Държавен план-прием в V клас (МГ и ПМГ)

  • 69 322
  • 259
# 180
А това изменение просто така ли се прави или трябва да се обнародва в ДВ?
Мисля, че за СМГ тези промени не следва да променят регламента.
Май все още има гимназии, които не са публикували конкретен прием (кои състезания и с какви коеф.), а само извадки от наредбата.
Виж целия пост
# 181
Това е проект. Подлежи на обсъждане до 24 януари. След това ще влезе в сила след обнародването в ДВ.
Виж целия пост
# 182
Промените, които са заложени в Наредбата, може би са свързани с информацията, която Дидева публикува преди малко повече от месец, а именно:

МОН публикува проекти на документите, свързани с приема.
Бележки, становища и предложения по проекта на заповед могат да бъдат изпращани на e-mail: m.kodjabashieva@mon.bg и m.maneva@mon.bg до 9 януари 2017 г. включително.

Проекти на документите
Виж целия пост
# 183
Според мен са по 2 причини: яснота относно задължителността на областен кръг на олимпиадата и задължаване на МГ-тата да публикуват истински регламент (не частичен цитат от наредбата) до 7 дни след обнародване на промените. С онази дата 15.09 при обнародван документ на 16.09 нямаше сила, която да накара едно МГ да си публикува регламента.
Всъщност има ли все още МГ-та които да не са дали конкретен регламент? Освен Варна, но там си бяха обявили срок 15.01, когато ще дадат повече яснота.
Виж целия пост
# 184

Всъщност има ли все още МГ-та които да не са дали конкретен регламент? Освен Варна, но там си бяха обявили срок 15.01, когато ще дадат повече яснота.

Да,има.
Виж целия пост
# 185

Всъщност има ли все още МГ-та които да не са дали конкретен регламент? Освен Варна, но там си бяха обявили срок 15.01, когато ще дадат повече яснота.

Да,има.
Според чл.75 (4) от действащата наредба до 15.01. (което според мен значи 14.01 включително) училищата трябва да са обявили методологията за класиране. Т.е. вече са в нарушение.
Аз не мога да разбера защо е това забавяне и какво печелят с тази мистерия.
Разтърсих се в нета. Открих 25 мг-та и пмг-та в България в следните градове (ще ги напиша по азбучен ред): Благоевград, Ботевград, Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Гоце Делчев, Димитровград, Добрич, Кюстендил, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Сливен, Сопот, София, Стара Загора, Хасково, Шумен, Ямбол.
Не открих сайт само на ПМГ Сопот. От сайтовете на Видин и Търново останах с впечатление, че нямат прием след 4-ти клас. От останалите 22 гимназии само 6 са обявили конкретен регламент! Това са: Ботевград, Гоце Делчев, Русе, София, Стара Загора и Ямбол.
Тъжно, но показателно!
Виж целия пост
# 186
Варна е готова:)
http://mgberon.com/%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-4-%D1%82%D0%B8-%D0%B … 0%BB%D0%B0%D1%81/
Виж целия пост
# 187
3 паралелки, браво!
Доста висок коеф. за ОМТ, София. Дали пък няма да има доста изкушили се да дойдат до София?
Виж целия пост
# 188
3 паралелки, браво!
Доста висок коеф. за ОМТ, София. Дали пък няма да има доста изкушили се да дойдат до София?

Доколкото разбрах МГ ще го проведат дистанционно във Варна.
Виж целия пост
# 189
Да нали повечето гимназии обявиха, че на място ще се провежда ОМТ.
Виж целия пост
# 190
Не само за ОМТ, но това важи и за ПМС - разбира се за гимназиите, които са предвидили едно от тези две състезания в своя прием  Peace
Виж целия пост
# 191
С тази разлика, че другите гимназии са си го записали в регламента, а МГ Варна изрично са написали ОМТ, гр. София. Естествено, че би било по-редно и по-логично да си е във Варна.
За мен е все едно, тъй като не съм от Варна, но ми направи впечатление.
Виж целия пост
# 192
Не само за ОМТ, но това важи и за ПМС - разбира се за гимназиите, които са предвидили едно от тези две състезания в своя прием  Peace
Крайно недомислено решение що се отнася до ПМС. Също като това, че областният кръг на ЕК ще е безплатен само за четвъртокласниците и само за тях е под егидата на МОН.
Аз отварям МГ - Варна.
Виж целия пост
# 193
Не знам дали е позволено да дам линк към групата във фейсбук, която е за прием в МГ Варна. Затова моля, ако правилата го забраняват, този пост да бъде изтрит.

Групата: https://www.facebook.com/groups/1249532818468171/
Виж целия пост
# 194
Регламент Пловдив
http://omg-bg.com/files/2016_17/reglament_za_priem_5_klas_2017_2018_s_tochki.pdf
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия