Запушена канализация

  • 3 869
  • 12
Здравейте!
От близо седмица мивката ми е запушена. Убедена съм, че един пластмасов предмет, попаднал вътре, е запушил канализацията и водата не се стича както трябва. Въпроса ми е как да разложа това тяло? Опитах със сода каустик, кислол, Мистър Мусколо и какви ли не още препарати, но не става.
Случвало ли Ви се е и на вас? Как да се справя с проблема?
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
имахме такъв проблем ( че и по-голям от твоя ) след ремонта - бяха попаднали разни строителни отпадъци в канала , преди да се сложи мивката .
обадихме се на 1 фирма ( от в-к 24 часа )  и за 5 минути и 25-30 лева го оправиха
Виж целия пост
# 2
Не съм от голям град и тук няма такива фирми. Но все пак няма ли киселина или препарат, разлагащ пластмаса?  Confused
Виж целия пост
# 3
Тръбите на каналите не са ли и те от пластмаса? Какво би станало с тях ако сложиш такъв препарат? Не че знам какъв де. Не може ли да се развие сифона под мивката и така да се извади предмета?
Виж целия пост
# 4
С развиване на сифона под мивката не става, предмета не е заседнал там, а в тръбите, които свързват мивката ни с общата канализация (живея в блок). Тези тръби не са пластмасови (май са железни), тъй че опасност за тях няма. Ако не намеря препарат или киселина, разяздаща пластмаса, единствения вариант е да изкъртя стената и да срежа тръбите, а нямам необходимите средства и време. Разведена съм, което също е пречка да отстраня предмета по агресивния начин.
А за всичкото това е виновен малкия ми палавник, сигурна съм  #Cussing out #Crazy
Виж целия пост
# 5
А защо не викнеш водопроводчик? Thinking
Виж целия пост
# 6
Викнах, той ми обясни къде точно е заседнала играчката. Каза, че ако не разложа предмета с някакъв разтвор, да го викна да кърти  Confused
Мъчих се, мъчих, но не се сетих за някой химик в града, който да познавам и да попитам  newsm78 Затова питам тук, но...  Sad
Виж целия пост
# 7
Много скъпо ще излезе с разлагане на пластмасата. Много от тях(пластмасите) са устойчиви на разтворители. Най-ефективен е тетрахлоретана, но не се среща на свободно. От свободната продажба най-ефективен е ацетона.
Виж целия пост
# 8
А с някаква дълга тел не става ли да бутнеш парчето и да замине?
Има такива специални пружини с дръжка за да се върти - с тях вадихме строителни отпадъци след ремонта и не се наложи къртене.
Виж целия пост
# 9
С развиване на сифона под мивката не става, предмета не е заседнал там, а в тръбите, които свързват мивката ни с общата канализация (живея в блок). Тези тръби не са пластмасови (май са железни), тъй че опасност за тях няма. Ако не намеря препарат или киселина, разяздаща пластмаса, единствения вариант е да изкъртя стената и да срежа тръбите, а нямам необходимите средства и време. Разведена съм, което също е пречка да отстраня предмета по агресивния начин.
А за всичкото това е виновен малкия ми палавник, сигурна съм  #Cussing out #Crazy

Сега загрях, значи предмета е минал през сифона!!!
Със сигурност не е пластмаса, това са отложени мазнини или други органични полипи. Използвай малко по-упорито сода каустик, сипи и изчакай повече от час, промивай след това с топла вода.
Виж целия пост
# 10
ако е много и е това, което предполагам, ще ти трябва сериозна помощ от строители - не можеш да разчиташ на разтворители ако е повече като количество и е по-далеч от входа на канала. рискуваш и да го залепиш, като тогава просто ще е като пломбирано...

съвета за изчакването е резонен... опитай по-настоятелно, самата пластмаса може да е оплетена с органични отпадъци - през дупката на мивката не може да се натика нищо толкова голямо което не може да се заобиколи.

еди
Виж целия пост
# 11
не разчитай да разложиш пластмасата ..
по принцип се отпушва като се пуска вода под силно налягане и то избутва заседналото тяло ,
има май и други варианти - с нещо дълго да се рови и не знам какво ..
потърси някой специалист , явно този водопроводчик не разбира достатъчно
Виж целия пост
# 12
За избутване да не говорим. Преди да се свърже с общата канализация, тръбата се стеснява. Ако го нямаше това стеснение, играчката нямаше да заседне. Да я сръчкам играчката с тел също не става - има твърде много извивки по тръбите, докато стигна до стеснението.
Единственото безболезно решение засега остава разлагането. Къде мога да намеря тетрахлоретан?  newsm78 Thinking Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия