Други с алергия към цъфтящите в момента?

  • 1 818
  • 10
След като имам алергии към антбиотици, упойки /в това число аналгин/, домашен прах, орехи, патладжани, непоносимост към лактозата в млякото... Днес ми казаха, че съм алергична към нещо, което цъфти в момента.  #Cussing out и това е причината да ми тече носът, сълзят очите, да дишам като Дарт Вейдър и прочие...

Как се предпазвате от поленовите алергии? Освен, че вече вземам Ксизал и Нео-Ринактив.
Виж целия пост
# 1
Знаеш ли, на моя колежка й откриха алергия към полени, а от скоро и от аналгетици - тя е като тебе, с това кихане и затруднено дишане...поръчва си лекарство от Франция, което струва 130 лв Rolling Eyes Помага й, за късмет...прави серия от два приема, по схема, тоест, поръчва лекарството два пъти и го приема по схема, като уж това ще я предпази в близките 2-3 години.
Виж целия пост
# 2
Ох, ужас Sick
Освен да ти съчувствам не знам какво да те посъветвам Tired, аз уж не съм алергична към нищо... поне до момента, де.
Обаче... ти ме замисли сега с това изказване за цъфтящите, защото вчера сутринта ни в клин, ни в ръкав се събудих със запушен нос Shocked и няма от какво да е, не съм болна, не съм бременна - отдадох го на травмата в окото, която си причиних по невнимание; аз дотогава и идея си нямах, че секретите от слъзните канали отивали в носа Rolling Eyes. Вчера изкарах цял ден с капки за нос, а днес вече нищо ми няма. Много странно Thinking.
Виж целия пост
# 3
Имам такава хрема от години. Обаче съм ужасно немарлива към собственото си здраве и не съм се тествала все още. Тестовете се правят, когато няма дразнител, а аз тогава съвсем забравям, нали съм по-добре.
Лекарства излизат непрекъснато все по-нови и по-добри, та нали това се води  заболяване на века.
Аз от миналата година пих Клариназе, ползвам спрей Алергодил. Гледам да не излизам много сред природата, а най-добре ми е на тъмно в къщи, но ...как да стане.
Моя съвет - не прави като мен, а вземи мерки навреме.
След поставени рекорди от брой киханици в минута и съмнението, че някога ще спреш, идват зачервените и сърбящи очи, главоболие, отпадналост. Половин човек. Не рядко алергените се увеличават. Аз вече си докарах и тази беля - към прах за пране, домашен прах ...
Успех! Hug
Тази есен, поредното обещание, ще взема мерки. Ще се тествам и ще се лекувам!
Виж целия пост
# 4
tanita_ko, вземи мерки, защото алергиите се множат с годините.
Чувствам се точно като болна. Даже питах лекаря защо ми е толкова лошо, като е само алергия.

CTramell, ако ти е минало само за 2 дни - не е алергия - слава Богу.  Peace

Stef.:. И на мен ми казаха Нео-Ринактива да го вземам 2 месеца, за да ме предпази за по-дълго време. Преди години така ползвах Беконазе.
Виж целия пост
# 5
Големият ми син страда от алергии към много неща, включително и цъфтящи.Честно казано целогодишно сме на Кетотифен и др. подобни, но "файда" никаква.
Виж целия пост
# 6
Освен противоалергичните, които са ти предписали може да ползваш мехлема на д-р Тайс - "Алергол". Използва се за мазане на ноздрите и предпазва до 6 часа от проникване на полени в носа. За очи имаше едни противоалергични капки (мисля, че "Кусикром" се казваха, стават и за нос), но се консултирай първо с алерголог за тях.
Виж целия пост
# 7
Против сенната хрема и алергичния ринит ни изписаха Назалезе прах- билков продукт. Впръска се в носа става на гел и прави защитен филтър срещу алергените.
Виж целия пост
# 8
И аз и дъщеря ми имаме алергия към полени. Моята се изразяваше в кихане по един час сутрин и един час вечер около 22,00 (бях като часовник). Нищо не съм правила (пикът ми беше доста назад в годините). Алергията ми поотмина до степен, че в момента през тези месеци лигавицата на носа ми е само някак подута и при сън ми се запушва носа.
При дъщеря ми алергията се изразява в кашлица, която ако не се третира продължава до юни. След консултация с хомеопат (не знам какво е отношението ти към хомеопатията), вече втора година й давам един монопрепарат (но за алергична кашлица), който действа безотказно при нея. В този ред на мисли ти препоръчвам да потърсиш мнение на хомеопат.
Не съм изследвала конкретно към какви полени сме алергични, защото в едно предаване по ТВ чух, че алергия може да се прояви при цъфтеж на растения до 2000 км растояние #Crazy, т.е. практически спасение няма, освен ако не смениш географската ширина.
Виж целия пост
# 9
Stef.:. И на мен ми казаха Нео-Ринактива да го вземам 2 месеца, за да ме предпази за по-дълго време.

Ами тя започна с този Нео Р., обаче при нея ефекта беше нулев. А и то е главно за астматици, за облекчаване, не за лекуване...
Сега от това лекарство френското е доволна и симптоми няма.
Ако искаш, консултирай се с лекар и можеш да го тестваш, ако не ти се виждат много 130 лв Blush
Виж целия пост
# 10
И аз съм като болна с тези полени.

Аериус пия. Преди Зиртек.

Помагат ми и двете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия