Съмнителна смяна на постоянен адрес

  • 5 520
  • 95
# 30
@brin de muguet
Какви са рисковете за собственика от регистрацията на жената? В случая жената не си е направила настоящ адрес, а постоянен.  Като почине бащата, какво става, ако  това и е единствено жилище  с постоянен адрес на тази жена и  тя няма желание на излезе доброволно? 
Виж целия пост
# 31
Баща на мой приятел живее с една жена в жилище, което е дарено на приятелят ми, но бащата има право да го обитава.
Въпросната приятелка твърди, че си е издала лична карта на този адрес, но тъй като приятелят ми изрично е забранил това да става, бащата се измъква с твърдението, че жената е взела нотариалният акт на апартамента и САМО с този документ, без неговото присъствие / на бащата/ и негов подпис , общината е разрешила смяна на адресната регистрация.
 Възможно ли е такова нещо, четох че е необходимо съгласието на собственика на жилището, негов подпис да има, но бащата отрича да е ходил където и да било. Подозираме, че ни лъже.
 Може ли някоя служителка да си затвори очите и без съгласие на собственик и без той да присъства даже да издаде съгласие за смяна на адрес?
притеснението е за бъдещ момент и според мен е основателно, щом сега бащата отрича.
Така като ѝ чета поста, съвсем ясно се вижда, че това, което ги притеснава не е евентуален бъдещ проблем, а това, че се е случило без съгласието на собственика/сина и искат да разберат кой лъже (в момента). Защото ако е тя, това е вече сериозно. Ако е бащата - това говори, че имат големи проблеми в отношенията си (и в такъв случай добре, че си е запазил правото на ползване, че иначе...).

Пепина,... Това не ѝ е единствено жилище - тази жена не е нито собственик, нито ползвател ( и няма как да стане, защото правото на ползване е поименно и не може да се прехвърля), нито има договор за наем, а така като гледам и няма риск да придобие собственост по давност (защото владеенето трябва да е с документ и да бъде необезпокоявано и неоспорвано, тоест собсвеникът не трябва да се противопоставя по никакъв начин на това, например с дела).  За какви рискове говорим? Да, собственикът няма да може да я отпише от имота си и тя ще си виси регистрирана там докато реши. Могат да идват да я търсят кредитори, колекторски фирми и да получава призовки и писма на нейно име...
След смъртта на бащата, синът придобива правото на ползване (освен правото на собственост) и ако тя не иска да си ходи, той си е в пълното право да я изгони.
Виж целия пост
# 32
И ако синът не си позволяваше да забранява,сега нямаше да се чуди лъжат ли го.
Виж целия пост
# 33
И ако синът не си позволяваше да забранява,сега нямаше да се чуди лъжат ли го.
Няма право да забранява ли? Ако знам, че баща/майка ми е такава мека Мария, и аз ще забраня. Изглежда идеята, че някой някак успява без знанието на собственици и ползватели да се регистрира в чужда къща, не прави особено впечатление на външни лица.
Впрочем, и бащата, ако е сигурен в акъла и действията си, щеше сам да си каже - да, аз я заведох с НА да я регистрираме.
Виж целия пост
# 34
Каква драма. Това че лицето от женски пол живее там и има адреса за постоянен, не ѝ дава права за притежание на имота. Бащата може да лъжи, за да се отърве от скандалите на сина си. Ако синът говори открито и меко с баща си и жена му, няма да се случват тези драми. Вземете се стегнете малко. Не се е случило нищо лошо. Коледа наближава- бъдете малко по-добри.
Виж целия пост
# 35
Ох, бе хора, кой как разбрал, разбрал. Проблемът е дали лъже бащата и още, те не живеят непрекъснато на този адрес, повечето време са при жената, в друг град. Жилището е в столицата и сега след 10г съжителство тя изведнъж се е регистрирала  и то уж без участие на бащата, това е учудващото, нотариалният акт си е там и той и го е дал, но твърди че не е ходил в общината да се разписва, като така иска да се оправдае, сякаш. Това е проблема, от къде на къде след 10 г.тя ще се регистрира. Уж заради паркиране в синя зона, но там има изискване и за други неща, на които не отговаря и тя го знае.
 Искаме да се изчисти казуса и той да си каже че е ходил и разписвал, а да не се прави на ударен, това е. Но и той явно усеща, че не е съвсем читава работата, затова така се държи.
 И да, има известна доза съмнение, ако стане с него нещо, как тази жена ще напусне дома, защото той е сериозно болен отскоро и тя точно сега реши да се регистрира...
Виж целия пост
# 36
Бащата може да развали дарението на сина и да дари тази жена.
Нотариален акт не се дава на никой! Това е важен документ. Стават измами, знаете. Собственикът трябва да следи за тези неща.
Виж целия пост
# 37
Бащата може да развали дарението на сина и да дари тази жена.
Което лесно се оспорва.
Синът има запазени части (към момента от майка си - 1/4).
По-лесно, а и е безплатно да отидат в гражданското и да се подпишат.
След смъртта на бащата жената ще има 3/8, а синът 5/8.
(това е, ако бащата е вдовец и има едно дете)
АР няма никакво касателство.
, но твърди че не е ходил в общината да се разписва, като така иска да се оправдае, сякаш.
Може да е ходил при нотариус и да ѝ е направил пълномощно за АР.
Това е проблема, от къде на къде след 10 г.тя ще се регистрира. Уж заради паркиране в синя зона, но там има изискване и за други неща, на които не отговаря и тя го знае.
Кои са тези др. изисквания, на които не отговаря?
Виж целия пост
# 38

Искаме да се изчисти казуса и той да си каже че е ходил и разписвал, а да не се прави на ударен, това е.

Кое Ви дава право да изчиствате казус? Обяснено беше пределно ясно какви са правата на собственика и на ползвателя.
Виж целия пост
# 39
PAV1,
 5/8 ако жената му е съпруга. Пишеше, че нямат брак. Едва ли имат предбрачен договор (бащата и жената).  Жената явява ли  се наследник въобще, та да има запазени части?
Виж целия пост
# 40
Pepina_n3,
точно това написах:
По-лесно, а и е безплатно да отидат в гражданското и да се подпишат.
Отиват и сключват граждански брак. Безплатно е.
Не е нужно да разваля дарение.
Виж целия пост
# 41
Една АР нищо не значи.
Утре може да я няма тази госпожа.
Виж целия пост
# 42
защото той е сериозно болен отскоро
Кой се грижи за него като е сериозно болен?
Синът ли или тази жена?
Синът плаща ли ѝ  (24 часови грижи)?
Синът на квартира ли живее?
Една АР нищо не значи.
Утре може да я няма тази госпожа.
Именно, но към момента и предишните 10 години тя е безплатната домашна помощница.
Виж целия пост
# 43
Тя 10 години ли живее с него?
А и да е така, пак няма значение, той не е собственик на жилището.
Тя също не може да стане собственик, по никакъв начин.
Виж целия пост
# 44
Според мен е по-важен въпроса защо след като живеят в повечето време в друг град, жената е решила да смени постоянния си адрес. Не съм адвокат, не мога да твърдя със сигурност каква би могла да е евентуалната й изгода от това, но все пак смяната на постоянния адрес си има конкретна причина и би било добре това да се изясни. Още повече, че  жената има достъп до нотариалния акт на жилището.
Ето тук прочетох интересна информация
 http://advocatnenova.blogspot.com/2013/03/blog-post_8.html?m=1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия