фибрилни гърчове-ПОМОЩ

  • 2 081
  • 14
Здравейте!
Пише Ви майка на 2 год. момченце.
Вече 3 пъти имахме фибрилни гърчове.
Първият на 11.05.2006г. при температура 39,2 С в хода на Бронхиолит с продължителност 1 мин.
Вторият на 14.01.2007г. при темп. 38.3 С с варицела около 3-4 мин
Третият път на 28.02.2007г. при темп.38.8 С с инфекциозно заболяване. По това време ние с мъжа ми бяхме извън града, а синът ми беше при майка ми. Този път гърчът е продължил около 1 час. В Бърза помощ са му направили 40 мг Диазепам и 10мг Дормикум, пред вид критичното му състояние.
Направиха му множество изследвания-ломбардна пункция, скенер и ЕЕГ-вс.изследвания са отрицателни. При консултация с двама невролози д-р Летвиненко и доц.Узунова ми дадоха напълно различни мнения. Първият да давам Депакин-антиконвулсант, а доц. да го спирам по схема. Според доц. Узунова гърч с продължителност 1 час няма и детето е изпаднало по-скоро в медикаментозен шок. Дават ми много общи обяснения за причината-така е при 5% от децата, ще го израсте, но това не ми е достатъчно. Слава Богу няма усложнения, но притеснението ми от следващ евентуален гърч не ми дава мира. Излишно е да Ви казвам, че това е най-страшното нещо , което ми се е случвало. Някъде срещнах във форума, че има хомеопатично лекарство , което да го извади от това състояние за 1 мин. Правилно ли съм разбрала? Да спомена и това, че досега сме били в контакт с д-р Михайлов. С хомеопатични капки, дадени ми от него (Меркуриус Солибулис) миналата год. на 2 пъти го излекувахме от гнойна ангина. Това ме кара да бъда обнадеждена от действието и силата на хомеопатията.
Моля за Вашето мнение!
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
ама как 10 мг Дормикум  Thinking ooooh! ooooh! ooooh!ТОва си е доста??
Дано получиш компетентно мнение.
Моето е, че не бива да се допуска да се стигне до такъв гърч. Макар, че Т от 38.5 ми се вижда "ниска" за гърч. Но след 38 трябва да правиш влажни обвивания, и антипиретици .- дали през устата, дали свещички..Аз винаги съм правила към37.8 компреси, ако се качва - обвивания, даже съм топила дъщеря си \само дето беше по-голяма\ във вана с хладичка вода, защото почна да бълнува и халюцинира..и съм стопирала по този начин нещата. Дано да не ви се случва НИКОГА ПОВЕЧЕ!! КЪСМЕТ!!!
Виж целия пост
# 2
  Беладона е за гърчове, но как точно и кога и каква потенция незнам. Може да има и други л-ва. Мисля, че се дава при температура с опасност от гърч. Хомеопатията за мен е правилния избор, но това е доста сериозно и затова трябва да идете при специалист хомеопат, а не на своя глава. Пожелавам ви да се справите с проблема по-скоро и успешно. Бъдете здрави! newsm10
Виж целия пост
# 3
Здравей, Анелия!

Много съжалявам за това, което ви се е случило. Sad
Не съм лекар и не мога да коментирам противоречивите препоръки на  лекарите. На твое място бих завела детето при опитен (до колкото има такива в Бг) класически хомеопат. Дано повече да не се сблъсквате с проблема!
 
Рениса, да, Беладона е едно от лекарствата, но има и доста други. А както знаеш, в хомеопатията индивидуалното хомеопатично лекарство се изписва според цялостната конституция на пациента (умствено-духовното, емоционално-психическото и телесното ниво), а не на базата на отделни симптоми.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за разбирането!
Виж целия пост
# 5
Здравей, Анелия!

Много съжалявам за това, което ви се е случило. Sad
Не съм лекар и не мога да коментирам противоречивите препоръки на  лекарите. На твое място бих завела детето при опитен (до колкото има такива в Бг) класически хомеопат. Дано повече да не се сблъсквате с проблема!
 
Рениса, да, Беладона е едно от лекарствата, но има и доста други. А както знаеш, в хомеопатията индивидуалното хомеопатично лекарство се изписва според цялостната конституция на пациента (умствено-духовното, емоционално-психическото и телесното ниво), а не на базата на отделни симптоми.


Да зная просто се уморих да обеснявам. Затова казах да отидат на специалист хомеопат. Peace
Виж целия пост
# 6
И ние направихме гърч преди 2години.Ужасно преживяване,никому не го пожелавам.И при нас температурата беше ниска-не повече от 38.2.Не си спомням дали д-рЛитвиненко каза или по преценка на личната беше да давам диазепам при по-висока температура.Слава богу не се е повторил.
Би трябвало да го израстат след 4-5годишна възраст.Дано повече никога не ви се случва!
Виж целия пост
# 7
Покрепям идеята за консултация с добър хомеопат. Потърси задължително още едно мнение на невролог, може да питаш в Здравния справочник за добър такъв.
Можеш да пишеш и в темата на Birdie, много начесто ми се струват последните два гърча Sad
Виж целия пост
# 8
Много добре ми е познат ужаса ,който си изживяла!
Това е най-страшното нещо случвало ми се в живота!
На моя син му се случи на 1г и 4 м. Дано никога вече не го преживее! Не съм давала Диазепам и други подобни за сега! Дано не се налага!
Виж целия пост
# 9
Здравейте,
искам да споделя с Вас това, което събрах като информация от невролози и от хомеопата. Така, може би ще помагна на някой в същото положение.
1. по думите на проф.Мангъров и доц. Узунова, температурния гърч е нещо много неприятно, само по себе си, но винаги да помня, че в медицината няма описан случай от последващи усложнения . Нашият случай го доказва. Въпреки критичната ситуация всички изследвания са добри.
2. При температура над 38 С да слагам свещички Ефералган, тъй като прага на чувствителността му е нисък. Естествено компреси и обливания с хладка вода - 37-38С
3. таблетка Диазепам през устата, като превенция.
4. ако не съм успяла да реагирам (както се е получило последния път-всичко е станало много бързо, без никакви симптоми, след разходка, по време на обяд) и вече детето е в гърчово състояние да поставя ректално Диазепам, главата назад, за да се отворят дихателните пътища и да викам Бърза помощ. Съществуват 3 вида диазепам- таблетки, свещички и тубички с гел. Последните 2 не се продават в България.  Доц.Узунова ми написа рецепта на латиница, с която сега ще се опитам да си ги набавя с помощта на приятели, пътуващи в чужбина.
4. Днес бях при моя хомеопат(д-р Михайлов), който ми изписа конституционно лекарство на капки. 1 месец ще давам по 3-4 капки сутрин. Той каза, че останалото при критични ситуации остава, а това ще укрепи организма на детето.
Хомеопатичното лекарство в нашия случай е CARC LM6.
Къде според Вас мога да прочета нещо повече за него? От скоро ползвам хомеопатия.
Благодаря на всички, които са ми писали.
Вашата подкрепа е много важна за мен.  bouquet
Поздрави.
Виж целия пост
# 10
  Тук нещо ми е много съмнително с хомеопата. Той класически ли е или боарон.
   ,,Не се самолекувайте с хомеопатия, избирайте добре хомеопата, на който поверявате здравето на децата си, търсете и се интересувайте от лечението, за да може да тълкувате правилно, това което се случва.'' - това го копирах от една друга тема.
   Ние се лекуваме само с хомеопатия, дори и в спешни ситуации. Разгледай другите теми за хомеопатия. Peace
Виж целия пост
# 11
Renisa, не мога да кажа със сигурност. Не съм го питала директно. В началото ми каза, че хомеопатичните лекарства не са на Боарон, а на друга фирма, но не си спомням името. Съдейки по това, че винаги ми дава по едно лекарство( едновремено за сваляне на темп., хрема и гнойната ангина),  мисля че е класически. Честно казано, малко е припрян на срещите ни, а телефона му звъни почти непрекъснато. Това, което ме задържа при него е, че вече ни познава и имаме успех с лечението на вирусните инфекции, за които му се обадих.
Виж целия пост
# 12
Извинявам се за офтопика на майката, пуснала темата, айде стига вече тая истерия за истински класически хомеопат, по-хомеопат и най-хомеопат. Лекувам се с хомеопатия още по времето, когато в Бг тя беше съвсем неизвестна, знам за какво става въпрос, прави сте, но вече ставате смешни, сякаш казвате Господ като кажете класически хомеопат.
Анелия, в повечето страни в Западна Европа сериозните лекарства са само с рецепта и то издаде в съответната страна (специално за диазепама знам, защото съм проверявала за близък), дано пък твоята позната има късмет!
Виж целия пост
# 13

Хомеопатичното лекарство в нашия случай е CARC LM6.
Къде според Вас мога да прочета нещо повече за него? От скоро ползвам хомеопатия.
Благодаря на всички, които са ми писали.
Вашата подкрепа е много важна за мен.  bouquet
Поздрави.

Потенцията LM позволява лекарството да се дава по-дълго време. Не ти трябва да четеш описание за лекарството, защото ще се шашнеш (карцинозин се казва лекарството), по добре прочети какво трябва да очакваш от хом. лечение.
Виж целия пост
# 14
Анелия, моля разчисти си личните съобщения, изчерпала си лимита и не мога да ти отговоря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия