Предписаха ни Sumetrolim

  • 27 686
  • 28
# 15
Аз съм много против този сироп. Преди 2 год. и Танти го пи заради кашлица. Наистина спря да кашля, но не беше излекувана. "Суметролим"-а само беше подтиснал кашлицата. Една- две седмици замалко да направи пневмония, защото нито вдигаше температура, нито кашляше, но ми направи впечатление, че около 19ч. всяка вечер задрямваше. Заведохме я на лекар, направиха й изследвания и....малко оставаше да стане по-зле. Тъкмо навреме бяхме отишли. От тогава категорично го отказвам, ако лекарката ни реши да го изписва.
Но пък сестра ми е много доволна, така че незнам.
Виж целия пост
# 16
Ето ви още инфо:

Сулфонамиди
Сулфонамидите са синтетични съединения, влизащи в групата на противомикробните химиотерапевтични лекарствени средства. Те се използуват за специфично лечение на някои инфекциозни заболявания.

Поради близката си химична структура с парааминобензоената киселина, сулфонамидите се нейни конкурентни антагонисти. Повечето бактерии използуват киселината за синтез на фолиевата киселина, която играе важна роля в обмяната и развитието на микроорганизмите.

Сулфонамидите имат бактериостатичен ефект.
Комбинацията сулфонамид + риметоприм се нарича бисептол. Бисептолът има бактерицидно действие и по-широк антибактериален спектър.

Механизмът на бактерицидното действие се обяснява с това, че двете съставки на комбинирания препарат блокират на различни нива синтеза на фолиева киселина в микроорганизмите.

Сулфонамидите притежават широк антибактериален спектър. Те действуват срещу стрептококи, менингококи, пневмококи, някои видове стафилококи, гонококи, ешерихия коли, хемофилус инфлуенце, клебсиела, салмонела, актиномицети, антраксен бацил, холерен вибрион, хламидия трихоматис. Слабо активни са срещу много стафилококи, спирохети, ентерококи, клостридия, микоплазма, вируси.

Сулфонамидите се резорбират бързо в тънките черва. Те се разпределят във всички тъкани и тъканни течности в организма. Излъчват се през бъбреците с урината. Слабо се резорбират т.н. неразтворими сулфонамиди като сулфагванидин, кои то се прилагат за локално лечение на чревни инфекции.

Странични действия налагат нерядко прекратяване на сулфонамидното лечение. Наблюдават се отделяне на кристали с урината, алергични реакции, диария, разрушаване на еритроцитите /хемолиза/.

От алергичните реакции най-чести са:
уртикария, мехури по кожата и лигавиците, оток на Квинке, серумна болест. При натрупаване на сулфонамиди в организма се наблюдават токсични явления, засягащи почти всички системи и органи /хепатит, панкреатит, гломерулонефрит, анемия, въз палителни промени в устната кухина/.

 Сулфонамиди не се прилагат при тежка чернодробна и бъбречна недостатъчност, сърдечна декомпенсация, бременност и при новородени.

Сулфонамидите се делят на следните по-голями групи:

1. Бързо резорбиращи се и бързо отделящи се сулфонамиди, към които се отнасят класическите сулфонамиди норсулфазол /сулфатиацол/, сулфацил /сулфацетамид/, сулфаметоксазол, уросулфан. От тях най-често се използуват препаратите сулфацил /като маза за очи/, сулфацетамид /като капки за очи/ и уросулфан /срещу инфекции на пикочоотделителната система/;
2. Сулфамиди с продължително действие /депо-препарати/. От тази група се използуват малък брой препарати, поради много честите алергични реакции, които предизвикват. Най-често се прилага депо-сулфамид при неусложнени инфекции на дихателните пътища, пикочоотделителната система и меките тъкани /фурункули/;
3. Труднорезорбиращи се сулфонамиди. Те се прилагат при чревни инфекции /ентероколити/. Такива препарати са сулфагванидин и фталазол;
4. Комбинирани сулфонамиди. Към тази група принадлежи препаратът бисептол /котримоксазол, септрин/, който представлява комбинация на сулфонамида сулфаметоксазол и триметроприм в съотношение 5:1. Той се прилага за лечение на инфекции на кожата, на дихателната, храносмилателната и пикочоотделителната системи.

 
Виж целия пост
# 17
Ето и още:

Осемте Божии заповеди за употребата на антибиотиците
   
   Някои хора вземат антибиотици по принцип, а други по правилния начин. Обикновено принципните умират по-млади.

   Ако искате да живеете повечко, спазвайте следните препоръки:

1. Не се лекувайте с антибиотици ... при вирусни и гъбични инфекции. Антибиотиците действат само на бактериите.

2. Ако Ви е сполетяла бактериална инфекция - изискайте да Ви се направи антибиограма. Антибиограмата представлява изследване, при което се установява кои оръжия (точно кои антибиотици) изтребват най-добре Вашите бактерии-нашественици. За целта ще трябва да дадете на лекаря или да му позволите по специфичен начин да вземе от Вас секрет съдържащ бактериите.

3. Измежду антибактериалните оръжия трябва да бъде избрано това, което се натрупва или просто минава през "най-болната част" на Вашия организъм в най-подходящо количество, за да си свърши работата.

За инфекции на пикочо-отделителната система подходящи са: цефалоспорини; сулфонамиди; пеницилини; 4-хинолони; аминоглюкозиди.
За белодробни инфекции: пеницилини, тетрациклини, цефалоспорини, макролиди.
За мозъчни инфекции: бензилпеницилин, хлорамфеникол, цефтриаксон.
За инфекции в устната кухина: ровамицин.
За инфекции на жлъчните пътища: цефамандол, цефоперазон, мезлоцилин, еноксацин, еритромицин.
За стомашно-чревни инфекции: сулфагванидин и др.
   Лекарите знаят най-добре.

4. След като сте избрали най-точното и най-добро средство, трябва да Ви се направи кожна алергична проба с него. Ако сте алергичен към лекарството, то може само да Ви навреди повече - затова се сменя с друго, отговарящо на всички горепосочени условия.

5. Ако антибиотикът се приема през устата - някои храни могат да го дезактивират - попитайте лекаря. Въобще питайте преди или след ядене и на какъв интервал да го вземате.

6. Вашето антибактериално средство, за беда, може да има свойството да взаимодейства с лекарства, които вече пиете или се налага да пиете успоредно с него. Това сериозно може да Ви навреди или да навреди на силата на действие на антибиотика. Попитайте лекаря.

Някои примери:

Противокиселинните средства пречат на резорбцията на тетрациклините и 4-хинолоните.

Ефектът на противозачатъчните хапчета се неутрализира от хлорамфеникол и тетрациклини и т.н.

7. Ако имате тежки нарушения във функциите на Вашия организъм - бъбречна недостатъчност или чернодробни заболявания - някои антибиотици въобще не бива да бъдат прилагани, а дозите на други трябва да се намалят.

При бъбречна недостатъчност се избягват: пеницилин, 4-хинолони, аминоглюкозиди, цефалоспорини.
При чернодробни проблеми не се прилагат тетрациклини и хлорамфеникол.
8. При бременност и кърмене не бива да се прилагат: тетрациклини, бисептол и рифампицин, защото водят до уродства на плода.

 
 
Автор: д-р Мариан Ангелов

 

Виж целия пост
# 18
Суметролима антибиотик или не се отлага в бъбреците. Когато на сина ми прявихме антибиогама и той излезе от подходящите лекарства лекарката ни не го прие и го замени с друг, защото Алекс бил малък /т.е година и два-три месеца/. Ако състоянието на детето не е тежко и имате време направете изследване. Твърде сте малки за антибиотично лечение. Все пак лекаря преценява най-добре и ако му имаш доверие го слушай.
Виж целия пост
# 19
Аз съм много против този сироп. Преди 2 год. и Танти го пи заради кашлица. Наистина спря да кашля, но не беше излекувана. "Суметролим"-а само беше подтиснал кашлицата. Една- две седмици замалко да направи пневмония, защото нито вдигаше температура, нито кашляше, но ми направи впечатление, че около 19ч. всяка вечер задрямваше. Заведохме я на лекар, направиха й изследвания и....малко оставаше да стане по-зле. Тъкмо навреме бяхме отишли. От тогава категорично го отказвам, ако лекарката ни реши да го изписва.
Но пък сестра ми е много доволна, така че незнам.
Все едно пишеш моята история. Разликата е че ние направихме пневмония. В петък бяхме на контролен преглед-кашлицата беше почти спряла. В събота започнаха едни температури, едно чудо. В понеделник - след снимка - пневмония. Явно подтиска, а не лекува
Виж целия пост
# 20
Докторката на бебето е във Велико Търново,а кашлицата ни се появи в друг град на гости на бабата.Викнах тукашен педиатър и тя ми го предписа. Ама нещо все ме безпокоеше и особенно като прочетох информацията във форума. Веднага се обадих на нашата педиатърка и тя се развика,че такова лекарство не се предписвало на такова малко бебе,а да и дам само повече течности - чайове лайка и шипка и сироп Biox-Thymi. А сутрин и вечер по половин лъжичка Eferalgan сироп.
Как сте се справяли с кашлица на толкова малко бебе?
Виж целия пост
# 21
Плашите ме бе хора.На нас ни го изписаха/имахме ларингит/днес ни е 7 ден /последен/и имам чувството че ни помогна.Кашлицата спря и температура няма вече.Днес сме на контролен преглед следобед.Мале ами ако и при нас само е подтисната кашлицата.Какво да правя?
Виж целия пост
# 22
И на нас ни го предписаха по повод на зачервено гърло и обилна хрема, а сме на 5 месеца. Давах го 7 дни, никакви странични ефекти. Имам опит с детските болести, заради баткото, при него при такива симптоми нищо не бих давала, но как по друг начин може да се лекува бебе, ако не със сулфонамиди или АБ? Не може локално, изчакването е опасно ... Като не ви изписват Суметролим или АБ , как се лекувате? / имам предвид стандартно лечение, не хомеопатия/
Виж целия пост
# 23
  Нашият малчуган е пил два пъти(първият път беше на годинка) и двата пъти му е подействал много добре, нямаше странични ефекти.
 Да това не е антибиотик - знам, че е "подобрен, усъвършенстван, изчистен" (незнам коя дума е най-подходяща) бисептол.
 Не мога да кажа на такова малко бебе какво може да се даде, но в никакъв случай няма да разчитам на чайчета. При толкова малки деца инфекцията може да се развие с часове.
Виж целия пост
# 24
Мойта пикла пък се оказа, че има Escherichia coli (след изследване на стер.урина) и сега 10 дни ще и давам Sumetrolim...дано ги изтребим тия гадни коли...
Виж целия пост
# 25
Ние ги трепем 5-ти месец и след два курса със суметролим -ефект няма! Става въпрос за Ешерихия и клебсиела при малкия ми син-8 месеца.Предписаха го след антибиограма в комбинация с пребиотици -да не пострада стомахчето.GP-то предупреди,че продължителния прием вреди на черния дроб Sick!
При нас нямаше странични ефекти.
Виж целия пост
# 26
Вече писах, че са ни го изписали - сега да го оплюя  Close, синът ми го пи почти седмица баз странични действия, но и без абсолютно никакъв ефект, заради кашлица, която не само, че не мина, ама и по-зле стана и в крайна сметка стигнахме до антибиотик, с който мина... Но си тъпках детето с тая гадост напразно, друг път няма да го давам!
Виж целия пост
# 27
Борис го пи, когато беше на година и половина и направи страхотна алергична реакция от него.
Виж целия пост
# 28
  Дъщеря ми пи Суметролим на 9 мес. заради Херпангина, която мина бързо и без усложнения. Но от сиропа направи алергичен обрив  Sad 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия