(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче! /тема 35/

  • 81 554
  • 739
# 120
Тиквички! Да живеят тиквичките!
Пека по 10-12 наведнъж в 2 тави едновременно.
С малко сол и подправки, понякога масло, а на дъното слагам съвсем тънък слой царевичен грис или киноа, за да се обере водата, която отделят.

И на някои от нашите гнезда тиквичките взеха да се спаружват/пожълтяват откъм цвета.
Виж целия пост
# 121
Моля те, обясни по-подробно за двете тави едновременно. Че 13бр имам в момента.
Виж целия пост
# 122
Едната тава е от фурната, слагам я почти най-горе, а другата е най-голямата от останалите ми тави. Нея слагам върху решетката, на най-ниска позиция.
Моята фурна дори няма вентилатор и пак става.
Обаче в тези жеги е най-добре нощем или на външна фурна
Виж целия пост
# 123
Мерси много! Мога пък и да пална барбекюто в градината Wink
Сега гледам тиквичките ми листата сякаш леко взели да жълтеят. Това брашняна мана ли е? Само да кажа, че последните дни малко прекалих с водата, та може и от това да е. Дайте идеи?
Виж целия пост
# 124
Печи ги във фурната тиквичките, или на скара, или ги прави на огретен, кюфтета, пълнени... Аз ги обожавам във всякакъв вид
Още 2 начина да добавя - на пара, поставям ги върху всяка една манджа, която се готви : върху картофи, зрял боб, зелен, просто да има още и още годни за ядене с малко зехтин и още нещо Simple Smile
Вторият начин е моно сурова салата : цялата тиквичка набелена с белачка на дълги ленти или на някави спагетести ленти (с някакво специално ренде). Тайната е да се сложи сол и няколкп лъжици яб.оцет и да престои. После врче зехтин.
Става много странна, ММ изпадна в заблуждение, че съм съсипала крастица  Joy
И много полезна, с много пробиотици :-
Виж целия пост
# 125
Пресни картофи на тънко, обелени тиквички на дебело, копър,поръсваш с олио , разбъркваш и във фурната.
А сега на Олинеза имаше консервирано печени тиквички на скара , какви са подпавките????
Виж целия пост
# 126
Първоюлската зора

https://www.youtube.com/watch?v=XIVzETqAE4o&t=0s

В един институт 70-73 г имаше една зала П.И.Ч. Чайковски де, с пиано.. И едни корабни техници , с магнетофони от морето и последните песни от корабите и едни пловдивчани и една толбухинка с китари. След първата работна година едно нощно къпане и юлска сутрин на плажа на палатка на Иракли.
Още ли не е застроено там???

Ми пасна ни тая юлска утрин.
Що да не е българска???Почит към Слънцето!!!
Е песента ни напомни за това.
Е тогава ни даваха хипитата които протестираха срещу бащите си под мостовете на Темза и Париж, по концерти в САЩ,
А ние на плажа , край реката.

А моят вчерашен Първи юли  беше в реда със царевицата..Врабците се разчуруликаха. Зората изгря иззад  изсъхналата кайсия и пътеката на лъчите  проблесна във вадата
Небе, Слънце, Вода , Земя.Човекът и Природата. Няма по  вълнуващо усещане от лятната Зора.

За кой ли път съжалявам че нямам дори и телефон да снимам чувствата си и да ги споделя с вас. .   
Виж целия пост
# 127
 Hug мога да си го представя  Hug
особено това с дживгарите в джанката  Mr. Green

късмет на всички    Hug  от утре и докато мине  Hug
Виж целия пост
# 128
Ка разбра че дживгарите верно беа у джанката.
Все съм си мислила че почват да цвърчат като видят зората , ама се уверих че си беше тъмница  а те си се разцвърчаха преди да зърнат лъчите. Събудиха ме тия у ясена пред прозореца ми.
Още преди кафето пуснах крана да поливам .
Леле. Беше 4 без 15. Зимата че плетем чорапи , тва време.
От вчера се мъчи да вали. Излъга ме,  та не си дополях градината. А сега като се зададе един облак от към Влашко , за малко да удари град. Изви се един ветър и издуха  темния облак обратно у Влашко.Гърми и трещи некъде по влашките села.Росна дъждец , колко за мана. Не намокри земята под ясена .   

 
Виж целия пост
# 129
Да не чуе гявола.
Те го те , радара на комшийте у Влашко.
http://www.inmh.ro/images/radarg/index.radar.php
Още се върти.  И нета се забави даже.
Виж целия пост
# 130
 За първи път виждам такова чудо като снощи. Градушка, сил;ен вятър и дъжд...замина ми градинката Cry Конструкцията на краставиците е сввалена, самите те с накъани листа, доматите и те без листа, по самите домати не се виждат още пораженита, кайсията, лешника и дряна са на земята, половината астми и те... Голяма е силата на природата..в 3 часа всички бяхме  навън да се дивим на тая сила...
Виж целия пост
# 131
Град , глад не прави.
Всичко ще се оправи до 2 седмици. Като пекне слънцето поизчисти повредите , напръскай за оздравяване  на раните   и ще се възстанови , неочаквано бързо.
Виж целия пост
# 132
Краставиците могат да се сеят и сега, още не е късно... Както е написала и рорик, махане на счупени клонки, пръскане с бордолезов и най-късно 1-2 дни след бордолезовия пръскане с листен тор...
Виж целия пост
# 133
И моята градинка падна в жертва на градушката  Sad А тъкмо си бях вързала краставиците и доматите, почистих и цветята... Даже и басейнът ни загина - ледените късове му нацепиха целия надуваем ринг  Sad
Виж целия пост
# 134
Моя вдигнал конструкцията някак, каза, че май не били изкоренени...дано!! Този листен тор дали няма някакъв карантинен период, за бордолезовия разтвор знам, че е 14 дена newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия