Коя е по-добра-PVC дограма или алуминиева ?

  • 12 275
  • 64
http://www.alisterm.com/tips.html

Вие кое бихте избрали PVC-то или алуминия ?
Виж целия пост
# 1
За PVC-то, и двата вида дограма имам в нас
Виж целия пост
# 2
PVC  Peace

и съм с такава
Виж целия пост
# 3
PVC  Peace алуминиевата знам, че прави конденс  newsm78 а и PVC е по-добър изолатор от алуминия все пак
Виж целия пост
# 4
Категорично ПВЦ. Имах алуминиева дограма, но не ми харесва като дизайн - прекалено много улейчета, които се чистят ужасно трудно. Като изолация мисля, че са равностойни - и при двата вида не сме имали конденз.
Виж целия пост
# 5
ПВЦ при всички положения Peace
Виж целия пост
# 6
А PVC-то нали старее и се измята с времето ? Така пише в линка, който съм дала  Rolling Eyes
Ние също сме с PVC дограма в момента и е на 4-5 години и нищо и няма, но за новия апартамент се чудя дали да не сложа алуминиева  newsm78

Моля тези с алуминиева дограма да споделят опит  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
За жилищни сгради се препоръчва PVC или дървена дограма, а за административни сгради - алуминиева.
Всички материали стареят на практика, няма нищо вечно  Grinning

Дори и да изберете алуминиева дограма с прекъснат термомост, тя пак ще има предпоставки за поява на конденз. Просто алуминия е студен материал.

PVC профил от реномирана марка има гаранция на цвета, отделно че пвц прозорци се правят от над 50 години.  Peace
Виж целия пост
# 8
PVC newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 9
алуминиевата.
Виж целия пост
# 10
Peace
Виж целия пост
# 11
Peace
Виж целия пост
# 12
Peace
Виж целия пост
# 13


Защо ?
Виж целия пост
# 14
Oт прочетеното във форумите останах с мнение,че PVC е по-добрия вариант. Peace Няма как да споделя опит-днес ни я поставиха.. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия