Обрив на крачетата. От какво?

  • 1 548
  • 7
Здравейте!
Преди няколко дни забелязах че кожата на крачетата(по-точно на пръсците от външната страна) на дъщеря ми (1г.) стана грапава. Помислих си че не я мажа достатъчно с олиото след баня, въпреки че не пропускам и затова започнах да я мажа всеки път когато й сменям помперса. Но това нещо не минава, а днес видях че са се появили и малки пъпчици и е станало като обрив който започна да се качва и нагоре към коленцата.
Не мога да си обясня какво е това не съм давала нищо по различно като храна от друг път за да е хранителна алергия. Само си спомням че на купона за рожденния и ден за първи път и обух тънак чаропогашник и май че долу горе от тогава й е това.
Утре ще ходя на лекар но моля ако някой има идея от какво може да се появи и какво да правя, пишете ми.
Виж целия пост
# 1
Задължително я заведи на лекар-да я види.Щом не сте яли нищо ново-може би не е алергия от храна,но за чорапогащника-много е възможно.Но си я заведи-да си спокойна.
Виж целия пост
# 2
Преди 2 дни моят син се сдоби със същите пъпчици, на същото място, което описваш; бяхме по същото време в болница и аз се посъветвах с една доцентка, която беше категорична, че това е алергична реакция - храна/допир до дрешка.
Заведи детенцето на лекар, да го погледне Peace
Виж целия пост
# 3
Абсолютно от чоропогащника си е .Моята Вероника прави същата реакция към всички чоропогащници и чорапи(ластика им).
Не мажи с олио,а с лосион илил оп-добре крем.
Виж целия пост
# 4
моето момиченце има по-груба кожа от външната страна на прасците откакто се е родила, стои като суха и изпръхнала.
Отаначо се тревожех, вече не. Tired
Виж целия пост
# 5
Възможно да е от чирапогащник. При мен много зависи какви нося. При някои коленете ми почервеняват, и умирам от сърбеж.

Полар Дияна има само едно петно на бедрото. В началото даже приличаше на хемангиом. Малко поизбеля, но кожата е малко груба на това място.
Виж целия пост
# 6
Малкия е с много суха кожа. Докато го мажа с Мустела- никакаъв проблем. Но преди няколко месеца ми свърши и аз имах на Бюбхен и почнах да мажа с него. Появиха се същите приличащи на изпръхване от началото и после с пъпчици образувания на бедрата отзад, на прасците от вън. После и над лактите. Педиатърката ми каза на взема Nachtkerzen na Dr. Theiss и мина за 2 дена+ Мустелата. Преди да се обадя на педито, го мажех със зехтин- но ефекта беше нулев.

Незнам дали при вече голямо дете, ако 1 година е голямо , може да се прояви сухост на кожата. Или е алергична реакция от чорапогащника.
Виж целия пост
# 7
Все още не сме ходили на лекар.
Аз реших да се обадяна лекарката преди да отида и тя ми каза да взема едно кремче. Ако от него не минел обрива до 2-3 дни щяла да ми даде направление за кожен.
Но аз като разпитах майките в градинката ми казаха че това било някакъв дерматит и много дечица го имали. Причините можело да бъдат много.
Не знам вече втори ден го използвам, но няма никакъв ефект сигурно ще ходим на кожен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия