Дрешникът

  • 5 406
  • 21
Кажете - имате ли? За - против? Предимства, недостатъци? Хитри идеи - как изглежда, колко е голям!?
Вие сте  Hug Flutter
Виж целия пост
# 1
Имам, виждала си го Mr. Green
Според мен само предимства има!
Виж целия пост
# 2
Имам. Около 14 метра рафтове и към 5 метра лост за закачалки. А може и да бъркам размерите, забравила съм.
Няма недостатъци.
Виж целия пост
# 3
Имам, много съм доволна. Няма никаки недостатъци, събира учудващо много неща за такава малка стаичка. Помещението е 2.5 квадрата. Като отворя вратата, от двете страни по цялото продължение на стените има лостове за закачалки - повечето ни дрехи са от такъв тип. Над лостовете има рафтове, в една ниша почти фронтално също има рафтове за "сгъваеми" дрехи от пода до тавана. Под висящите дрехи е идеалното място за прибирането на кутии с обувки, които не са в сезона си. А над горните рафтове съм си оставила свободно пространство до тавана за прибиране на обемисти неща, за които нямам място другаде - куфари, големи кутии, спални комплекти в опаковките си, когато не са в сезон  и т.н. Абе получава се нещо като дрешнико-килер hahaha Сега ми е хрумнало на стената точно срещу вратата да си продупча и да сложа закачалки за хавлии, че нещо ме дразнят висящи употребявани халати в банята Confused
Добре стана, доволна съм. Най-много ми харесва това, че няма врати, които да задушават дрехите, като в обикновен гардероб и всичко се проветрява по-лесно, а също и фактът, че всичко се вижда, без да ровичкаш.
Хитра идея е механизмът за закачалки на два етажа, дърпаш една дръжка и целия втори етаж слиза на ниво, удобно и за нисичка жена. Готино е Peace Изобщо има много хитри механизми за гардеробни помещения, но повечето са неприятно скъпи Confused
Виж целия пост
# 4
Нямам дрешник но хубава идея ми даде Белинда.Имам едно помещение не повече от 2 кв.м,на което му сложихме плочки,че да стане килер.Дали не мога да го направя дрешник  newsm78?Само мястото е малко кофти,точно до кухнята,ама  newsm78 ще падне.
Виж целия пост
# 5
Нямам дрешник но хубава идея ми даде Белинда.Имам едно помещение не повече от 2 кв.м,на което му сложихме плочки,че да стане килер.Дали не мога да го направя дрешник  newsm78?Само мястото е малко кофти,точно до кухнята,ама  newsm78 ще падне.
Че к'во му пречи като е до кухнята, абсорбера ти нали не си изхвърля миризмите вътре Laughing
Виж целия пост
# 6
Нямам дрешник но хубава идея ми даде Белинда.Имам едно помещение не повече от 2 кв.м,на което му сложихме плочки,че да стане килер.Дали не мога да го направя дрешник  newsm78?Само мястото е малко кофти,точно до кухнята,ама  newsm78 ще падне.
Че к'во му пречи като е до кухнята, абсорбера ти нали не си изхвърля миризмите вътре Laughing
Слава богу не!Ама не мога да си представя как да го оформя като дрешник,освен да сложа стойки с лостове,нещо ми е бедна фантазията.
Виж целия пост
# 7
И аз имам дрешник около 3 кв.м и мисля да го напълня с дрехите ни. И добре, че имам,защото предпочитам да има повече въздух в спалнята и детската.
Още не мога да кажа недостатъци, тъй като едва след пролетта ще отидем да живеем там.
Виж целия пост
# 8
нашият май придоби значението и функциите на килер  Blush, тъй като имаме два гардероба и те са ни достатъчни, за да поберат дрехите!
Виж целия пост
# 9
При нас е 2 в 1 - килер и дрешник - около 2 кв.м. В дъното има 4 рафта, на които са наслагани разни неща, които няма къде другаде да сложа, коритото на детето, столчето за кола, перилните препарати.
От дясно имаме 2 лоста като на този, който е почти до тавана са прибрани в калъфи дрехите за други сезони, а на долния такива, които ползваме сега. Под тях са кутиите с обувки. Очудващо е колко много неща могат да се поберат на такова малко пространство.
Виж целия пост
# 10
Аз дрешник признавам само ако е част от спалнята. Иначе разхождането от-до, за да се обличаме не е работа. Изживяла съм такова неудобство. ooooh!
Виж целия пост
# 11
какво точно е дрешник  newsm78
имаме ниша, в която сложихме вграден гардероб. разделен е на 3. едната част е на рафтове и има и две чекмеджета - тази част е за дрехи - блузи, тениски и от сорта. втората част е вътре с пръчка - държим си палтата там /поради липса на портманто/, както и чадъри, чанти и прахосмукачката. в третата част има кош за пране, над него - рафтове с джунджурии - запасите от тоалетни принадлежности, т.х., инструментите на мъжо... удобно е. даже вече ми идва малък  Crazy точно до вратата на кухнята е, не съм забелязала да се вмирисва
Виж целия пост
# 12
От темата стана ясно, че дрешникът е стая-гардероб, т.е. място за дрехи.
Имаме такъв.
Отделно децата си имат гардероби/шкафове за техните дрехи.
Отделно имаме помещение, в което стоят пералня, сушилня, маса за гладене, прахосмукачка, кош за пране, инструменти и т.н.
Отделно имаме помещение, в което прибираме чехли, чадъри, якета и палта, които се ползват в сезона, за да не висят на показ в коридора.
Виж целия пост
# 13
какво точно е дрешник  newsm78
Според мен истински дрешник е стая за дрехи, в която се влиза от спалнята. Всичко друго - помещения, в които се държат освен дрехи и други нещица, или помещения, които са за дрехи, но са в коридорите и т.н. не са точно дрешници, по скоро са килери. Ниша с гардероб пък съвсем не е нито едното, нито другото, защото за мене килер и дрешник, и двете предполагат стая, с врата, лампа, абе - стая, макар и мъничка.
Това, разбира се, са някакви мои си представи, и може би нямат нищо общо с архитектурните понятия за такъв тип помещения Blush
Виж целия пост
# 14
под дрешник имам предвид именно стаичка за дрехи - с осветление и вентилация, както си му е реда - най - добре естествено да е към спалнята директно, но какво пречи и да е отделно, ако някъде разпределението го позволява?

Въпросът ми е - какви точно помощни помещения ползвате - тези които ги имате  - склад, килер, дрешник, мокро помещение - както Янита е описала- има си място за всичко - но не във всеки апартамент има толкова много спомагателни помещения и трябва да се избира, едното или другото.

Примерно ако имам 2 бани - едната голяма и просторна, другата малка - имам помещение за склад, и места за гардероби - чудя се - дали да сложа сушилня и пералня в кухнята /където имам място за тях/ , да си оставя втората малка баня като баня, а не като мокро помещение, и отделно имам някакво подобие на склад, в което ще мога да държа високи вертикални неща - от рода на прахосмукачки, гладачни маси, ски и т.н. обемисти работи,
и ми остава едно помещение, което или мога да разделя на два гардероба , или на тясно помещенийце, за дрешник - чудя се кое ще ми е по практично - два големи гардероба с различни отделения, или една стаичка, която общо е широка колкото 2 гардероба един до друг - обаче ако е стаичка, нали трябва да има място и да се влиза вътре, т.е. част от пространството става малко неизползваемо....

Вие сте - кажете какво у вас ви е удобно и какво бихте искали да промените - по отношение на тези спомагателни помещения, складове, мокри и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия