а и до тийнейджърските си години се страхувах от тъмнината. И сега понякога се стряскам, особено ако сънувам нещо лошо...

Нощна лампа е по-добре от телевизор обаче. Едно време имаше малки лампички с копче, които се поставяха директно в контакта на стената. За мен вършеше идеална работа - нито е много светло, нито тъмница.
Виж целия пост
# 5
И ние го имаме този проблем, а е вече първи клас и ими се струва повече от ненормално...

Мен ме беше страх от тъмното допреди няколко години...
И сега дори,като се събудя от гаден сън паля нощнаталампа,ако мъжа ми го няма де,а той като си е вкъщи се чувствам по-добре!
Не мисля,че съм ненормална! Crossing Arms
Имам страхове и не мога да ги преодолея!
Виж целия пост
# 6
И ние го имаме този проблем, а е вече първи клас и ими се струва повече от ненормално...

Мен ме беше страх от тъмното допреди няколко години...
И сега дори,като се събудя от гаден сън паля нощнаталампа,ако мъжа ми го няма де,а той като си е вкъщи се чувствам по-добре!
Не мисля,че съм ненормална! Crossing Arms
Имам страхове и не мога да ги преодолея!

Не използвах " ненормално " с идеята да нарека детето си такова или пък някого другиго със същия проблем! Просто другите дечица отдавна спят сами и ми е притеснено,че не успявам да се справя със ситуацията
Виж целия пост
# 7
В стаята на Дияна съм залепила една тсм-ка лампа на батерии, която светва като се натисне. Много рядко обаче я ползва. И слава богу не се страхува.

Страха от тъмното аз го преживях доста късно. Като малка дядо ми много ме плашеше с разни караконджули, таласъми и т.н. Да му имам възпитанието. С брат ми не смеехме да излезнем от къщата. До 00 ходех на прибежки и припълзявания. Вуйчо ми се смееше, че съм свирела гумите на завоите.
Виж целия пост
# 8
...Страха от тъмното аз го преживях доста късно. Като малка дядо ми много ме плашеше с разни караконджули, таласъми и т.н. Да му имам възпитанието. С брат ми не смеехме да излезнем от къщата. До 00 ходех на прибежки и припълзявания...

До болка ми е познато всичко това!

Виж целия пост
# 9
Мене и до сега ме е страх от тъмното, малкия също. Не съм го плашила и мене не са ме плашили, може би аз прехвърлям страха си върху него, не знам, но не е хубаво това Tired.
Виж целия пост
# 10
И при мен го има този страх от тъмното още от дете.Спя си на нощна лампа и това си е.Не знам малката дали я е страх,защото откакто е родена не е спала на тъмно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия