Свекърва ми прекалено глези детето! Какво да правя?

  • 3 999
  • 70
Макар че, не живеем при свекърва ми, ходим доста често при нея. Тя прекалено много глези дъщеря ми, дава й да прави каквото си поиска, не се съоразява с моето мнение, тъпче я с всевъзможни боклуци, навлича я с пет ката дрехи и т.н. Не знам какво да правя? Проблемът е, че на детето тази свободия му харесва доста и като се приберем у нас след поредната визита става страшно- ревове, писъци, тръшкане. Не сме ходили от 2 седмици и сега нещата са нормални- малката слуша, не се инати, търпи забележки. Съпругът ми не взема отношение, опитвала съм се да говоря с него хиляди пъти. Усещам го, че се дразни, но не казва нищо на майка си. Дайте съвет какво да правя? Praynig
Виж целия пост
# 1
1. Поговори със свекърва си
2. Ако не искаш или не можеш,помоли мъжа ти да го направи
3. Ако горните 2 не проработят,намалете гостуванията при нея  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Какво ли Twisted Evil ще се хванем за косите,и няма да види пове4е детето Mr. Green мъж ми и без това не я понася Peace
Виж целия пост
# 3


 Едва ли можеш чрез телепатична връзка да контактуваш със свекърва ти.За това се налага да говориш с нея.Обясни й каква е ситуацията с детето като се прибере, че ти си майката която искаш да изградиш възпитанието.

 Не бих се трогнала, ако ми се разсърди.Предпочитам да имам здраво и възпитано дете, откокото лицемерно-нормални отношения със свекърва ми.
Виж целия пост
# 4
1. Говорила съм със свекърва ми- НЕ ПОМАГА!
2. Съпругът ми отказва да говори с майка си- трябвало да се оправям сама
3. И свекърва ми и мъжът ми много държат на честите визити, а аз се чудя как да ги отклоня и огранича.
Виж целия пост
# 5
3. И свекърва ми и мъжът ми много държат на честите визити, а аз се чудя как да ги отклоня и огранича.

Казваш директно това, което смяташ-че ходенето там разглезва детето, с което ти не си съгласна и затова няма да я водите там. Ако някой иска да се сърди, но пък детето няма да се разглезва !
Виж целия пост
# 6
Предлагам ти веднага щом направи това,което не ти харесва да й кажеш.
Примерно:Навлича детето с много дрехи-възпротиви се.Ако не те послуша след като го облече ти ги махни. Mr. Green
Наистина си в ужасно положение,а става и по-лошо,че нямаш подкрепа от съпруга ти.
А той не вижда ли промяната в детето и не се ли чуква за какво иде реч??? newsm78
Виж целия пост
# 7
Щом си говорила вече със свекърва ти, а тя не се променя, просто й обясни, че при такова положение ще трябва да спреш визитите, т.е. обясни й спокойно, че причината да не се виждате често е здравето на детето ти и нейното поведение. Може пък да се промени. Аз не вярвам много, защото на мен и майка ми и свекърва ми са такива, ама опитай. Успех!
Виж целия пост
# 8
Вижда промяната и се дразни, ама явно след години брак разбирам, че е на мама момчето. #2gunfire Joy
Виж целия пост
# 9
Бъди любезна много, усмихната и внимателна със свекървата. Най-важното хитра.
Като и дава сладко - обясни че заради зъбките лекарят е забранил. Като и дава салам - обясни че малката е алергична. Като я навлича. Ами кой те кара да носиш дрехи у свекървата, прати я с блузка и жилетка за всеки случай и толкоз. Ако продължи да я навлича, кажи че и излизат пъпки от топлината , много болезнени и много да внима.
От опит със свекърва на глава не се излиза като се конфронтира човек. Само со кротце, со благо. Е , има и такива дето от нищо не отбират дано твоята не е от тях.
Виж целия пост
# 10
1. Говорила съм със свекърва ми- НЕ ПОМАГА!
2. Съпругът ми отказва да говори с майка си- трябвало да се оправям сама
3. И свекърва ми и мъжът ми много държат на честите визити, а аз се чудя как да ги отклоня и огранича.

Щом и двамата държат на честите визити, категорично заявяваш, че те ще съществуват само ако не се глези прекомерно детето и приключваш с компромисите.
Не е задължително да се караш с хората, просто заяваш позиция, мотивираш се и следваш линията, която си посочила за правилна.
Виж целия пост
# 11
Бъди любезна много, усмихната и внимателна със свекървата. Най-важното хитра.
Като и дава сладко - обясни че заради зъбките лекарят е забранил. Като и дава салам - обясни че малката е алергична. Като я навлича. Ами кой те кара да носиш дрехи у свекървата, прати я с блузка и жилетка за всеки случай и толкоз. Ако продължи да я навлича, кажи че и излизат пъпки от топлината , много болезнени и много да внима.
От опит със свекърва на глава не се излиза като се конфронтира човек. Само со кротце, со благо. Е , има и такива дето от нищо не отбират дано твоята не е от тях.
Това наистина е много хитър подход.Подрепям го!!
Виж целия пост
# 12
Когато имам противоречия със свекърва ми се опитвам да помисля каква свекърва бих била аз. Ясно е, че ще обичам внучето си също така силно, както сега сина ми. Ясно е също, че ако ми се струва, че не го гледат правилно-ще давам съвети. Хмммм..... Точно както прави свекърва ми сега Thinking newsm78

Според мен е важно да се намери начин, по който да комуникирате със свекърва ти по-успешно. Копирам ти един разказ за нашите отношения със моята свекърва, писан в друга тема:
Когато започнах работа (малкия беше на 8 месеца, работя по4 часа на ден) имахме доста неразбирателства, все за глупости (аз не искам да насилва детето да яде, нито да му пее, да му отвлича мниманието с играчки или да го гони из къщи с лъжицата, а тя се тревожеше, че малкия почти не яде твърда храна-караше главно на кърма). Доста често спорехме, аз обяснявах, давах и да чете статии, но накрая доста често тя се обиждаше и си тръгваше. След едно такова обиждане аз отидох при нея с детето и я попитах дали иска да си играят (преди да се скараме тя искаше нещо да му показва), а свекърва ми учудено каза, че мислела, че няма да искам вече да и давам детето. Аз обясних, че за мен такъв вариант не съществува. Смятам, че ако лиша детето от баба му ще навредя на сина си, а колкото и да и се ядосвам тя си остава негова баба. Смятам, че тя е част от семейството, има право на мнение и че все някак трябва да се разберем.
Учудващо за мен, когато се успокои, че няма да я лиша от внучето, че уважавам мнението и и че смятам, че тя има право да ми дава съвети, когато видя, че се старая да направя компромис между моите разбирания и нейните, когато видя, че мен ме боли като се скараме и се опитвам да оправя нещата.... Тогава тя започна да ме слуша повече, сега иска да ми угоди, има доверие на преценката ми и е горда, че "нашето" дете се отглежда по-съвременно от останалите (вместо както преди да ми казва че трябва да правя еди-какво-си, защото съседката така правела), пита ме кое как да направи.
Според мен отношенията в семейството са важна част от възпитанието на детето. Не виждам как мога да го възпитам да ме слуша, ако в същото време се карам по всеки повод с баба му.

Опитай се да обясниш, че за теб е важно тя да ти ПОМОГНЕ във възпитанието на детето, поискай и СЪВЕТ как да се справиш с капризите на детето като се приберете вкъщи, но без да я обвиняваш. (..... знаеш ли, някак си имам проблем с детето, когато се прибираме след визита вкъщи не ме слуша. Може би на детето му е по-интересно у вас и иска пак ти да се занимаваш с него, ама аз просто не знам как да се справя). По този начин ще я направиш съпричастна с твоите проблеми и ще и покажеш хем, че нейното мнение е важно за теб, хем, че очакваш от нея да учавства във възпитанието на детето.

Относно даването на боклучави храни-и при нас го има тоя проблем. Обаче помага подхода с хваленето отново:
Майко, ти готвиш толкова хубаво, иска ми се ако може да даваш на Алекс да опитва домашно приготвени нещица (изброявам-например грис с домашно мляко и банан, без захар, дом. подквасено кисело мляко и т.н.). Всеки път поглеждам какво има в кухнята и се възхищавам как е намерила време да сготви нещо толкова вкусно и полезно, като мусака например и колко е хубаво малкия да се научи да яде такива неща. Наблягам на това, че ако сега хапне някой боклук-после няма да яде вкусните и полезни бабини манджи. Не пропускам да спомена как в днешно време децата ядат главно боклуци, заради темпото на живот и че ето, аз не умея да готвя като нея, че нашите майки са хранели децата си по-прявилно...

Е, все още имаме противоречия и спорове, но смея да твърдя, че свеки ми е партньор по-скоро отколкото противник.

Виж целия пост
# 13
Бъди любезна много, усмихната и внимателна със свекървата. Най-важното хитра.
Като и дава сладко - обясни че заради зъбките лекарят е забранил. Като и дава салам - обясни че малката е алергична. Като я навлича. Ами кой те кара да носиш дрехи у свекървата, прати я с блузка и жилетка за всеки случай и толкоз. Ако продължи да я навлича, кажи че и излизат пъпки от топлината , много болезнени и много да внима.
От опит със свекърва на глава не се излиза като се конфронтира човек. Само со кротце, со благо. Е , има и такива дето от нищо не отбират дано твоята не е от тях.
Напомни й, че сега е сезона на гриповете и затова предпочиташ по-рядко да се събира с много хора. Mr. GreenЧетох вчера във вестника, че понеделник или вторник щели да обяват национална епидемия. Mr. Green
Виж целия пост
# 14
1. Говорила съм със свекърва ми- НЕ ПОМАГА!
2. Съпругът ми отказва да говори с майка си- трябвало да се оправям сама
3. И свекърва ми и мъжът ми много държат на честите визити, а аз се чудя как да ги отклоня и огранича.

Щом и двамата държат на честите визити, категорично заявяваш, че те ще съществуват само ако не се глези прекомерно детето и приключваш с компромисите.
Не е задължително да се караш с хората, просто заяваш позиция, мотивираш се и следваш линията, която си посочила за правилна.

точно така .първо се опитва с добро и с компромиси  и ако не става се приключва с тях иначе ще ти се качат на главата.
забелязала съм,че колкото повече компромиси прави човек,толкова повече го тъпчат след това.но всеки пак зависи и дали човек е готов на пряка конфронтация.аз обикновено като кажа на мъжо и той свива перките на майка си,че то ако я оставиш малко и се превръщат в птеродактилски крила  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия