Кондиломи при отрицателен тест за ЧПВ

  • 2 036
  • 7
Здравейте,
Интересува ме дали при наличие на отрицателен тест за ЧПВ и цитонамазка 2гр е възможно да имам кондиломи около ануса понеже чувствам лек дискомфорт на моменти?
Преди 3-4 месеца имах няколко кондилома и ми ги гориха с криотерапия.Сега постоянно си внушавам, че ако имам  партньор, бих могла да го заразя, въпреки че нямам ЧПВ.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
изследва ли максималния брой типове на вируса?
Виж целия пост
# 2
Може. Преди години имах кондиломи и всичките ми щамове излязоха отрицателни.
Виж целия пост
# 3
Как си изследвате различните ЧПВ - с кръвен тест ли ? Аз имам раничка на шийката излиза ми все 2ра група цитонамазката , но имам много кондиломи по тялото. Питах гинеколожката да се изследвам ли за ЧПВ, тя каза , че няма нужда, но на мен ми се иска...
Виж целия пост
# 4
ДНК типизиране се прави с натривка , която се взима подобно на цитонамазка.
Обикновено се тестват най-често срещаните щамове на вируса , но не всички и затова се получават отрицателни резултати , макар кондиломите да са налице.
Vencho , лекувай раничката ,не е нормално да я има. По принцип щамове 6 и 11 причиняват кондиломите . Много жени смятат ,че типизирането е излишно . Важно е да се премахнат и вируса се изчиства заедно с отстранената тъкан. Същото се отнася и за раничките, когато се дължат на ЧПВ.
Виж целия пост
# 5
Всички щамове на вируса съм изследвала след лечението, при което гинеколожката ми каза, че всичко е ок. Просто се притеснявам дали бих могла в момента да заразя партньора си, знам ли вече, какво ли не прочетох за тези гадини и вече ме гони параноята.
Виж целия пост
# 6
А при мъжете как се изследват щамовете ?
Виж целия пост
# 7
Всички щамове на вируса съм изследвала след лечението, при което гинеколожката ми каза, че всичко е ок. Просто се притеснявам дали бих могла в момента да заразя партньора си, знам ли вече, какво ли не прочетох за тези гадини и вече ме гони параноята.
Щом са изследвани след лечението е нормално да са отрицателни и самото тестване е било донякъде излишно.
ДНК типизирането  се прави преди лечение, когато се очаква,  ако има наличен ЧПВ , той да е активен . По-полезна информация носи хистологичния резултат от вече премахнатата тъкан.
 Притесненията за възможно заразяване на партньора са разбираеми, но по-често срещно е мъжът , като безсимтомен носител, да предава вируса на  жената. Препоръчва се използване на презервативи, но имайте предвид , че някои щамове на вируса се пренасят и при допир на кожа в кожа. Следете се с редовни прегледи. Поддържайте имунитета и всичко би трябвало да е наред Hug

vencho82, при мъжете се прави подобно изследване, но материал се взима от уретрата, може , мисля , и еякулат .На някои места пише , че няма одобрено изследване за ЧПВ при мъже.  Общо взето е излишно даване на пари, защото се счита , че при  здрав мъж вируса се деактивира за няколко месеца. Това , в случай, че няма някоя съпътстваща инфекция, която да влияе на имунитета и да създава условия за живот на вируса.

 Самото ДНК типизиране се води скрининг тест и се прави по желание на пациента, затова не се покрива от касата. При наличие на активен вирус, може да се проведе адекватно лечение и без да се прави предварително ЧПВ типизиране.

Темата , за жалост, е дълга и има много аспекти. ЧПВ е масово разпростанена инфекция и много хора не знаят , че са носители на вируса и по този начин го предават на партньорите си .  Важно е жените да се следят редовно при АГ-специалист, да правят цитонамазки поне веднъж на 12 месеца и да обезопасяват половите контакти.
Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия