За патладжаните?

  • 1 264
  • 17
Чудя се дали да ги пържа във фритюрника или на тефлоновия тиган  newsm78 Вие какво ще кажете, как ще е по-добре?
Виж целия пост
# 1
На тиган, по принцип всичко става по- малко мазно от фритюрника  Peace
Виж целия пост
# 2
На тиган, по принцип всичко става по- малко мазно от фритюрника  Peace
Тук не съм съгласна Naughty При правилно настроена температура, във фритюрника продуктите поемат по-малко мазнина. Да не говорим, че от здравословна гледна точка се препоръчва използването на фритюрник, т.к. се контролира температурата на мазнината и се предотвратява загарянето й. Естествено пърженето е крайно нездравословно, но това е съвет за запалените фенове   Mr. Green
Това изрових по въпроса
Виж целия пост
# 3
В тиган ще е много по-добре защото във фритюрника ще станат много блажни, а патладжаните поемат много олио Peace
Виж целия пост
# 4
Аз бих ти препоръчала да ги изпечеш в тавичка във фурната. Стават страхотни и не стоиш над тигани и фритюрници  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета  Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз бих ти препоръчала да ги изпечеш в тавичка във фурната. Стават страхотни и не стоиш над тигани и фритюрници  Peace
От години само така ги приготвям и стават много хубави.
Дори във фризера ги прибирам така. Чудни са  Hug
Виж целия пост
# 7
Аз бих ти препоръчала да ги изпечеш в тавичка във фурната. Стават страхотни и не стоиш над тигани и фритюрници  Peace
От години само така ги приготвям и стават много хубави.
Дори във фризера ги прибирам така. Чудни са  Hug

Предполагам, че слагате мазнина  newsm78 А какво друго или като на тигана, само че във фурната?

В крайна сметка ги направих на тефлоновия тиган със зехтин за готвене, защото ме беше страх във фритюрника да не поемат много мазнина, а тя ми е гадничка на вкус. Направих си и соса от домати, чесън и зехтин и стана много вкусно  eat
Виж целия пост
# 8
Бе защо не мога да ви убедя, че във фритюрника поемат по-малко мазнина newsm78
Няма ли кой да ме подкрепи???
А по принцип тиквички и патладжани аз също пека във фурната, като всяка филийка намаслявам с четчица Peace
Виж целия пост
# 9
Бе защо не мога да ви убедя, че във фритюрника поемат по-малко мазнина newsm78

ВЕрвам ти  Peace, обаче колкото и малко мазнина да поеме, аз я усещам тази фритюрната и ми е гадна. Друго си е зехтинът като вкус  Naughty
Аз си мислех, че е играчка да пържа три тигана патладжани, ама твойто с мазането на всяко парченце с четчица ме надминава  Wink
Виж целия пост
# 10
Бе защо не мога да ви убедя, че във фритюрника поемат по-малко мазнина newsm78
Няма ли кой да ме подкрепи???
А по принцип тиквички и патладжани аз също пека във фурната, като всяка филийка намаслявам с четчица Peace
...и пека на скара или уребрен тиган /аз имам Цептер, но всеки каквото има/.
Виж целия пост
# 11
Във фритюрника нали се слагат без брашно (или греша)? А за тигана се овалват в брашно? Може би брашното предпазва от попиване на мазнината и така стават по-малко мазни? Аз лично ги пържа като тиквички с брашно в тиган.
Виж целия пост
# 12
Бе защо не мога да ви убедя, че във фритюрника поемат по-малко мазнина newsm78
Няма ли кой да ме подкрепи???

Подкрепям те. WinkПочти не пържа в тиган,може би само филийките с яйца правя там.Пържа само във фритюрник с палмово масло.Не обичам мазно,точно затова ползвам фритюрник.Но каквото и да съм пържила винаги след като го извадя от фритюрника го слагам в/у домакинска хартия-поема излишната мазнина перфектно.
Виж целия пост
# 13
Оххх, мерси Hug
Naty, мазането с четчица става за минута и е точно с цел да не е много мазното. Удряш една четка на тавичката (аз ползвам силиконово килимче), вземаш филийка, мац, редиш, следващата. Много бързо става Peace
Виж целия пост
# 14
Naty, мазането с четчица става за минута и е точно с цел да не е много мазното. Удряш една четка на тавичката (аз ползвам силиконово килимче), вземаш филийка, мац, редиш, следващата. Много бързо става Peace

О,к, изкуши ме, ще пробвам   Wink Grinning

Във фритюрника нали се слагат без брашно (или греша)? А за тигана се овалват в брашно? Може би брашното предпазва от попиване на мазнината и така стават по-малко мазни? Аз лично ги пържа като тиквички с брашно в тиган.

 yes Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия