Трябва ми помощ при ремонт на кухня

  • 3 472
  • 26
Здравейте, ще правя ремонт на кухнята и имам нужда от няколко съвета ще съм благодарна на всеки който се включи:
1. Предлагат ми в новата кухня, на остров да са разположени котлоните и мивката, мислите ли че това е удобен вариант или е по-добре да си бъдат стандартно до стената. Понякога мия по някоя чиния на ръка, когато са малко, а така няма да е удобно да има оцедник за тях, а пък от друга страна няма да пръска по стените при готвене и миене. Сещате ли се за други за и против? Има вариант и само мивката или само котлоните да са на острова.
2. Много ми харесват вратички гланц, много ли е трудно поддържането им и на какъв цвят евентуално няма да личат следи от пръсти толкова? Кой материал за вратички мислите, че е най-добре?
3. Фурната обмислям да бъде на високо над-плота, май така било по-удобно, но някъде четох, че шкафовете над нея след няколко години се раздували от влагата, така ли е наистина?
Ако се сетя още неща ще питам.
Виж целия пост
# 1
Няма ли да е неудобно фурната да е на високо? Аз когато пека нещо, често го наглеждам, то ест прозорчето и  трябва да е под нивото на очите.
Виж целия пост
# 2
... а пък от друга страна няма да пръска по стените при готвене и миене.

А като не пръска по стената (гърба на кухнята) къде според теб отиват пръските? Не излитат в небето, а падат на пода - мазни капки олио по пода ми харесват по-малко, отколкото по гърба.
Виж целия пост
# 3
На високо имам предвид, че няма да е под плота, а на нивото на очите.
Ами да, не се бях сетила, че ще са чак по пода, затова питам, знам, че тук ще има полезни съвети.
Виж целия пост
# 4
- за острова - аз също имам остров и ми е само като плот за месене и точене на баници  Simple Smile, нямам на него котлони или мивка. Не мисля, че е удобно да има нещо там, да хвърчи вода или мазнина. Иначе е ефектно;
- по втория въпрос нямам мнение. Моите са релефни, мдф. Нищо не си личи, много съм доволна;
- супер удобно е фурната да е по високо, на 80-90 см от пода, на нивото на плота. Мисля, че толкова се пада. Никога не бих си направила отново фурна на пода, да се гъзорча да видя дали е готова манджата  Laughing За това спор няма - аз съм твърдо да е на високо фурната.
Виж целия пост
# 5
По принцип работното място в кухнята е най-удобно да е наредено на триъгълник /ъгъл - печка, мивка, плот за работа.
И аз съм съгласна, че е удобно фурната да е на нивото на ръцете. Отгоре трябва да се направи съответния отдушник/абсорбатор.
Виж целия пост
# 6
Хубаво е фурната да е на ниво, на което да няма голямо навеждане и да има телескопични водачи.
Виж целия пост
# 7
Най-вероятно ще оставя острова като помощен плот и всичко ще наредя на стената.
Виж целия пост
# 8
Най-вероятно ще оставя острова като помощен плот и всичко ще наредя на стената.

Да, така ще е най-добре. Работните - по стената. А на острова можеш да си сложиш високи столчета и да се използва за закуски.
Виж целия пост
# 9
А какво се случва след време с мебелите над фурната, има ли проблем с тях.
Виж целия пост
# 10
Не знам. Моите печки са все цели. На печката отзад има вентилационен отвор, който лъха въздух и топлина от фурната. Нямам представа как трябва да се затвори и отведе правилно.
Виж целия пост
# 11
Аз нямам остров, но и да имах, там нямаше да сложа котлоните. 
Кухнята ми е гланц, черно и бяло проект: http://tpetkova.snimka.bg/daily/apartament.427712.15170015
 Вече е на 8 години, чисти се лесно, никой шкаф не се е раздул. http://tpetkova.snimka.bg/daily/apartament.427712.16830319
Фурната е на горе, до нея е вграден хладилникът.
При следващата кухня ще сменя гърба,  трудно се чисти олиото,  ще сложа стъкло.
Виж целия пост
# 12
Спокойна, а гланцовите вратички всеки ден ли ги забърсваш от пръсти или не е точно така и какъв материал е това нещо със ПВЦ покритие ли? И още тези най-горните вратички удобни ли са стигаш ли ги за отваряне и затваряне, предполагам, че се отварят нагоре, а не на страни. И вратичките над фурната не се ли повреждат от парата? Много въпроси станаха, но сега трябва да го измисля най-практично.
Гърба какъв ти е като плотовете ли, та трудно се почиства и мислиш ли че стъкло е по-добре, то пък не се ли надрасква при почистване?
Виж целия пост
# 13
Гланцовите бърша веднъж в месеца. Но моите деца поотраснаха, преди по-често ми се случваше. Водят се ПДЧ - гланц. Най-горните стигам със стол, там са неща, които ползвам по-рядко. Много съм доволна, че са до вентилацията, така не се събира прах отгоре. Отварят се нагоре. Над фурната ми е микровълновата
http://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/uredi-za- … /bo637orab/596278
Такава е фурната. Има отвор напред, за да излиза парата. Вратата на микровълновата повтаря тази на фурната. Ако не съм пуснала вентилацията се замъглява, но няма проблем до тук.
Гърбът на кухнята е като плота. Леко набразден. Така се залепя олиото, че после много трудно го чистя. Мисля си, че със стъкло ще е по-лесно. С обезмаслител и ножче за керамика.
Може би има хора, които чистят след всяко ползване на котлон, но у нас все нещо се пържи и ми е трудно....
Виж целия пост
# 14
Много ти благодаря, много ми е полезна всякаква информация сега. В момента правим проекта с Интер. дизайнер и оглеждам всеки детайл. Ако се сетя още нещо ще питам пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия