Чеснова франзела

  • 4 977
  • 19
   Снощи пълнозърнестият хляб беше свършил, имаше само франзели, купих и реших да направя чеснова франзела - не бях правила повече от година.
   Франзелата се разрязва на две напречно и всяка част се реже на филийки, но не докрая, така че да остане частта цяла. Всяка филийка се намазва от двете страни със смес от масло (зехтин, маргарин) и 3-4 скилидки настърган чесън (може и чесън на прах). Двете части на франзелата се увиват в парче фолио и се пекат 10 мин. в загрята фурна.
   Повярвайте ми, че става много ароматна, топи се в устата! Когато я правя, друга храна не се яде. Е, понеже имаше място в тавичката, макар че сложих 2 франзели, направих 3 пакетчета с фолио, във всяко от което имаше масло, отгоре шунка, сирене и парче домат. Много вкусна ароматна и бърза вечеря стана - фолиева вечеря!:-) Докато се печеше - направих салата от домати. Време на приготвяне - 12-15 мин.
Виж целия пост
# 1
Супер, има готова маслена смес със чесън и зелени подправки. Става същото. Много вкусно. Мммммммммммммммммм
Виж целия пост
# 2
Звучи много вкусно,ще опитам.
Виж целия пост
# 3
Ммммм,как ми се прияде!...Ще опитам задължително!Благодаря за рецептата!Най-ги тача тези,бързите!
Виж целия пост
# 4
Супер, има готова маслена смес със чесън и зелени подправки. Става същото. Много вкусно. Мммммммммммммммммм


Как се казва и къде може да се намери?
Виж целия пост
# 5
И аз съм го правила
В предаването Перфектната вечеря някъде януари-февруари месец, един участник беше направил такива "брускети" и ги поднесе към супата, вдъхновена от идеята опитах, но във фолио не съм слагала станах наистина вкусни със зехтин и счукан чесън

 Crazy
Виж целия пост
# 6
Супер, има готова маслена смес със чесън и зелени подправки. Става същото. Много вкусно. Мммммммммммммммммм


Как се казва и къде може да се намери?

Казва се "масло с мерудии"-  с чесън и подправки Grinning, има и само с чесън. Купувала съм го от супермаркети Европа при маслата и млечните продукти е. Изглежда като саламче - цилиндрично. И е много вкусно.
Виж целия пост
# 7
Супер, има готова маслена смес със чесън и зелени подправки. Става същото. Много вкусно. Мммммммммммммммммм


Как се казва и къде може да се намери?

Казва се "масло с мерудии"-  с чесън и подправки Grinning, има и само с чесън. Купувала съм го от супермаркети Европа при маслата и млечните продукти е. Изглежда като саламче - цилиндрично. И е много вкусно.


Благодаря ти много ,непременно ще си взема.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Благодаря за идеята  bouquet - още в понеделник ще сме на 'фолиева' вечеря Grinning
Виж целия пост
# 9
Много интересен начин за приготвяне, не съм се сещала да я увия във фолио, благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 10
И аз така ги правя - стават страхотни!  Peace
Виж целия пост
# 11
Мерси за рецептата. Тази вечер ще направя "фолиева вечеря". Laughing
Виж целия пост
# 12
тази вкусотия може ли да се направи и с филии хляб,на нас все ни остава хляба и го хвърлям а с тази рецепта може да го оползотворя
Виж целия пост
# 13
   Може и с хляб - стар хляб става като току-що изпечен.
Виж целия пост
# 14
Извинявайте, че въпроса ми е малко в страни от темата, но се чудех как се правят чесновите хлебчета, които предлагат по ресторантите. Дали се правят по същата технология, но с приготвени специални хлебчета от тесто? Моля, ако някой знае как става, да сподели. Мъжа ми много ги обича тези чеснови хлебчета.
Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия